Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପୁଣି ନକଲି ଘିଅ କାରଖାନାରେ ରେଡ୍‌, ମାଲିକ ଫେରାର
  • ||
  • ବିଧାନସଭା ଆଗରେ ମାଆ ଓ ପୁଅଙ୍କ ଆତ୍ମାହୁତି ଉଦ୍ୟମ ଘଟଣା: ସ୍ପଷ୍ଟୀକରଣ ରଖିଲା ଜଗତସିଂହପୁର ପୋଲିସ
  • ||
  • ଲିଭର ପ୍ରତ୍ୟାରୋପଣ ପାଇଁ ସମ୍‌ ହସ୍ପିଟାଲ ଓ ଏସିଆନ ଇନ୍‌ଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ୍‌ ଅଫ ଗ୍ୟାଷ୍ଟ୍ରୋଏନଟେରୋଲୋଜି (ଏଆଇଜି ) ମଧ୍ୟରେ ବୁଝାମଣା ସ୍ଵାକ୍ଷରିତ
  • ||
  • ଆନ୍ଦୋଳନରତ କୃଷକଙ୍କୁ ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରୀ ଶାହାଙ୍କ ସନ୍ଦେଶ, ସରକାର ଆପଣଙ୍କ ଦାବି ଓ ସମସ୍ୟା ଉପରେ ଆଲୋଚନା କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ
  • ||
  • ଡିସେମ୍ବର ମାସ ପାଇଁ ଗାଇଡ୍‌ ଲାଇନ୍ ଜାରି କଲେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର
  • ||
  • ଭାଇ ହେଲା ଭଗାରୀ: ଜମିବାଡି ଲୋଭରେ ନିଜ ରକ୍ତ ସଂପର୍କର ଭାଇ-ପୁତୁରାକୁ ଦେଲା ହାଣି
  • ||
  • ଅଭୟକାନ୍ତଙ୍କ ଲିଙ୍କ୍‌ର ଖୋଳତାଡ଼: ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଯିବ ନୋଟିସ୍, କିଏ ବଫାଦାର- କିଏ ଗଡ଼ ଫାଦର?
  • ||
  • ପରୀ ହତ୍ୟା ମାମଲା: ଅରୁଣ ବୋଥ୍ରାଙ୍କ ନେତୃତ୍ବରେ ୫ ଜଣିଆ ଏସ୍‌ଆଇଟି ଟିମ୍‌ ଗଠିତ, ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କୁ ଅବଗତ କଲେ ସରକାର
  • ||
  • ସୋର : ବେଙ୍ଗାଲୁରୁରୁ ଲୁଟ୍ ହୋଇଥିବା ୪ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ମିଳିଲା ଚାଉଳ ଡବାରୁ
  • ||
  • ତେଲକୋଇ : ମଞ୍ଚାରେ ଶୋଇଥିବା ବେଳେ ଲାଗିଗଲା ନିଆଁ, ପୋଡି ହୋଇ ମହିଳା ଗୁରୁତର
  • ||

ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆକୁ ନେଇ ମାଇକେଲ୍ ଭନ୍‌ଙ୍କ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା, କହିଲେ- ‘ଅଧିନାୟକ ଭାବେ ରୋହିତ ବେଷ୍ଟ, କୋହଲି ଧିମା’

11/11/2020 at 9:55 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୧/୧୧: ଆଇପିଏଲ୍‌ରେ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସକୁ ପଞ୍ଚମ ଥର ଚାମ୍ପିୟନ୍‌ କରାଇଥିବା ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କୁ ଭାରତୀୟ ଟି-୨୦ ଟିମ୍‌ରେ କ୍ୟାପ୍ଟେନ କରିବାକୁ ଦାବି ଜୋର ଧରିଛି। ବହୁ ବଡ଼ ବଡ଼ କ୍ରିକେଟ ପ୍ଲେୟର ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କୁ ଟେଷ୍ଟ ଏବଂ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କୁ ଓ୍ବାନ୍‌ଡେ ଓ ଟି-୨୦ରେ ଅଧିନାୟକ ରଖିବା ନେଇ ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଇ ସାରିଛନ୍ତି।

ତେବେ ଏନେଇ ସମାନ ମତ ରଖିଛନ୍ତି ଇଂଲଣ୍ଡର ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକ ମାଇକେଲ୍‌ ଭନ୍‌। ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ୫ ଥର ଆଇପିଏଲ୍‌ ଟାଇଟଲ୍‌ ଜିଣିବା ପରେ ଭନ କହିଛନ୍ତି ଟି-୨୦ ଅଧିନାୟକ ଭାବେ ରୋହିତ ବେଷ୍ଟ କିନ୍ତୁ କୋହଲି ଧିମା।

ବିବିସିକୁ ଏକ ସାକ୍ଷାତକାରରେ ମାଇକେଲ କହିଛନ୍ତି, ‘ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ଘରୋଇ ଟି-୨୦ କ୍ରିକେଟରେ ରେକର୍ଡ ଭଲ ନାହିଁ। ସେ ଭାରତ କିମ୍ବା ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ ପାଇଁ କୌଣସି ଟାଇଟଲ୍‌ ଜିଣି ନାହାନ୍ତି। ଏବେ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଆରସିବି ଜିତି ପାରିନାହିଁ। ମୋ ମତରେ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଭଲ ଟି-୨୦ ଅଧିନାୟକ। କୋହଲିଙ୍କ ଠାରୁ ଟି-୨୦ ମ୍ୟାଚ୍‌କୁ ଅଧିକ ଭଲ ଭାବେ ଜାଣିଛନ୍ତି ରୋହିତ। ସେ ବିରାଟଙ୍କ ଠାରୁ ସ୍ପିଡ୍‌।’

ଏଥିରେ କୌଣସି ସନ୍ଦେହ ନାହିଁ ଯେ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଟି-୨୦ରେ କ୍ୟାପ୍ଟେନ ହୁଅନ୍ତୁ। ସେ ନିଜ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଭଲ ଭାବେ ବୁଝିବା ସହ ସେମାନଙ୍କ ଉପଯୋଗ କରନ୍ତି। ସେ ଜଣେ ଲିଡର। ତାଙ୍କୁ ଜଣା ଅଛି ଯେ ଟି-୨୦ ମ୍ୟାଚ୍‌ କିପରି ଜିତି ହେବ । ଏହାସହ ଭାରତୀୟ ଟିମ୍‌ ପ୍ରତି ଫର୍ମାଟ ପାଇଁ ଅଲଗା କ୍ୟାପ୍ଟେନ ବାଛିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛନ୍ତି ମାଇକେଲ୍‌ ଭନ୍‌।

ତେବେ ଏହା ଦ୍ବାରା ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ଉପରୁ ଚାପ କମିବ ଓ ସେ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିପାରିବେ ବୋଲି ଭନ୍‌ ଆଶା ପ୍ରକଟ କରିଛନ୍ତି। ମାଇକେଲଙ୍କ ପୂର୍ବରୁ ଏନେଇ ଗୌତମ ଗମ୍ଭୀର ମଧ୍ୟ ମତ ରଖିଥିଲେ।

   Related Posts