Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୦୫ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୧୦୫୦୩୫୪ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୮୪୨୩କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୨୧୧ ମୃତ
  • ||
  • ଗୁଜୁରାଟରେ ଓମିକ୍ରନ ଗଞ୍ଜାମକୁ ବିପଦ : ବଢିବ ସଂକ୍ରମଣ ! ସତର୍କ କଲା ପ୍ରଶାସନ
  • ||
  • ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କୁ ମାଗିଲେ ଲାଞ୍ଚ, ନଦେବାରୁ ଆକ୍ରମଣ କରି କଲେ ଲହୁଲୁହାଣ
  • ||
  • ଆଉ ବର୍ଷା ନାହିଁ, ବଦଳିବ ପାଗ : ୧୧ରୁ କମିଯିବ ଶୀତ
  • ||
  • ଆସୁଛନ୍ତି ପୁଟିନ : ମୋଦୀଙ୍କୁ ଭେଟିବେ, ବହୁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ପ୍ରସଙ୍ଗ ଉପରେ ହେବ ଆଲୋଚନା
  • ||

ଭାଇରାଲ ହେଲା ୨ଜଣ ମାନସିକ ଭିନ୍ନକ୍ଷମଙ୍କ ବିବାହର ଟିକ୍‌ଟକ୍‌ ଭିଡ଼ିଓ, ଦେଖନ୍ତୁ ଏହି ପୂରା ଦୃଶ୍ୟ, ଆପଣ ବି କହିବେ- ମରିଗଲାଣି ମଣିଷ ପଣିଆ

25/12/2019 at 6:14 PM

ବାଲେଶ୍ବର୨୫/୧୨: ମାନସିକ ଅନଗ୍ରସର କିମ୍ବା ଭିନ୍ନକ୍ଷମଙ୍କୁ ଦେଖିଲେ ସହାନୁଭୂତି ଆସିଥାଏ । କିନ୍ତୁ ସେମାନଙ୍କୁ ଟାହି ଟାପରା  କରୁଥିବା ଲୋକମାନଙ୍କୁ କଣ କୁହାଯିବ। ନିର୍ଦ୍ଦୟ  କହିପାରିବା। ତେବେ ବାଲେଶ୍ବର ବାହାନଗା ଗୋପାଳପୁଜ ବଜାରରେ  ୨ ଜଣ ମାନସିକ ଅନଗ୍ରସଙ୍କୁ ଘେରିଯାଇ ଲୋକେ କେମିତି ମଜା ଉଠାଉଥିଲେ ଦେଖନ୍ତୁ। ଏ ଭିଜୁଆଲ ଦେଖିଲେ ଆପଣବି ଆପତ୍ତି କରିବେ।

ସମାଜରେ ହଜିଗଲାଣି ମଣିଷ ପଣିଆ।ସଭ୍ୟ ସମାଜରେ ବିବେକ ହୀନ କାର୍ଯ୍ୟ ସୀମା ଟପିଯାଇଛି।ଆଉ ଏଠି ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗଙ୍କୁ ମିଳୁଛି ନିର୍ଯାତନା । ୨ଜଣ ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗଙ୍କୁ ନେଇ ଚାଲିଛି ଟିକଟକ୍ ଭିଡିଓ ତିଆରି। ସୋସିଆଲ୍ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ କରି ମଜାକ୍ ଉଡାଯାଉଛି । ଏମିତି ଏକ ଘଟଣା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ବାଲେଶ୍ବର ଜିଲ୍ଲା ବାହାନଗା ଗୋପାଳପୁର ବଜାରରେ।ଏଠାରେ ୨ଜଣ ମାନସିକ ଭିନ୍ନକ୍ଷମଙ୍କୁ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକ ଜୋରଜବରଦସ୍ତ ବିବାହ କରାଇବା ସହ ବଜାରରେ ବୁଲାଇ ଟିକ୍ ଟକ୍ ଭିଡିଓ କରିଛନ୍ତି । ପରେ ଏହି ଭିଡିଓକୁ ସୋସିଆଲ୍ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ କରିଛନ୍ତି ।ତେବେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟର କଥା ଏହି ଅମାନବିୟ ଘଟଣାକୁ କେହି ବାରଣ ମଧ୍ୟ କରିନଥିଲେ। ଯାହା ଏମାନଙ୍କ ମାନବାଧିକାରକୁ ନେଇ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଛି।

ଗୋପାଳପୁର ବଜାରରେ ଆଜିକୁ ୪୦ବର୍ଷ ଧରି ଏହି ବୟସ୍କ ମାନସିକ ଓ ଶାରୀରିକ  ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ବ୍ୟକ୍ତି ରହୁଛନ୍ତି । ସେ ବିଭିନ୍ନ ଦୋକାନରେ କାମକରି ପେଟ ପୋଷନ୍ତି । ସେହିପରି କିଛିଦିନ ତଳେ ବଜାରରେ ଜଣେ ମାନସିକ ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ମହିଳାଙ୍କୁ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା ।ସେ ବଜାରରେ ମାଗିଯାଚି ଯାହା ମିଳେ ସେଥିରେ ଚଳନ୍ତି । ତେବେ ଆଜି ସକାଳେ କିଛି ଲୋକ ସେମାନଙ୍କୁ ଧରି ସର୍ବସମ୍ମୁଖରେ ବିବାହ କରାଇ ଦେଇଥିଲେ । ପରେ ଉଭୟଙ୍କୁ ଧରି ବଜାର ବୁଲାଇଥିଲେ । ଏହି ଘଟଣାକୁ ବିଭିନ୍ନ ସ୍ତରରେ ନିନ୍ଦା କରାଯାଇଛି। ଯେଉଁ ମାନେ ଏଭଳି କାମ କରିଛନ୍ତି ସେମାନଙ୍କ ବିରୋଧରେ ପ୍ରଶାସନ କଡା କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ପାଇଁ ଦାବି କରିଛନ୍ତି।

   Related Posts