ori homes
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ‘କାଶ୍ମୀର ପଣ୍ଡିତଙ୍କ ହତ୍ୟାକାରୀକୁ କ୍ଷମା ନାହିଁ’ – ଉପ ରାଜ୍ୟପାଳ
  • ||
  • ଦେଶରେ ବଢୁଛି ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୨୨୦୨ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ପଞ୍ଜାବ ବନାମ ଦିଲ୍ଲୀ, ‘କର ବା ମର’ ସ୍ଥିତିରେ ଉଭୟ ଟିମ୍
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଖସୁଛି କରୋନା, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୭ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଚଣ୍ଡୀଖୋଲ: ଟ୍ରକକୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ଟ୍ରକ୍: ଗାଡି ଆଗକୁ ଛିଟିକି ପଡିଲେ ଡ୍ରାଇଭର, ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||
  • କମିବ ଖରା, ବଢିବ ଗୁଳୁଗୁଳି : ଭିଜାଇବ କାଳବୈଶାଖି ବର୍ଷା
  • ||

‘ମି ଠୁ’ ଅଭିଯୋଗ ଗୁଡ଼ିକୁ ଏଫ.ଆଇ.ଆର ଭାବେ ଗ୍ରହଣ କରିବା ପାଇଁ ହୋଇଥିବା ପିଆଇଏଲ ର ଶୁଣାଣୀ ଜରୁରୀ ଭିତ୍ତିରେ ହେବନାହିଁ : ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ

22/10/2018 at 10:10 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୨/୧୦: ସମ୍ପ୍ରତି ଦେଶରେ ଚାଲିଥିବା ‘ମି ଠୁ’ ଅଭିଯାନ ମଧ୍ୟରେ ଉଠୁଥିବା ବିଭିନ୍ନ ଅଭିଯୋଗକୁ ଏଫ.ଆଇ.ଆର ଭାବେ ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟରେ ଏକ ଜନସ୍ୱାର୍ଥ ମାମଲା ଦାୟର ହୋଇଛି । ଏହି ମାମଲାକୁ ଜରୁରୀ ବୋଲି ବିଚାର କରି ଏହାର ତୁରନ୍ତ ଶୁଣାଣି କରିବାକୁ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ମନା କରିଦେଇଛି । ନିୟମିତ ଏବଂ ସ୍ୱାଭାବିକ କ୍ରମରେ ଏହି ମାମଲାର ଶୁଣାଣି ହେବ ବୋଲି ମୁଖ୍ୟ ବିଚାରପତି ଜଷ୍ଟିସ ରଞ୍ଜନ ଗୋଗୋଇଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଗଠିତ ତିନିଜଣିଆ ଖଣ୍ଡପୀଠ ଆବେଦନକାରୀ ଓକିଲ ଏମ.ଏଲ.ଶର୍ମାଙ୍କୁ କହିଛନ୍ତି ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ‘ମି ଠୁ’ ଅଭିଯାନରେ ବିଭିନ୍ନ କ୍ଷେତ୍ରରେ କାର୍ଯ୍ୟରତ ଲୋକଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମହିଳାମାନେ ଯୌନ ଶୋଷଣ, ଉତ୍ପୀଡ଼ନ, ଅସଦାଚରଣ ଆଦି ଅଭିଯୋଗ ସାମାଜିକ ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ପ୍ରକାଶ କରୁଛନ୍ତି । ତେଣୁ ଏହି ଅଭିଯୋଗ ଗୁଡ଼ିକ ପୋଲିସ ଏଫ.ଆଇ.ଆର ଭାବେ ଗ୍ରହଣ କରୁବୋଲି ଆଇନଜୀବୀ ଏମ.ଏଲ ଶର୍ମା ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟରେ ଏକ ଜନସ୍ୱାର୍ଥ ମାମଲା ଦାୟର କରିଛନ୍ତି । ଏଭଳି ଅଭିଯୋଗ ଆଣୁଥିବା ମହିଳାମାନଙ୍କୁ ସୁରକ୍ଷା ପ୍ରଦାନ କରିବା ପାଇଁ ଜାତୀୟ ମହିଳା କମିଶନଙ୍କୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେବା ଲାଗି ମଧ୍ୟ ପିଆଇଏଲରେ ଆବେଦନ କରାଯାଇଛି । ମାମଲାର ଗୁରୁତ୍ୱ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ଏହି ପିଆଇଏଲଟିର ଶୁଣାଣୀ ଜରୁରୀକାଳୀନ ଭିତ୍ତିରେ କରିବା ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଆଇନଜୀବୀ ଶର୍ମା ଅଦାଲତକୁ ନିବେଦନ କରିଥିଲେ ।

   Related Posts