Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଗଞ୍ଜାମ ଦିଗପହଣ୍ଡିରେ ଅପରାଧୀର ଛୁରା ମାଡରେ ଅପରାଧୀ ମୃତ
  • ||
  • ବାଙ୍କୀରେ ପୂର୍ବ ଶତ୍ରୁତାକୁ କେନ୍ଦ୍ର କରି ବୋମାମାଡରେ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର ନୟାକୋଟରେ ସ୍ତ୍ରୀକୁ ଟାଙ୍ଗିଆରେ ହାଣିଲା ସ୍ବାମୀ
  • ||
  • ଗୁଜୁରାଟରେ ସ୍ତ୍ରୀକୁ ହତ୍ୟା ପରେ ଦୁଇ ସନ୍ତାନ ସହ ନିଜ ଦେହରେ ପେଟ୍ରୋଲ ଢାଳି ନିଆଁ ଲଗାଇଦେଲେ ଯୁବକ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୫ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୬୯୫ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ଆସୁଛି ଆଉ ଏକ ଲଘୁଚାପ ! ନଭେମ୍ବର ପହିଲାରୁ ପୁଣି ବର୍ଷାର ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ଆମେରିକୀୟ ନୌସେନା ବିମାନ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ, ଦୁଇ ପାଇଲଟଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଭୁଆସୁଣୀ ଛକରେ ସିରିଜ୍ ଦୁର୍ଘଟଣା, ୨ ଗୁରୁତର
  • ||

ଲୋକଙ୍କୁ ମିଳୁନି ଅଥଚ ଫିଙ୍ଗା ଯାଉଛି: ଜଙ୍ଗଲରେ ପଡିଛି ପୁଳାପୁଳା ମେଡିସିନ, ତଦନ୍ତ ପରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ

5/03/2020 at 10:43 AM

ନବରଙ୍ଗପୁର ୦୫।୦୩: ରୋଗୀଙ୍କ ପାଇଁ ଆସିଥିବା ମେଡିସିନ ଏବେ ରାସ୍ତାର କଡରେ । ନବରଙ୍ଗପୁର ଜିଲ୍ଲା କୋଷାଗୁମୁଡା ବ୍ଲକ ରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ଏଭଳି ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟ ଜଣକ ଘଟଣା । ସରକାର ଯୋଗେଇ ଦେଉଥିବା ଔଷଧକୁ ରୋଗୀ ମନଙ୍କୁ ନ ଦେଇ ଜଙ୍ଗଲରେ ଫିଙ୍ଗି ଦିଆଯାଇଥିବାର ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ।

କୋଷଗୁମଡା ଠାରୁ ପଣ୍ଡୁଗୁଡା ରାସ୍ତାରେ ଥିବା ନୀଳଗିରି ଜଙ୍ଗଲ ନିକଟରେ ବିପୁଳ ପରିମାଣର ମେଡିସିନ ପଡିଛି ।  ସରକାର ଯୋଗାଇ ଦେଉଥିବା ୫ ପ୍ରକାର ଔଷଧକୁ ଫିଙ୍ଗି ଦେଇଛନ୍ତି ।  ଅନେକ ଔଷଧର ଏକ୍ସପାରି ହୋଇ ନଥିବାବେଳେ ଗୋଟିଏ ଦୁଇଟି ଔଷଧ ଏକ୍ସପାରି ହୋଇ ସାରିଛି । ଗର୍ଭବତୀ ମହିଳା ଏବଂ ଶିଶୁ ମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଉଦ୍ଧିଷ୍ଟ କ୍ୟାଲସିୟମ,ଛିଙ୍କ, ଆଇରନ, ଓଆରଏସ ପାଉଡର ଏବଂ କିଛି ସିରଫ  ଗୁଡିକୁ ଫୋପାଡି  ଦିଆଯାଇଛି ।

ଆଦିବାସୀ ଅଧ୍ୟୁଷିତ ନବରଙ୍ଗପୁର ଜିଲ୍ଲାରେ ଅନେକ ସମୟରେ ଔଷଧ ନଥିବା ନେଇ ବହୁବାର ଡାକ୍ତରଖାନା ମାନଙ୍କରେ ଅଧିକାରୀ ମାନେ ଆକ୍ରୋସ ର ଶିକାର ହେଇଥାନ୍ତି ।  କିନ୍ତୁ ଏହିଭଳି ଔଷଧ ଫିଙ୍ଗିବା ନେଇ ସାଧାରଣ ଲୋକମାନେ ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ।

କୋଷଗୁମଡା ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ୱସ୍ଥ୍ୟ କେନ୍ଦ୍ରର ମେଡିକାଲ ଅଫିସରଙ୍କୁ ଘଟଣା ବିଷୟରେ ଜଣାଇଯାଇଥିଲେ । ତୁରନ୍ତ ସେହି ସ୍ଥାନରୁ ଔଷଧକୁ ଆଣିବା ସହିତ ତାହାର Beatch No ଦେଖି ଅନୁଧ୍ୟାନ କରୁଛନ୍ତି । ଫିଙ୍ଗା ଯାଇଥିବା ଔଷଧ ଗୁଡିକ ଡାକ୍ତରଖାନାର ହୋଇନଥିବା ଜଣାପଡିଥିଲା  ।

କିନ୍ତୁ ଏହି ଔଷଧ ଗୁଡିକ ସବ ସେଣ୍ଟେର ମାନଙ୍କରେ କାର୍ଯ୍ୟରତ ମହିଳା ସ୍ୱସ୍ଥ୍ୟ କର୍ମୀ ମାନଙ୍କୁ ଦିଆଯାଉଥିବା ସ୍ପଷ୍ଠ କରିଥିଲେ ମେଡିକାଲ ଅଫିସର।ଏହାପରେ ନବରଙ୍ଗପୁର ଜିଲ୍ଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଧିକାରୀ ଙ୍କୁ ଔଷଧ ଫିଙ୍ଗାଯାଇଥିବା ଘଟଣା ବିଷୟରେ ପଚାରିବାରୁ ସେ ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ କରିବେ । ଏବଂ ଏଥିରେ ସାମିଲ ଥିବା କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିବେ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି।

   Related Posts