Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସାଲେପୁର : ମକର ଯାତ୍ରାରୁ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଟେକି ନେଇ ନଦୀପଠାରେ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ, ଥାନାରେ ଏତଲା, ଭାଇରାଲ୍ ଭିଡିଓ ନେଇ ପୋଲିସର ଛାନଭିନ୍
  • ||
  • କେନ୍ଦ୍ରାପଡା : ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳାରୁ ରୋଗୀ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ, ସିଡିଏମ୍‌ଓଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଆଗରେ ମୃତଦେହ ରଖି ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ଧାରଣା
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ATMରୁ ବାହାରିଲା କାଗଜ ପେଷ୍ଟ ଥିବା ୨୦ଟି ୫ଶହ ଟଙ୍କିଆ ନୋଟ୍, ଫେରସ୍ତ ନେବାକୁ ମନାକଲା ବ୍ୟାଙ୍କ୍ !
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ବୁଧବାରଠୁ ପୁଣି ଟିକାକରଣ, ଟିକା ନେବେ ବଳକା ୧ ଲକ୍ଷ ୭୩ ହଜାର ୬୩୬ ଜଣ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟକର୍ମୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : କିନ୍ନରଙ୍କଠାରୁ ୩ବର୍ଷର ଶିଶୁ କନ୍ୟାକୁ ଉଦ୍ଧାର କଲା ଚାଇଲ୍ଡ ଲାଇନ୍, ଚୋରି ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : STF ପଞ୍ଝାରେ ଧଳା ଜହର ବେପାରୀ, କୋଟିଏରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ
  • ||
  • ନବରଙ୍ଗପୁର : ଚଳନ୍ତା କାର୍‌ରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ହାତୀ ପୁଣି ନେଲା ଆଉ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇଥିବା କଚାଡି ମାରିଲା ଦନ୍ତା
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ବିଚାରାଧୀନ କଏଦୀ ମୃତ, ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ଥିଲେ ଅଭିଯୁକ୍ତ
  • ||
  • ଶହେ ତଳକୁ ଖସିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୯୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍‌, ୩୩୪୫୨୯ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||

ଭାରତ ପାକିସ୍ତାନ ସୀମାରେ ଚାଲିଥିବା ସଂଘର୍ଷକୁ ଡ୍ରାମା ବୋଲି କହିଲେ ମେହବୁବା

2/03/2019 at 2:00 PM

କାଶ୍ମୀର ୨/୩ : ପୁଲବାମା ଆତଙ୍କୀ ହମଲା ପରେ ଭାରତ ପାକିସ୍ତାନ ଉପରେ ନେଇଥିବା ପ୍ରତିଶୋଧ ପରେ ପାକିସ୍ତାନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଇମ୍ରାନ ଖାନ ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନାର ୱିଙ୍ଗ କମାଣ୍ଡର ଅଭିନନ୍ଦନଙ୍କୁ ବନ୍ଦୀ କରି ରଖିବାର ୫୪ ଘଣ୍ଟା ପରେ ମୁକ୍ତ କରିଦେଇଥିଲେ | ଅଭିନନ୍ଦନ ନିଜ ଦେଶକୁ ଫେରିବା ପରେ ୨ ଦେଶ ମଧ୍ୟରେ ଚାଲିଥିବା ତିକ୍ତତା କିଛି ମାତ୍ରା କମିଥିବା ଭଳି ଜଣାପଡୁଛି | ଏତିକିବେଳେ ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀରର ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମେହବୁବା ମୁଫତି ନିଜର ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ରଖି କହିଛନ୍ତି ଯେ, ସୀମାରେ ଡ୍ରାମା ଚାଲିଛି |

ପୁଲବାମା ହମଲା ପରେ ବୟାନ ରଖି ମେହବୁବା ମୁଫତି ବାରମ୍ବାର ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ରହିଆସିଛନ୍ତି | ଅନୁଛେଦ ୩୫-ଏ ଉପରେ କଡା ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେବା ସହ ଜମାତ-ଏ-ଇସ୍ଲାମୀ କର୍ମୀଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯିବ ଘଟଣାକୁ ବିରୋଧ କରିଛନ୍ତି | ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଭାରତ ପାକିସ୍ତାନ ସୀମାରେ ଏକ ଡ୍ରାମା ଚାଲିଛି ଏବଂ ଏଥିପାଇଁ କାଶ୍ମୀରବାସୀ ହଇରାଣ ହେଉଛନ୍ତି | 

କାଶ୍ମୀରର ବିଛିନ୍ନବାଦୀ ନେତା ଏବଂ ଜମାତ-ଏ-ଇସ୍ଲାମୀ ନେତା ଉପରେ ନିଆଯିବାକୁ ଥିବା କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନକୁ ମଧ୍ୟ ବିରୋଧ କରିଥିଲେ ମେହବୁବା | ସେ କହିଛନ୍ତି ଏସବୁ କରିବା ଦ୍ୱାରା ମାମଲା କେବଳ ବିଗିଡିବ | ଏହା ସମାଧାନର ଉପାୟ ନୁହେଁ | ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିକୁ ଜେଲରେ ବନ୍ଦୀ କରାଯାଇପାରିବ କିନ୍ତୁ ତାର ବିଚାରଧାରାକୁ ନୁହେଁ | ସେ ନିଜ ଦଳ ସହିତ ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ବିରୋଧ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି |

ଫେବୃଆରୀ ୨୮ ତାରିଖରେ ପାକିସ୍ତାନ ସଂସଦରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଇମ୍ରାନ ଖାନ ୱିଙ୍ଗ କମାଣ୍ଡର ଅଭିନନ୍ଦନଙ୍କୁ ମୁକ୍ତ କରିବେ ବୋଲି ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ | ଇମ୍ରାନଙ୍କ ଏହି ଘୋଷଣା ପରେ ମେହବୁବା ଇମ୍ରାନଙ୍କ ବହୁତ ପ୍ରଶଂସା କରିଥିଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତିକୁ ସ୍ୱାଗତଯୋଗ୍ୟ ବୋଲି କହିଥିଲେ | ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ସେ କହିଥିଲେ ଯେ, “ପାକିସ୍ତାନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଅସଲି ରାଜନେତା ହେବାର ପ୍ରମାଣ ଦେଇଛନ୍ତି | ବର୍ତମାନ ଆମ ରାଜନେତାଙ୍କ ସମୟ ଆସିଛି ଆଗକୁ ବଢି ଶତ୍ରୁତା ଶେଷ କରିବା ପାଇଁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବା ଉଚିତ |” ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀରବାସୀ ବହୁତ ଚିନ୍ତାରେ ରହୁଛନ୍ତି | ଆମେ ଏସବୁ ଆଉ ସହ୍ୟ କରିବନାହିଁ ବୋଲି କହିଥିଲେ ମେହବୁବା | 

   Related Posts