Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଯୁକ୍ତ ୨ କଲେଜ୍ ଖୋଲିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ! ବିଶୋଧନ ଓ ସଫା କରି କ୍ଲାସ୍ ରୁମ୍ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବାକୁ ଉଚ୍ଚ ଶିକ୍ଷା ବିଭାଗର ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • କମିବାରେ ଲାଗିଛି କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ, ଆଜି ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଲେ ୬୪୨ ଆକ୍ରାନ୍ତ
  • ||
  • ଫ୍ରାନ୍ସରେ ବିଜୟ ମାଲ୍ୟାଙ୍କ ବିରୋଧରେ EDଙ୍କ ବଡ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ, ଜବତ ହେଲା ୧.୬ ମିଲିୟନ ୟୁରୋ ସମ୍ପତ୍ତି
  • ||
  • ଡିସେମ୍ବର ୮ରେ ଭାରତ ବନ୍ଦ ଡାକରା ଦେଲା କୃଷକ ସଂଗଠନ
  • ||
  • ପ୍ରଥମ ଟି-୨୦ରେ କଙ୍ଗାରୁ ଚିତ୍, ଚମକିଲେ ଭାରତୀୟ ବୋଲର, ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ୧୧ ରନରେ ହରାଇଲା ବିରାଟ ବାହିନୀ
  • ||
  • ୪ କ୍ବିଣ୍ଟାଲ ୬୦ କେଜି ଚନ୍ଦନ କାଠ ଜବତ: ଆନୁମାନିକ ମୂଲ୍ୟ ୭୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାରୁ ଅଧିକ
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ବର: ବିଶାଖା ଏଗ୍ରୋ ସୋରୁମ୍ ଆଗରେ ଚାଷୀମାନଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଆମରଣ ଅନଶନ
  • ||
  • ଅପରାହ୍ନରେ ସ୍ଥଳଭାଗ ଛୁଇଁବ ‘ବୁରେଭି’ : କେରଳ-ତାମିଲନାଡୁର କିଛି ଜିଲ୍ଲାରେ ଛୁଟି ଘୋଷଣା, ବିମାନବନ୍ଦର ବନ୍ଦ
  • ||
  • ଜଗତପୁର : ଧାନ କଟାଳୀଙ୍କୁ ଶୁଣ୍ଢରେ କଚାଡି ମାରିଲା ହାତୀ
  • ||
  • ବାଲେଶ୍ବର ଓ ମୟୁରଭଞ୍ଜରେ ମୃଦୁ ଭୂକମ୍ପ ଝଟ୍‌କା ଅନୁଭୂତ
  • ||

ବସ୍ ରାଜନୀତି ନେଇ ଯୋଗୀ ସରକାରଙ୍କ ସମର୍ଥନରେ ବାହାରିଲେ ମାୟାବତୀ, କଂଗ୍ରେସକୁ କହିଲେ କାଙ୍ଗାଳ

22/05/2020 at 1:33 PM

ଭୋପାଲ ୨୨/୦୫ : ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶରେ କଂଗ୍ରେସ ଓ ଯୋଗୀ ସରକାରଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ରାଜିନୀତି ଟିକିଏ ଥଣ୍ଡା ହେବାକୁ ବସିଥିବାବେଳେ ରାଜସ୍ତାନ ସରକାର ବସ୍ ବିଲ ହସ୍ତାନ୍ତର କରି ପୁଣି ଯୋଗୀ ସରକାରଙ୍କୁ ପୁଣି ଗରମ କରିଦେଇଛନ୍ତି | ୩୬ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଏହି ବିଲ ପରେ ପୁଣି ସରଗରମ ହୋଇଛି ରାଜନୀତି | ତେବେ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ କଥା ହେଲା, ବର୍ତ୍ତମାନ ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶର ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ତଥା ବହୁଜନ ସମାଜ ପାର୍ଟି ସୁପ୍ରିମୋ ମାୟାବତୀ ଏଥିରେ ଖୋଲାଖୋଲି ଭାବେ ବିଜେପିକୁ ସମର୍ଥନ କରିଛନ୍ତି | ମାୟାବତୀ ଟ୍ୱିଟ କରି କଂଗ୍ରେସକୁ ଯାହା ଇଛା ତାହା ଶୁଣାଇଛନ୍ତି |

ରାଜସ୍ତାନ ରାଜନୀତିକୁ ମାୟାବତୀ ନିନ୍ଦା କରିଛନ୍ତି | ସେ ଟ୍ୱିଟ କରି କହିଛନ୍ତି, ରାଜସ୍ତାନର କଂଗ୍ରେସ ସରକାର ଦ୍ୱାରା କୋଟାରୁ ପାଖାପାଖି ୧୨ ହଜାର ଲୋକଙ୍କୁ ନିଜ ନିଜ ଘରକୁ ପଠାଇବା ପାଇଁ କଂଗ୍ରେସ ୩୬ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଯେଉଁ ବିଲ ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶ ସରକାରଙ୍କୁ ଦେଇଛି ତାହା କଂଗ୍ରେସର ଅମାନବୀୟ ଓ କାଙ୍ଗାଳ ପରିସ୍ଥିତିକୁ ଦର୍ଶାଉଛି | ଦୁଇ ପଡୋଶୀ ରାଜ୍ୟ ମଧ୍ୟରେ ଏହିଭଳି ଘୃଣ୍ୟ ରାଜନୀତି ଅତ୍ୟନ୍ତ ନିନ୍ଦନୀୟ ଏବଂ ଦୁଖଦ ବୋଲି ମାୟାବତୀ କହିଛନ୍ତି |

ଆଉ ଏକ ଟ୍ୱିଟରେ ମାୟାବତୀ କଂଗ୍ରେସର ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକୁ ଅମାନବୀୟ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି | ସେ ଲେଖିଛନ୍ତି, ରାଜସ୍ତାନ ସରକାର ଗୋଟିଏପଟ କୋଟାରୁ ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶକୁ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ନିଜ ଘରକୁ ପଠାଇବା ପାଇଁ ତାଙ୍କଠାରୁ ମନ ଇଛା ଭଡା ଅସୁଲ କରୁଛି | ଅନ୍ୟପଟେ ପ୍ରବାସୀ ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶ ନିଜ ଘରକୁ ପଠାଇବା ପାଇଁ ବସ୍ ପ୍ରସଙ୍ଗ ଉଠାଇ ରାଜନୈତିକ ଖେଳ ଖେଳୁଛି | ଏହା କେତେଦୂର ଯୁକ୍ତିଯୁକ୍ତ ଏବଂ ମାନବୀୟ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି |

ଏହା ପୂର୍ବରୁ ସେ କହିଥିଲେ ଯେ କଂଗ୍ରେସ ବସ୍ ରାଜନୀତି ଛାଡି ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ଟ୍ରେନରେ ନିଜ ନିଜ ଅଞ୍ଚଳକୁ ପଠାଉ | ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ବସ୍ ରେ ନ ପଠାଇ ତାଙ୍କୁ ଟିକେଟ ଦେଇ ଟ୍ରେନରେ ପଠାଇବା ବ୍ୟବସ୍ଥା କଲେ ଠିକ ହେବ ବୋଲି ସେ ପୂର୍ବରୁ ନିଜର ମତାମତ ଦେଇଥିଲେ |  

   Related Posts