Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୨ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୫୪୦ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଡିସେମ୍ବର ୩୧ପୂର୍ବରୁ ବସିବ ବିଧାନସଭାର ଶୀତ ଅଧିବେଶନ
  • ||
  • କରୋନାର ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣରେ ବୃଦ୍ଧି, ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୪୩୮୯୩ ନୂଆ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଅପରେସନ ଅଲ୍ଆଉଟ୍ : ସେନା ଗୁଳିରେ ୨ ଆତଙ୍କୀ ନିହତ, ବନ୍ଧୁକ ଓ ଗୁଳି ଜବତ
  • ||
  • ବିହାର ନିର୍ବାଚନ : ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ପାଇଁ ମତଦାନ ଆରମ୍ଭ, ୭୧ଟି ଆସନରେ ଚାଲିଛି ଭୋଟିଂ
  • ||

କାଶ୍ମୀରର ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମେହବୁବା ମୁଫତିଙ୍କୁ ବି ଆଜିକାଲି ଜୟହିନ୍ଦ ଶୁଣିଲାବେଳକୁ ବଡ଼ କଷ୍ଟହେଉଛି

5/03/2019 at 8:14 PM

ଶ୍ରୀନଗର୫|୩: ଜୟହିନ୍ଦ ଶୁଣିଲାବେଳକୁ ଛାତିଜଳୁଛି।ଏମିତି ତ ପାକିସ୍ତାନ ଜୟହିନ୍ଦ୍‌ ଶୁଣିଲେ ଭାରିଆପତ୍ତିକରେ ଆଉ ଏପଟେ କାଶ୍ମୀରର ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମେହବୁବାମୁଫତିଙ୍କୁ ବି ଆଜିକାଲି ଜୟହିନ୍ଦ ଶୁଣିଲାବେଳକୁ ବଡ଼ କଷ୍ଟହେଉଛି।

ଜୟହିନ୍ଦ। ଏହିଗୋଟିଏ ନାରା ସାରା ଦେଶକୁ ଏକ କରି ଦେଇଥିଲା। ନେତାଜୀଙ୍କୁ ଏହି ଆହ୍ବାନରେ ଭାରତୀୟମାନେ ଶତସିଂହର ବଳପାଇ ବ୍ରିଟିଶସେନାକୁ ଟକ୍କର ଦେଇଥିଲେ। ଦେଶସ୍ବାଧୀନ ହେଲା ଦେଶ ଦୁଇଭାଗ, ଦୁଇରୁ ତିନିଭାଗ ହେଲା। ଆଉ ଏବେ ଜୟହିନ୍ଦ ଶୁଣିଲାବେଳକୁ ପାକିସ୍ତାର ଛାତିଜଳୁଛି ।  ଏହି ଜୟହିନ୍ଦ ଲେଖିଛନ୍ତି ବୋଲି ଅଭିନେତ୍ରୀ ପ୍ରିୟଙ୍କାଚୋପ୍ରାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ବିଷ ଓଗାଳୁଛି ପାକିସ୍ତାନ ।  ପ୍ରିୟଙ୍କା ୟୁନେସ୍କୋର ବ୍ରାଣ୍ଡଆମ୍ବାସାଡର ହୋଇଥିବାବେଳେ ବାଲକୋଟ ଏୟାରଷ୍ଟ୍ରାଇକ ସମୟରେ କାହିଁକି ଜୟହିନ୍ଦ ଲେଖିଲେ ବୋଲି ପାକିସ୍ତାନକୁ ଭାରିକଷ୍ଟ ହେଉଛି ।

ପ୍ରିୟଙ୍କାଚୋପ୍ରା ଜଣେ ଭାରତୀୟ , ସେ ଭାରତର ଜୟଗାନ କରିବେନି ଆଉ କଣ ପାକିସ୍ତାନର ଜୟଗାନ କରିବେ ।  ପୁଲୱାମା, ବାଲକୋଟପରେ ପାକିସ୍ତାନକୁ ଏବେ ଏମିତି ଲାଗିବା ସ୍ବାଭାବିକ ।  କିନ୍ତୁ ମେହବୁବା ମୁଫତି କାଶ୍ମୀରର ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ,  ତାଙ୍କୁ ଏବେ ଜୟହିନ୍ଦ ଶୁଣିବାକୁ ଭାରି କଷ୍ଟଲାଗୁଛି । ଗତକାଲି ଏୟାରଇଣ୍ଡିଆ ଏକ ନିର୍ଦ୍ଦେଶନାମା ଜାରି କରିଛି ଏୟାରଇଣ୍ଡିଆ କୌଣସି ମେସେଜ ଆନାଉ୍‌ସ କରିବାପରେ ଜୟହିନ୍ଦ କହିବ। ଆଉ ଏହି ନିର୍ଦ୍ଦେଶନାମାରେ ମେହବୁବା ମୁଫତିଙ୍କୁ ଭାରିକଷ୍ଟ ।

 ଟ୍ବିଟକରିଛନ୍ତି ଯେ ଦେଶଭକ୍ତିର ଜୋଶ୍‌ ଏବେ ଆକାଶରେ ଉଡୁଛି ।  ଏୟାରଇଣ୍ଡିଆର ଜୟହିନ୍ଦ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକୁ ନେଇ ସେ ସମାଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି । ଆଉ ମେହବୁବାଙ୍କ ଏଭଳି ଆବଭାବ ଦେଖି ନାନା ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଆସିଲାଣି । ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଏୟାରଇଣ୍ଡିଆର ଏହି ଜୟହିନ୍ଦ ଓ ମେହବୁବାଙ୍କ ମତକୁନେଇ ନାନା ସମାଲୋଚନା ଶୁଣିବାକୁ ମିଳିଲାଣି।

   Related Posts