Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଚମକିଲେ ଆୟର-ତ୍ରିପାଠୀ, ଏମଆଇକୁ ୭ ଓ୍ବିକେଟ୍‌ରେ ମାତ୍‌ ଦେଲା କେକେଆର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଜଳଦ କୁମାର ତ୍ରିପାଠୀ ହେଲେ ମୁଖ୍ୟ ସୂଚନା କମିଶନର, ନିଯୁକ୍ତିକୁ ଅନୁମୋଦନ କଲେ ରାଜ୍ୟପାଳ
  • ||
  • ମୋରଡା : ବନ୍ୟା ପ୍ରଭାବିତ ଗାଁ ବୁଲିଲେ ବିଧାୟକ ପ୍ରଣବ ପ୍ରକାଶ ଦାସ, ମୃତକଙ୍କ ପରିବାରକୁ ପ୍ରଦାନ କଲେ ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା
  • ||
  • ଝାରସୁଗୁଡା : ନକଲି ମାଓବାଦୀ ଗିରଫ, କମ୍ପାନୀର ସାଇଟ୍ ଇନଚାର୍ଜଙ୍କୁ ମାଗୁଥିଲା ଟଙ୍କା
  • ||
  • ଖଲ୍ଲିକୋଟ : ବିଦ୍ୟୁତ ଆଘାତ ଲାଗି ଚାଲିଗଲା ବୃଦ୍ଧଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମୋଟୁ ଥାନା IICଙ୍କୁ ଗିରଫ କଲା ଭିଜିଲାନ୍ସ, କାର୍‌ରୁ ଜବତ ହୋଇଥିଲା ୨ ଲକ୍ଷ ୮୦ ହଜାର ଟଙ୍କା
  • ||
  • ପୁରୀ : ସରକାରୀ ଗାଡିରୁ ଧଳା ଜହର ଜବତ, ୪୦ଗ୍ରାମ୍ ବ୍ରାଉନସୁଗାର ସହ ୩ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : କର୍ଲାପାଟ ବକ୍ସାଇଟ୍ ଖଣିର ନିଲାମ ଉପରେ ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ରହିତାଦେଶ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ବେଆଇନ ଭାବେ ବନ୍ଧୁକ ତିଆରି ଓ ବିକ୍ରି : ଦମ୍ପତ୍ତିଙ୍କ ସମେତ ୫ ଗିରଫ, ୪ଟି ଦେଶୀ ବନ୍ଧୁକ ଜବତ
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ରାସ୍ତାରେ ପଡିଛି ଅଜଣା ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ, ମୃତ୍ୟୁର କାରଣ ଅସ୍ପଷ୍ଟ
  • ||

ପାକିସ୍ତାନକୁ ପୁଲୱାମା ଆତଙ୍କୀ ହମଲାର ପ୍ରମାଣ ଦେବନାହିଁ ଭାରତ : ଦିଲ୍ଲୀରେ ଚାଲିଛି ବୈଠକ

20/02/2019 at 12:29 PM

ଦିଲ୍ଲୀ ୨୦/୨ : ୧୪ ତାରିଖରେ କାଶ୍ମୀର ପୁଲୱାମାରେ ଆତଙ୍କୀ ହମଲାରେ ୪୨ ସିଆରପିଏଫ ଯବାନ ସହିଦ ହେବ ଘଟଣାରେ ଭାରତ ପାକିସ୍ତାନକୁ ସବୁ ତରଫରୁ ଘେରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଆରମ୍ଭ କରୁଛି | ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ମୁହଁତୋଡ ଜବାବ ଦେବା ପାଇଁ ହେଉ କିମ୍ବା କୂଟନୀତି ସ୍ଥରରେ ହେଉ ଭାରତ ଯୋଜନା ପ୍ରସ୍ତୁତି କରୁଛି | ଭାରତର ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତିରେ ବିଶ୍ୱର ଅନେକ ଦେଶ ଛିଡା ହୋଇଛନ୍ତି | ଆଜି ସାଉଦିର ପ୍ରିନ୍ସ ଭାରତ ଗସ୍ତରେ ଆସିଛନ୍ତି | ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ପ୍ରିନ୍ସଙ୍କୁ ସ୍ୱାଗତ କରିଛନ୍ତି | ମୋଦି ପ୍ରିନ୍ସଙ୍କ ସହିତ ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଆଲୋଚନା କରିପାରନ୍ତି ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି |


ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ଭାରତ ଅନ୍ତରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ସ୍ଥରରେ ପାକିସ୍ତାନକୁ ଘେରିବ | ଏଥିପାଇଁ ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରାଳୟ ନୂଆ ଡ଼ୋଜିୟର ପ୍ରସ୍ତୁତ କରୁଛି | ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦେଶରେ ଥିବା ଭାରତୀୟ ଦୂତାବାସଙ୍କୁ ଏହି ଡ଼ୋଜିୟର ପଠାଯିବ | ଭାରତୀୟ ଦୂତ ପାକିସ୍ତାନର ଚେହେରା ଖୋଲିବେ | ଆଜି ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ରାଜନାଥ ସିଂ ଅଜୟ ଵିସାରୀୟାଙ୍କୁ ଭେଟି ତାଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି | ଅଜୟ ଵିସାରୀୟା କ୍ୟାବିନେଟ କମିଟି ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହ ବୈଠକ କରିଛନ୍ତି | ପାକିସ୍ତାନରେ ଭାରତର ହାଇ କମିଶନର ଅଜୟ ଵିସାରୀୟା କ୍ୟାବିନେଟ କମିଟି ଅନ ସିକ୍ୟୁରିଟିର ସବୁ ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହ ସାକ୍ଷାତ କରି ତାଙ୍କୁ ସ୍ଥିତି ସମ୍ପର୍କରେ ସମସ୍ତ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି | ଭାରତ ପାକିସ୍ତାନକୁ କୌଣସି ପ୍ରମାଣ ଦେବନାହିଁ | ଦୁନିଆର ସବୁ ଦେଶମାନଙ୍କ ସମ୍ମୁଖରେ ମୁହଁ ଖୋଲିବ | ଭାରତ କହିଛି ପାକିସ୍ତାନ ବିରୋଧରେ ଭାରତ ପାଖରେ ସବୁ ପ୍ରମାଣ ରହିଛି |


ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ରାଜନାଥ ସିଂଙ୍କ ସହ ସାକ୍ଷାତ କରି ଅଜୟ ଵିସାରୀୟା କହିଛନ୍ତି ଯେ, ତାଙ୍କ ରାଜଦୂତ ଅନ୍ୟ ସମସ୍ତ ଦେଶ ସଯସମ୍ପର୍କ କରିବେ | ଅନ୍ୟ ଦେଶମାନଙ୍କ ସହ ଲଗାତାର ଆଲୋଚନା ହେଉଛି | ଅଜୟ ଵିସାରୀୟାଙ୍କ ଛଡା ରାଜନାଥ ସିଂ ଆମେରିକାରେ ଥିବା ଭାରତୀୟ ଦୂତାବାସ ହର୍ଷବର୍ଦ୍ଧନ ସିଂଗଲାଙ୍କ ସହ ମଧ୍ୟ ସାକ୍ଷାତ କରିଛନ୍ତି | ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ଆମେରିକା ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଡୋନାଲଡ ଟ୍ରମ୍ପ ମଧ୍ୟ ପୁଲୱାମା ଆତଙ୍କୀ ହମଲାକୁ କଡା ଭାଷାରେ ନିନ୍ଦା କରିଥିଲେ |

   Related Posts