Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବୁଧବାରଠୁ କମ୍ପିବ ବିଧାନସଭା, ଅଧିବେଶନ ପୂର୍ବରୁ ରଣନୀତି ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବେ ଶାସକ ଓ ବିରୋଧି
  • ||
  • ଆସୁଛି ବାତ୍ୟା ‘ଜଓ୍ୱାଦ’, ୪ ତାରିଖରେ କରିବ ଲ୍ୟାଣ୍ଡଫଲ
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁରରେ ‘ସାଗର କବଚ ଓଡି-୨୧’, ସମରାଭ୍ୟାସରେ ସାମିଲ ଭାରତୀୟ ତଟରକ୍ଷୀ ବାହିନୀ ଓ ମେରାଇନ୍ ପୋଲିସ
  • ||

ନିଆରା ପ୍ରତିଭା : ମାନସିକ ଅନଗ୍ରସର ଅଷ୍ଟମ ଶ୍ରେଣୀର ଛାତ୍ର ଚମତ୍କାରଭାବେ ଲେଖିପାରନ୍ତି ଓଲଟା

15/11/2018 at 7:31 PM

ଅନୁଗୁଳ ୧୫|୧୧: ଇଶ୍ବରଙ୍କ ସୃଷ୍ଟି ସତରେ ନିଆରା । ପ୍ରତ୍ୟେକ ମଣିଷକୁ ଦେଇଛନ୍ତି ଭିନ୍ନଭିନ୍ନ ପ୍ରତିଭା । ଏମିତି ଜଣେ ପ୍ରତିଭାବାନ ଛାତ୍ର ହେଉଛନ୍ତି ଅନୁଗୁଳ ଜିଲ୍ଲା ତାଳଚେର କାକୁଡି ଗାଁର ଦେବାଶିଷ ମିଶ୍ର । ମାନସିକ ବିକାରଗ୍ରସ୍ତ ଏହି ଛାତ୍ର ଓଲଟା ଲେଖିପାରନ୍ତି ।

ଇଛା ଶକ୍ତି ଆଉ ଆତ୍ମବିଶ୍ବାସ ଆଗରେ ସବୁ କିଛି ହାର ମାନେ । ଅନେକ ପ୍ରତିଭା ଏହା ପ୍ରମାଣ କରିଦେଖାଇଛନ୍ତି । ସେହି ଭଳି ଜଣେ ପ୍ରତିଭା ହେଉଛନ୍ତି ଅନୁଗୁଳ ଜିଲ୍ଲା ତାଳଚେର କାକୁଡି ଗାଁର ଦେବାଶିଷ ମିଶ୍ର । ଇଂରାଜୀ ହେଉ କି ଓଡିଆ ସ୍ପଷ୍ଟ ଭାବରେ ଓଲଟା ଲେଖିପାରନ୍ତି । ବାମ ହାତରେ ଖୁବ୍ ସୁନ୍ଦର ଭାବରେ ଓଲଟା ଲେଖିପାରନ୍ତି । ଖାଲି ସେତିକି ନୁହେଁ ସୁନ୍ଦର ଚିତ୍ର ଆଙ୍କିପାରନ୍ତି ଦେବାଶିଷ।

ତାଳଚେର ଡିଏଭି ସ୍କୁଲରେ ଅଷ୍ଟମ ଶ୍ରେଣୀରେ ପଢୁଛନ୍ତି ଦେବାଶିଷ । ତେବେ ମାନସିକ ସ୍ତରରେ ଦୂର୍ବଳ ଥିବା ବେଳେ ତାଙ୍କର ଗେ।ଟିଏ ହାତ ଓ ଗେ।ଡ କାମ କରୁନି । ଏସବୁ ଭିତରେ ସେ ନିଜର ପ୍ରତିଭା ପାଇଁ ବାରି ହେ।ଇ ପଡନ୍ତି ।

ବଡ ହେ।ଇ ଡାକ୍ତର ହେବାକୁ ଆଶା ରଖିଛନ୍ତି ଦେବାଶିଷ । ତେଣୁ ତାଙ୍କୁ ପ୍ରେ।ତ୍ସାହିତ କଲେ ନିଜ ଲକ୍ଷ୍ୟ ସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚି ପାରନ୍ତେ ଏହି କୁନି ପ୍ରତିଭା ।

   Related Posts