Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଇରଙ୍ଗପୁର: ଗୋରୁମହିଷାଣି ପୋଲିସର ସଡକ ସୁରକ୍ଷା ସଚେତନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ, ସାମିଲ ଥିଲେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ପୁଣି ରକ୍ତ ରଞ୍ଜିତ ହେଲା ଶୁଲିଆ ପୀଠ, ଗଡିଲା ଶହ ଶହ ପଶୁ-ପକ୍ଷୀଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ପହଞ୍ଚିଲା ୨ୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ କୋଭିଡ ଟିକା: ସ୍ପାଇସ୍ ଜେଟ୍‌ରେ ଆସିଲା ଟିକା
  • ||
  • ଭାଙ୍ଗିଲା ୩୩ ବର୍ଷର ରେକର୍ଡ୍‌ : ବ୍ରିସବେନ ଟେଷ୍ଟରେ ଭାରତର ଐତିହାସିକ ବିଜୟ, ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ୩ ଓ୍ବିକେଟ୍‌ରେ ହରାଇ ସିରିଜ କବଜା କଲା ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ସୀମାନ୍ତରେ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର, ୧୦ରୁ ଅଧିକ ମାଓ କ୍ୟାମ୍ପ ଧ୍ୱଂସ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଫୋକସ୍‌ରେ ପଶ୍ଚିମ ଓଡିଶା, ମା’ ସମଲେଶ୍ବରୀଙ୍କ ମନ୍ଦିର ବୁଲି ସମୀକ୍ଷା କଲେ 5-T ସଚିବ
  • ||
  • ଭାଙ୍ଗିଲା ୩୩ ବର୍ଷର ରେକର୍ଡ୍‌ : ବ୍ରିସବେନ ଟେଷ୍ଟରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ୩ ଓ୍ବିକେଟ୍‌ରେ ହରାଇ ସିରିଜ କବଜା କଲା ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ
  • ||
  • ହାଇଦ୍ରାବାଦ : ପାଠ ପଢୁନଥିଲା ବୋଲି ୧୦ ବର୍ଷର ପୁଅକୁ ଜିଅନ୍ତା ଜାଳିଦେଲା ବାପା, ପୋଡିଯାଇଛି ଶରୀରର ୬୫ ଭାଗ
  • ||
  • ବଡବିଲ : ନର୍ଭେରାମ ଖଣି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଆୟକର ଚଢାଉ, ବିଭିନ୍ନ କାଗଜପତ୍ରର ଯାଞ୍ଚ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୯୦୨ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||

ସରକାରୀ ବାସଭବନ ସଜାଇବାକୁ ୬ ମାସରେ ୮୨ ଲକ୍ଷ ଖର୍ଚ୍ଚ କରିଛନ୍ତି ମୁଫ୍ତି, କିଣିଛନ୍ତି ୧୨ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କିଆ ବେଡ୍‌ସିଟ୍‌: RTI

5/01/2021 at 4:52 PM

ଜାମ୍ମୁ ୦୫/୦୧:  ଜାମ୍ମୁକାଶ୍ମୀର ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ସବୁ ବେଳେ ଚର୍ଚ୍ଚା ରହିବାକୁ ଭଲ ପାଉଥିବା ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମେହବୁବା ମୁଫ୍ତି ପୁଣି ଚର୍ଚ୍ଚାରେ । ଜାମ୍ମୁକାଶ୍ମୀରର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଥିବା ବେଳେ ମେହବୁବା ମୁଫ୍ତି ନିଜ ବାସଭବନର ସୁନ୍ଦରୀକରଣ ପାଇଁ କେବଳ ୬ ମାସରେ ଖର୍ଚ୍ଚ କରିଛନ୍ତି ୮୨ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା। ଜାନୁଆରୀରୁ ଜୁନ୍‌ ୨୦୧୮ରେ ଏହି ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରିଥିବା ନେଇ ଆରଟିଆଇ ରିପୋର୍ଟରେ ଖୁଲାସା ହୋଇଛି।

ନିଜର ସରକାରୀ ବାସଭବନକୁ ସଜାଡ଼ିବା ପାଇଁ ଭାରତ ସରକାରଙ୍କ ଅର୍ଥ ଖର୍ଚ୍ଚ କରିଛନ୍ତି ମେହବୁବା। ଶ୍ରୀନଗରର ଗୁପକାର ରୋଡ୍‌ରେ ଥିବା ଏହି ବାସଭବନ ପାଇଁ ଆସବାବପତ୍ର, ଟିଭି, ବେଡ ସିଟ୍‌ ଓ ଅନ୍ୟନ୍ୟ ଜିନିଷ କିଣିବାରେ ମେହବୁବା ୮୨ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରିଛନ୍ତି। ଆରଟିଆର କର୍ମୀ ଇନାମ ଉନ ନବୀ ଏନେଇ ତଥ୍ୟ ଦେଇଛନ୍ତି।

୨୮ ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୦୧୮ରେ ମେହବୁବା ୨୮ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାରେ କାର୍ପେଟ କିଣିଛନ୍ତି। ଏହାସହ ତତ୍କାଳୀନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ୨୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଅନ୍ୟ ଜିନିଷ ସହ ୨୨ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କିଆ ଏଲଇଡି ଟିଭି ଭାରତ ସରକାରଙ୍କ ଟଙ୍କାରେ କିଣିଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି। ୧ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୨୦୨୦ର ଏହି ଆରଟିଆଇ ଅନୁସାରେ ୩୦ ଜାନୁଆରୀ ୨୦୧୭ରେ ୧୪ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରାଯାଇଛି। ଏଥିରେ ୨,୯୪,୩୧୪ ଟଙ୍କାର ଏକ ବଗିଚା ଛତା କିଣାଯାଇଥିବା ଉଲ୍ଲେଖ ରହିଛି।

ସବୁଠୁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟର କଥା ବେଡସିଟ୍‌ର ଦାମ ୧୧,୬୨,୦୦୦ ଟଙ୍କା ଉଲ୍ଲେଖ ଥିବା ବେଳେ ଏହାକୁ ୨୨ ଫେବୃଆରୀ ୨୦୧୮ରେ କିଣାଯାଇଛି। ଆସବାବପତ୍ର କିଣିବାରେ ୨୫ ଲକ୍ଷ ଓ କାର୍ପେଟ ପାଇଁ ୨୮ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରିଛନ୍ତି ମେହବୁବା ମୁଫ୍ତି। ଏହା ସହ ଅଗଷ୍ଟ ୨୦୧୬ରୁ ଜୁଲାଇ ୨୦୧୮ ମଧ୍ୟରେ ମେହବୁବା ୪୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାରେ ଖାଦ୍ୟ ପରଷିବା ପାଇଁ ବ୍ୟବହୃତ ସାମଗ୍ରୀ କ୍ରୟ କରିଛନ୍ତି।

   Related Posts