Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ହାତ ଟେକିଦେଲେ ବାଚସ୍ପତି, କହିଲେ- ଯଦି ସବୁ ସଦସ୍ୟ ଗୃହ ଚଲାଇବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ନୁହଁନ୍ତି, ତେବେ ମୁଁ କ’ଣ କରିବି ?
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ପ୍ରସଙ୍ଗ : ଆସନ୍ତା ୧୦ରେ ବିଧାନସଭା ଘେରାଉ କରିବ ଛାତ୍ର କଂଗ୍ରେସ
  • ||
  • ପରଲୋକରେ ପଦ୍ମଶ୍ରୀ ନନ୍ଦ ସାର୍, ୧୦୪ ବର୍ଷରେ ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ଦେହାନ୍ତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରିପୋର୍ଟ ଆସିବା ପରେ ନିୟମ ଅନୁସାରେ ଚାଷୀଙ୍କୁ କ୍ଷତିପୂରଣ ଦିଆଯିବ : ମନ୍ତ୍ରୀ ସୁଦାମ ମାରାଣ୍ଡି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବିଡିଏ ଫେରାଇବ ସର୍ବକ୍ଷମା ଯୋଜନାର ଅଧିକ ଫାଇନ୍, ଆବେଦନର ଶେଷ ତାରିଖ ୧୦ ଡିସେମ୍ବର
  • ||
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା : ଭିଜିଲାନ୍ସ ହାତରେ ଧରାପଡିଲେ ନିର୍ବାହୀ ଯନ୍ତ୍ରୀ, ବିଲ୍ କରାଇ ଦେବାକୁ ଠିକାଦାରଙ୍କଠୁ ନେଉଥିଲେ ୧୦ ହଜାର
  • ||
  • ଟିଟିଲାଗଡ : ପୁରୀ-ଅଜମେର ଟ୍ରେନ୍‌ରେ ନିଆଁ, ଟ୍ରାକ୍‌ରେ ବ୍ରେକ୍ ଘସି ହୋଇ ଧୂଆଁ ବାହାରୁଥିଲା
  • ||
  • ରୋହିଙ୍ଗ୍ୟା ବିରୋଧୀ ହିଂସା ପାଇଁ ଫେସବୁକ ଦାୟୀ ! ୧୫୦ ବିଲିୟନ ପାଉଣ୍ଡର କ୍ଷତିପୂରଣ ଦେବାକୁ ମାମଲା
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ଇଚ୍ଛା ମୃତ୍ୟୁ ଆବେଦନକାରୀଙ୍କୁ ସାହା ହେଲା BSKY, ଯୋଜନାରେ ଆରମ୍ଭ ହେଲା ଚିକିତ୍ସା
  • ||
  • ତୁରେଇକେଲା ବ୍ଲକରେ ମାତିଲେ ୩୦ ଟିକିଆ ହାତୀପଲ, ଭାଙ୍ଗିଦେଲେ ଘର ଛପର
  • ||

ହିନ୍ଦୁ ମହାସଭା ଉପାଧ୍ୟକ୍ଷଙ୍କ ଅଜବ ଅପିଲ୍, କହିଲେ-‘ହିନ୍ଦୁ ୧୦୦ ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କଲେ ୨୦ ଟଙ୍କାରେ ଅସ୍ତ୍ର କିଣିବା ଉଚିତ୍’

25/10/2020 at 4:50 PM

ମେରଠ ୨୫/୧୦ : ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶ ମେରଠରେ ଅଖିଳ ଭାରତ ହିନ୍ଦୁ ମହାସଭା ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଉପାଧ୍ୟକ୍ଷ ପଣ୍ଡିତ ଅଶୋକ ଶର୍ମା ବିଜୟାଦଶମୀ ଅବସରରେ ଶସ୍ତ୍ର ପୂଜନ କରିବା ପରେ ବଡ ବୟାନ ଦେଇଛନ୍ତି। ବିଜୟାଦଶମୀରେ ସବୁ ହିନ୍ଦୁଙ୍କୁ ସଂକଳ୍ପ ନେବା ଉଚିତ ଯେ ଯଦି ସେ ୧୦୦ ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରନ୍ତି ତାହେଲେ ୨୦ ଟଙ୍କାରେ ଅସ୍ତ୍ର କିଣନ୍ତୁ। ହିନ୍ଦୁ ମହାସଭା ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସମସ୍ତ ହିନ୍ଦୁ ଦେବାଦେବୀଙ୍କ ହାତରେ ଶସ୍ତ୍ର ଥାଏ। ସେଥିପାଇଁ ପ୍ରତ୍ୟେକ ହିନ୍ଦୁ ନିଜର ଆତ୍ମରକ୍ଷା ପାଇଁ ଶସ୍ତ୍ର ରଖିବା ଉଚିତ। ସେ ତ୍ରିଶୂଳ ହେଉ, ଗଦା, ଲାଠି, କିମ୍ବା ଆଉ କିଛି। ହିନ୍ଦୁ ମହାସଭା କାର୍ଯ୍ୟକର୍ତ୍ତାଙ୍କୁ ଏହି ଅବସରରେ ଶସ୍ତ୍ର ବିତରଣ ପ୍ରତୀକ ରୂପରେ ପ୍ରଦାନ କରିଛି। ମହାସଭାର ରାଜ୍ୟ ପ୍ରବକ୍ତା ଅଭିଷେକ ଅଗ୍ରୱାଲ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମା-ଭଉଣୀଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ଅସ୍ତ୍ର ରଖିବା ଦରକାର। ଶାସ୍ତ୍ରର ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ଶସ୍ତ୍ର ଉଠାଇବା ଆବଶ୍ୟକ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।

ପଣ୍ଡିତ ଅଶୋକ ଶର୍ମା ବାଗପତରେ ଲମ୍ବା ଦାଢ଼ି ରଖିଥିବା ସବଇନ୍ସପେକ୍ଟର ନିଲମ୍ବନ ପାଇଁ ଦାବି କରିଥିଲେ। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଦେଶରେ କଟ୍ଟରପନ୍ଥୀ ମଞ୍ଜି ବୁଣଚାଲିଛି। ଧର୍ମ ପ୍ରଚାର ପାଇଁ ସେ ଲମ୍ବା ଦାଢ଼ି ରଖିଥିଲେ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ପରେ ସେ ଚାକିରୀ ଲାଳସାରେ ନିଜ ଧର୍ମ ଭୁଲି ଗଲେ। କିନ୍ତୁ ପରେ ନିଲମ୍ବିତ ହେବାପରେ ଦାଢ଼ି କାଟିଥିଲେ।

ସେ କହିଛନ୍ତି, ଯଦି ପୋଲିସ ବାବୁ ପକ୍କା ଧର୍ମବାଦୀ ତାହେଲେ ସେ ଦାଢ଼ି କାଟିନଥାନ୍ତେ। ପଣ୍ଡିତ ଅଶୋକ ଶର୍ମା କହିଛନ୍ତି ଚାକିରୀ କଥା ପଡିବାରୁ ସେ ଡରିଗଲେ ଓ ଦାଢ଼ି କାଟି ପୁଣି ଚାକିରୀ ଜଏନ୍ କରିଛନ୍ତି।

   Related Posts