Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନଙ୍କ ପରେ ବିଫଳ ହେଲେ ଆରସିବି ବୋଲର, ‘କର ବା ମର’ ମ୍ୟାଚରେ ୫ ଓ୍ୱିକେଟରେ ଜିତିଲା ହାଇଦ୍ରାବାଦ
  • ||
  • ଗହଣା ଦୋକାନରୁ ଚୋରି, ଛାତ କଣା କରି ଲୁଟିନେଲେ ୨ କିଲୋର ସୁନା ଅଳଙ୍କାର
  • ||
  • ସାରୁଅ ଜମି କେଳେଙ୍କାରୀ : ଓଡିଶା ଇନଫ୍ରାଟେକ୍‌ର ଦୁଇ କର୍ମଚାରୀ ଗିରଫ, ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ଧମକ ଅଭିଯୋଗରେ ବାନ୍ଧିଲା ବାଘମାରୀ ପୋଲିସ
  • ||
  • IPL 2020: ବୁମରା ଓ ବୋଲ୍ଟଙ୍କ ଶାଣିତ ବୋଲିଂ ପରେ ଇଶାନଙ୍କ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ, ୯ ଓ୍ଵିକେଟ୍‌ରେ ଜିତିଲା ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ, ଦିଲ୍ଲୀର କ୍ରମାଗତ ଚତୁର୍ଥ ପରାଜୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆସିଲା ଅନଲକ୍ ୬.୦ ଗାଇଡ଼ଲାଇନ୍‌
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୨ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୧୪୭୦ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୧୬ତାରିଖରେ ଖୋଲିବ ସ୍କୁଲ, ନବମରୁ ଦ୍ୱାଦଶ ଶ୍ରେଣୀ ଯାଏଁ ପିଲା ପଢିବାକୁ ଆସିବେ
  • ||
  • ଝରକା ତାଡ଼ି ବ୍ୟାଙ୍କରୁ ଲୁଟ୍ ! ପୋଲିସର ତଦନ୍ତ ଜାରି
  • ||
  • ଭୟଙ୍କର ଭୂକମ୍ପରେ ଥରିଲା ତୁର୍କୀ ଓ ଗ୍ରୀସ : ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୧୭କୁ ବୃଦ୍ଧି, ୭ ଶହରୁ ଅଧିକ ଆହତ
  • ||

ଭାଇରାଲ ହେଲା ୨ଜଣ ମାନସିକ ଭିନ୍ନକ୍ଷମଙ୍କ ବିବାହର ଟିକ୍‌ଟକ୍‌ ଭିଡ଼ିଓ, ଦେଖନ୍ତୁ ଏହି ପୂରା ଦୃଶ୍ୟ, ଆପଣ ବି କହିବେ- ମରିଗଲାଣି ମଣିଷ ପଣିଆ

25/12/2019 at 6:14 PM

ବାଲେଶ୍ବର୨୫/୧୨: ମାନସିକ ଅନଗ୍ରସର କିମ୍ବା ଭିନ୍ନକ୍ଷମଙ୍କୁ ଦେଖିଲେ ସହାନୁଭୂତି ଆସିଥାଏ । କିନ୍ତୁ ସେମାନଙ୍କୁ ଟାହି ଟାପରା  କରୁଥିବା ଲୋକମାନଙ୍କୁ କଣ କୁହାଯିବ। ନିର୍ଦ୍ଦୟ  କହିପାରିବା। ତେବେ ବାଲେଶ୍ବର ବାହାନଗା ଗୋପାଳପୁଜ ବଜାରରେ  ୨ ଜଣ ମାନସିକ ଅନଗ୍ରସଙ୍କୁ ଘେରିଯାଇ ଲୋକେ କେମିତି ମଜା ଉଠାଉଥିଲେ ଦେଖନ୍ତୁ। ଏ ଭିଜୁଆଲ ଦେଖିଲେ ଆପଣବି ଆପତ୍ତି କରିବେ।

ସମାଜରେ ହଜିଗଲାଣି ମଣିଷ ପଣିଆ।ସଭ୍ୟ ସମାଜରେ ବିବେକ ହୀନ କାର୍ଯ୍ୟ ସୀମା ଟପିଯାଇଛି।ଆଉ ଏଠି ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗଙ୍କୁ ମିଳୁଛି ନିର୍ଯାତନା । ୨ଜଣ ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗଙ୍କୁ ନେଇ ଚାଲିଛି ଟିକଟକ୍ ଭିଡିଓ ତିଆରି। ସୋସିଆଲ୍ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ କରି ମଜାକ୍ ଉଡାଯାଉଛି । ଏମିତି ଏକ ଘଟଣା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ବାଲେଶ୍ବର ଜିଲ୍ଲା ବାହାନଗା ଗୋପାଳପୁର ବଜାରରେ।ଏଠାରେ ୨ଜଣ ମାନସିକ ଭିନ୍ନକ୍ଷମଙ୍କୁ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକ ଜୋରଜବରଦସ୍ତ ବିବାହ କରାଇବା ସହ ବଜାରରେ ବୁଲାଇ ଟିକ୍ ଟକ୍ ଭିଡିଓ କରିଛନ୍ତି । ପରେ ଏହି ଭିଡିଓକୁ ସୋସିଆଲ୍ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ କରିଛନ୍ତି ।ତେବେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟର କଥା ଏହି ଅମାନବିୟ ଘଟଣାକୁ କେହି ବାରଣ ମଧ୍ୟ କରିନଥିଲେ। ଯାହା ଏମାନଙ୍କ ମାନବାଧିକାରକୁ ନେଇ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଛି।

ଗୋପାଳପୁର ବଜାରରେ ଆଜିକୁ ୪୦ବର୍ଷ ଧରି ଏହି ବୟସ୍କ ମାନସିକ ଓ ଶାରୀରିକ  ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ବ୍ୟକ୍ତି ରହୁଛନ୍ତି । ସେ ବିଭିନ୍ନ ଦୋକାନରେ କାମକରି ପେଟ ପୋଷନ୍ତି । ସେହିପରି କିଛିଦିନ ତଳେ ବଜାରରେ ଜଣେ ମାନସିକ ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ମହିଳାଙ୍କୁ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା ।ସେ ବଜାରରେ ମାଗିଯାଚି ଯାହା ମିଳେ ସେଥିରେ ଚଳନ୍ତି । ତେବେ ଆଜି ସକାଳେ କିଛି ଲୋକ ସେମାନଙ୍କୁ ଧରି ସର୍ବସମ୍ମୁଖରେ ବିବାହ କରାଇ ଦେଇଥିଲେ । ପରେ ଉଭୟଙ୍କୁ ଧରି ବଜାର ବୁଲାଇଥିଲେ । ଏହି ଘଟଣାକୁ ବିଭିନ୍ନ ସ୍ତରରେ ନିନ୍ଦା କରାଯାଇଛି। ଯେଉଁ ମାନେ ଏଭଳି କାମ କରିଛନ୍ତି ସେମାନଙ୍କ ବିରୋଧରେ ପ୍ରଶାସନ କଡା କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ପାଇଁ ଦାବି କରିଛନ୍ତି।

   Related Posts