Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ଘୋଷଣା, ଟି-୨୦ ୱାର୍ଲ୍ଡ କପ୍‌ ପରେ ଛାଡ଼ିବେ କ୍ୟାପ୍ଟେନ୍‌ ପଦ
  • ||
  • ସାନଖେମୁଣ୍ଡି : ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଆସିଷ୍ଟାଣ୍ଟ ଇଂଜିନିୟର, ଠିକାଦାରଙ୍କଠୁ ନେଉଥିଲେ ୫୦ହଜାର ଟଙ୍କା ଲାଞ୍ଚ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ବଙ୍ଗୋପସାଗରରେ ଦାନା ବାନ୍ଧୁଛି ଆଉ ଏକ ଲଘୁଚାପ, ୧୯ ଓ ୨୦ରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା : IMD ଡିଜି
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ମାଲକାନଗିରିରେ ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀ-ମାଓବାଦୀ ଗୁଳିବିନିମୟ, ଛତ୍ରଭଙ୍ଗ ଦେଲେ ମାଓବାଦୀ : କ୍ୟାମ୍ପ୍‌ରୁ ବିପୁଳ ପରିମାଣର ମାଓ ସାମଗ୍ରୀ ଠାବ
  • ||
  • ପୁରୀ : ଶୁକ୍ରବାର ବନ୍ଦ ରହିବ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର, ବିଶେଷ ନୀତି ଯୋଗୁଁ ଶ୍ରୀଜିଉଙ୍କୁ ଦର୍ଶନ କରିପାରିବେନି ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ
  • ||
  • ସୋର : ଫୁଲୁଛି କାଂଶ ବାଂଶ ନଦୀ, ବଢୁଛି ଜଳସ୍ତର : ଚିନ୍ତାରେ ତଳିଆ ଅଞ୍ଚଳବାସୀ
  • ||
  • ଖଣ୍ଡପଡା : ରଥିଆ ନାଳରେ ଭାସି ବୃଦ୍ଧ ନିଖୋଜ, ମାଛ ଧରିବାକୁ ଯାଇ ନାଳରେ ଭାସିଯାଇଥିବା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର : ମହାନଦୀ ବନ୍ୟାଜଳରେ ବୁଡି ଗାଡି ଚାଳକ ନିଖୋଜ, ଇଟାଭାଟିକୁ ଯାଉଥିବା ବେଳେ ଅଘଟଣ
  • ||
  • ଯାଜପୁର : ପାଣିରେ ଭାସି ଯାଇଥିଲେ ବାପା-ପୁଅ, ଠାବ ହେଲା ମୃତଦେହ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୫୮୦ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||

ଭାରତ ପାକିସ୍ତାନ ସୀମାରେ ଚାଲିଥିବା ସଂଘର୍ଷକୁ ଡ୍ରାମା ବୋଲି କହିଲେ ମେହବୁବା

2/03/2019 at 2:00 PM

କାଶ୍ମୀର ୨/୩ : ପୁଲବାମା ଆତଙ୍କୀ ହମଲା ପରେ ଭାରତ ପାକିସ୍ତାନ ଉପରେ ନେଇଥିବା ପ୍ରତିଶୋଧ ପରେ ପାକିସ୍ତାନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଇମ୍ରାନ ଖାନ ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନାର ୱିଙ୍ଗ କମାଣ୍ଡର ଅଭିନନ୍ଦନଙ୍କୁ ବନ୍ଦୀ କରି ରଖିବାର ୫୪ ଘଣ୍ଟା ପରେ ମୁକ୍ତ କରିଦେଇଥିଲେ | ଅଭିନନ୍ଦନ ନିଜ ଦେଶକୁ ଫେରିବା ପରେ ୨ ଦେଶ ମଧ୍ୟରେ ଚାଲିଥିବା ତିକ୍ତତା କିଛି ମାତ୍ରା କମିଥିବା ଭଳି ଜଣାପଡୁଛି | ଏତିକିବେଳେ ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀରର ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମେହବୁବା ମୁଫତି ନିଜର ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ରଖି କହିଛନ୍ତି ଯେ, ସୀମାରେ ଡ୍ରାମା ଚାଲିଛି |

ପୁଲବାମା ହମଲା ପରେ ବୟାନ ରଖି ମେହବୁବା ମୁଫତି ବାରମ୍ବାର ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ରହିଆସିଛନ୍ତି | ଅନୁଛେଦ ୩୫-ଏ ଉପରେ କଡା ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେବା ସହ ଜମାତ-ଏ-ଇସ୍ଲାମୀ କର୍ମୀଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯିବ ଘଟଣାକୁ ବିରୋଧ କରିଛନ୍ତି | ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଭାରତ ପାକିସ୍ତାନ ସୀମାରେ ଏକ ଡ୍ରାମା ଚାଲିଛି ଏବଂ ଏଥିପାଇଁ କାଶ୍ମୀରବାସୀ ହଇରାଣ ହେଉଛନ୍ତି | 

କାଶ୍ମୀରର ବିଛିନ୍ନବାଦୀ ନେତା ଏବଂ ଜମାତ-ଏ-ଇସ୍ଲାମୀ ନେତା ଉପରେ ନିଆଯିବାକୁ ଥିବା କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନକୁ ମଧ୍ୟ ବିରୋଧ କରିଥିଲେ ମେହବୁବା | ସେ କହିଛନ୍ତି ଏସବୁ କରିବା ଦ୍ୱାରା ମାମଲା କେବଳ ବିଗିଡିବ | ଏହା ସମାଧାନର ଉପାୟ ନୁହେଁ | ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିକୁ ଜେଲରେ ବନ୍ଦୀ କରାଯାଇପାରିବ କିନ୍ତୁ ତାର ବିଚାରଧାରାକୁ ନୁହେଁ | ସେ ନିଜ ଦଳ ସହିତ ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ବିରୋଧ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି |

ଫେବୃଆରୀ ୨୮ ତାରିଖରେ ପାକିସ୍ତାନ ସଂସଦରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଇମ୍ରାନ ଖାନ ୱିଙ୍ଗ କମାଣ୍ଡର ଅଭିନନ୍ଦନଙ୍କୁ ମୁକ୍ତ କରିବେ ବୋଲି ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ | ଇମ୍ରାନଙ୍କ ଏହି ଘୋଷଣା ପରେ ମେହବୁବା ଇମ୍ରାନଙ୍କ ବହୁତ ପ୍ରଶଂସା କରିଥିଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତିକୁ ସ୍ୱାଗତଯୋଗ୍ୟ ବୋଲି କହିଥିଲେ | ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ସେ କହିଥିଲେ ଯେ, “ପାକିସ୍ତାନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଅସଲି ରାଜନେତା ହେବାର ପ୍ରମାଣ ଦେଇଛନ୍ତି | ବର୍ତମାନ ଆମ ରାଜନେତାଙ୍କ ସମୟ ଆସିଛି ଆଗକୁ ବଢି ଶତ୍ରୁତା ଶେଷ କରିବା ପାଇଁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବା ଉଚିତ |” ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀରବାସୀ ବହୁତ ଚିନ୍ତାରେ ରହୁଛନ୍ତି | ଆମେ ଏସବୁ ଆଉ ସହ୍ୟ କରିବନାହିଁ ବୋଲି କହିଥିଲେ ମେହବୁବା | 

   Related Posts