Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୩ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୪୨୫ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ପଡୋଶୀ ଘରୁ ମିଳିଲା ଯୁବକଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ, ହତ୍ୟା ନା ଆତ୍ମହତ୍ୟା ?
  • ||
  • ୨ ପରିବାର ମଧ୍ୟରେ ରକ୍ତାକ୍ତ ସଙ୍ଘର୍ଷ : ୮ ଗୁରୁତର, ବୁଲିଲା ଟାଙ୍ଗିଆ ଓ କଟୁରୀ
  • ||
  • କାର୍ତ୍ତିକ ମାସର ପ୍ରଥମ ସୋମବାର : ଧବଳେଶ୍ୱର ପୀଠରେ ୧୪୪ ଧାରା, ମନ୍ଦିର ଖାଁ ଖାଁ
  • ||
  • ୫ ଦିନ ଯାଏଁ ଖସିବନି ପାରଦ, ୨୮ରୁ କାଁ ଭାଁ ବର୍ଷା
  • ||

ଶିକ୍ଷାଗତ ଯୋଗ୍ୟତା ଏମବିଏ, ହେଲେ ମଶାଣୀରେ ରାତି କାଟନ୍ତି ଏହି ଗୁଜରାତୀ ମହିଳା, ଜାଣନ୍ତୁ କାରଣ

28/03/2019 at 6:15 PM

ସାଧାରଣତଃ କୌଣସି ମହିଳା କିମ୍ୱା ପୁରୁଷ ଅଧିକ ପାଠ ପଢି ଭଲ ଡିଗ୍ରୀ ହାସଲ କରିଲେ ଭଲ ଚାକୀରି କରିବାକୁ ଚାହିଁଥାନ୍ତି। ଏହା ଦ୍ୱାରା ମଣିଷ ଅଧିକ ଆୟ କରି ଭଲ ଜୀବନ ଯାପନ କରିଥାଏ। କିନ୍ତୁ ଜାଣନ୍ତୁ ଏମିତି ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ବିଷୟରେ ଯିଏ ଏମ୍‌ବିଏ ଡିଗ୍ରୀ ହାସଲ କରି ମଧ୍ୟ ମଶାଣୀରେ ରାତି କାଟିବାର ପେଶା ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି।
ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶରେ ରହୁଥିବା ଏହି ଗୁଜରାତୀ ମହିଳା ମହିଳା ପାଠ ପଢି ମଧ୍ୟ ଅଘୋରୀ ଓ ତାନ୍ତ୍ରିକଙ୍କ ଭଳି ଜୀବନ ଯାପନ କରିବା ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି। ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ପ୍ରୟାଗରାଜ କୁମ୍ଭ ମେଳାରେ ଏହି ମହିଳାଙ୍କୁ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା। କମ୍ପ୍ୟୁଟର ଆପ୍ଲିକସନ ସହ ସ୍ନାତକର ଡିଗ୍ରୀ ଓ ଏଚଆରରେ ଏମ୍‌ବିଏ କରିଛନ୍ତି ଏହି ମହିଳା। ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ ନିଜ ପଢା ସାରି ସେ ଏକ ସଫ୍ଟୱେର କମ୍ପାନୀରେ କାମ କରୁଥିଲେ।
୮ ବର୍ଷ ଚାକୀରି କରିବା ପରେ ସେ ଇସ୍ତଫା ଦେଇ ନିଜକୁ ମୁକ୍ତ କରିଥିଲେ। ଏହା ପରେ ସେ ମଶାଣୀରେ ରାତି କାଟିବା ଆରମ୍ଭ କରିଲେ। ସେଠାରେ ସେ ମାଁ କାଳି ଓ ଭଗବାନ ଶିବଙ୍କୁ ପୂଜା କରୁଥିଲେ। ବିବାହ କରିଲା ପରେ ମଧ୍ୟ ଏହି ମହିଳା ଅଘୋରୀ ଭଳି ବଞ୍ଚିବା ପସନ୍ଦ କରିଲେ। ତାଙ୍କର ଛୋଟ ଝିଅଟିଏ ଅଛି ଯାହାକୁ ସେ ବହୁତ ଭଲ ପାଆନ୍ତି।
ସଂସାରରୁ ଦୂରାଇ ଏଭଳି ଜୀବନ କାଟିବା ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି। ଆଜିକାଲି ଲୋକେ ପାଠ ପଢିବା ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି କାରଣ ଏହି ମାଧ୍ୟମରୁ ନିଜ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଜୀବନ ବଞ୍ଚିହେବ। କିନ୍ତୁ ଏହି ମହିଳା ପାଠ ପଢି ମଧ୍ୟ ତାର ଉପଯୋଗ ନକରିବା ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ କରିଛି। ସାଧାରଣତଃ ମହିଳାଙ୍କୁ ମଶାଣୀକୁ ଯିବା ପାଇଁ ବାରଣ କରାଯାଇଥାଏ।  କିନ୍ତୁ ଏହି ମହିଳା କହିଛନ୍ତି ତାଙ୍କୁ ମଶାଣୀ ଯିବାକୁ ଭାରି ଭଲ ଲାଗେ। ସେଠାରେ ତାଙ୍କ ଆତ୍ମାକୁ ଶାନ୍ତି ମିଳେ ଓ ସେ ଖୁସି ଅନୁଭବ କରନ୍ତି।

   Related Posts