Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୧: କୋଲକାତା ନାଇଟ ରାଇଡର୍ସ ସାମ୍ନାରେ ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋରର ଆତ୍ମ ସମର୍ପଣ
  • ||
  • ଅଖାଡା ପରିଷଦର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ମହନ୍ତ ନରେନ୍ଦ୍ର ଗିରିଙ୍କ ନିଧନ, ଫାଶିରେ ଝୁଲୁଥିବା ଅବସ୍ଥାରେ ମିଳିଲା ମୃତଶରୀର
  • ||
  • ନୀଳଗିିରି : ଶିଶୁକନ୍ୟା ଓ ବାପାଙ୍କୁ ହାଣିବା ଅଭିଯୋଗରେ ୭ ବର୍ଷ ସଶ୍ରମ କାରାଦଣ୍ଡରେ ଦଣ୍ଡିତ ହେଲେ ଅଭିଯୁକ୍ତ
  • ||
  • ପୁରୀ : ଭାର୍ଗବୀ ନଦୀରେ ଗାଧୋଇବା ବେଳେ ଭାସିଯାଇ ବୃଦ୍ଧଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ପୁରୀ : ୧୫ବର୍ଷ ପରେ ଚୂଡାନ୍ତ ରାୟ : ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ମାମଲାରେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ୨ ଭାଇଙ୍କୁ ଆଜୀବନ କାରାଦଣ୍ଡାଦେଶ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବିଜେଡିର ମାରାଥନ୍ ମିଶ୍ରଣ ପର୍ବ, ଶଙ୍ଖ ଧରିଲେ ରାୟଗଡା ଜିଲ୍ଲାର ଅନେକ ବରିଷ୍ଠ କଂଗ୍ରେସ ଓ ବିଜେପି ନେତା
  • ||
  • ରାୟଗଡା : ଦେବଦୂତ ସାଜିଲେ ୧୦୮ ଆମୁଲାନ୍ସ କର୍ମଚାରୀ, ପାହାଡିଆ ରାସ୍ତାରେ ଗର୍ଭବତୀ ମହିଳାଙ୍କୁ ବୋହିଲେ ଷ୍ଟ୍ରେଚରରେ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଗୁମର ଖୋଲିଲେ କି ବିଦ୍ୟାଭାରତୀ ? ଲାଏ ଡିଟେକ୍ସନ ଟେଷ୍ଟରେ ପ୍ରାୟ ୪ ଘଣ୍ଟାରେ ପଚରାଗଲା ୧୦୦ ପ୍ରଶ୍ନ
  • ||
  • କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜି : ପାରିବାରିକ କଳହରୁ ସଂଘବଦ୍ଧ ଆକ୍ରମଣ, ଚାଲିଗଲା ବୃଦ୍ଧଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ନିମାପଡା : ପିପିଲି ଉପନିର୍ବାଚନକୁ ମୁକ୍ତ ଓ ନିରପେକ୍ଷ କରିବା ନେଇ ବିଏସଏଫର ଫ୍ଲାଗ୍ ମାର୍ଚ୍ଚ
  • ||

ପୁଲୱାମା ହମଲା ସମ୍ପର୍କରେ ମୁହଁ ଖୋଲିଲେ ଏହି ପାକିସ୍ତାନୀ ଅଭିନେତ୍ରୀ, ଜାଣନ୍ତୁ କହିଲେ କ’ଣ

19/02/2019 at 1:19 PM

ଜମ୍ମୁ କଶ୍ମୀର ପୁଲୱାମାରେ ସିଆରପିଏଫ ଫୌଜ ଉପରେ ହୋଇଥିବା ଆତ୍ମଘାତୀ ହମଲା ପୁରା ଦେଶରେ ହଇଚଇ ସୃଷ୍ଟି କରିଦେଇଛି। ପୁରା ବିଶ୍ୱ ଘଟଣାକୁ ନିନ୍ଦା କରିଥିବାବେଳେ ଭାରତବାସୀଙ୍କୁ ସ୍ତବ୍ଧ କରିଦେଇଛି। ସମଗ୍ର ଦେଶବାସୀଙ୍କ ରାଗ ଏ ଯାଏଁ ଶାନ୍ତ ହୋଇନି। ଏହା ସହ ପାକିସ୍ତାନୀ କଳାକାରଙ୍କର ବଲିଉଡରେ କାମ କରିବା ନିଷେଧ କରାଯାଇଛି। ବଲିଉଡ କଳାକାର ଓ ଫିଲ୍ମ ତାରକା ଏହି ଦୁଃଖଦ ଘଟଣା ପାଇଁ ସହିଦଙ୍କୁ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି ଜଣାଇଛନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ଅନେକ ବାରତୀୟ ସିନେମାରେ କାମ କରୁଥିବା ପାକିସ୍ତାନୀ କଳାକାର ଏହି ଘଟଣାର ନିନ୍ଦା କରିନାହାନ୍ତି କି ସହିଦଙ୍କ ପରିବାରକୁ ସମବେଦନା ମଧ୍ୟ ଜଣାଇନାହାଁନ୍ତି। ତେଣୁ ପାକିସ୍ତାନୀ କଳାକାରଙ୍କର ଚୁପ ରହିବା ଉପରେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠିଛି।
ଭାରତୀୟ ସିନେମା ଜଗତରେ କାମ କରି ମଧ୍ୟ ଭାରତ ସପକ୍ଷରେ ନହେଲା ନାହିଁ ସହିଦଙ୍କ ପରିବାରକୁ ସମବେଦନା ମଧ୍ୟ ଜଣାଇନାହାନ୍ତି। ମାହିରା ଖାନ, ଫୱାଦ ଖାନ, ଆତିଫ ଅସଲମ ଭଳି ଚର୍ଚ୍ଚିତ କଳାକାର ବି କିଛି କହିନାହାନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ପାକିସ୍ତାନୀ ଅଭିନେତ୍ରୀ ମାୱରା ହୋକେନ୍‌ଙ୍କ ଏକ ବିବୃତି ଏବେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି ।
ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଜଣେ ଭାରତୀୟ ୟୁଜରଙ୍କ ଏ ସମ୍ପର୍କିତ ପ୍ରଶ୍ନର ଉତ୍ତର ଦେଇଛନ୍ତି ମାୱରା । ରବିବାର ଦିନ ଜଣେ ଭାରତୀୟ ୟୁଜର ସୋସିାଲ ମିଡିଆରେ ମାୱରାଙ୍କୁ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଥିଲେ ଯେ ପୁଲୱାମା ଆତଙ୍କବାଦୀ ହମଲା ବିଷୟରେ ତାଙ୍କ ମତ କଣ ଓ ପ୍ରଶ୍ନ ସହ ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଥିଲେ ଯେ ସେ ଜାଣିଛନ୍ତି ମାୱରା ଉତ୍ତର ଦେବେ ନାହିଁ।
ତେବେ ମାୱରା ଲେଖିଥିଲେ ଯେ “ସେ ଉତ୍ତର ଦେବା ପୂର୍ବରୁ ସେ କେମିତି ଭାବିପାରିଲେ ଯେ ଅନ୍ୟଜଣ କିଛି କହିବ ନାହିଁ ।  ତାଙ୍କୁ ଏମିତି ଜଜ୍‌ ନକରିବାକୁ ସେ ପ୍ରତିକ୍ରିୟାରେ ଲେଖିଥିଲେ। ସେ ଲେଖିଥିଲେ ଯେ, ମାନବିକତା ସର୍ବପ୍ରଥମେ ଆସେ। ଜଦି କୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତି ନିଜ ଭାବନା ପ୍ରକାଶ କରୁନି ତା ମାନେ ନୁହଁ ଯେ ତାକୁ ଘୃଣା କରିବା ଉଚିତ୍‌”। ଏତେ ଲୋକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ନିଶ୍ଚୟ ଦୁଃକଦ ବୋଲି ସେ କହିଥିଲେ ।  ଅନ୍ୟ ଏକ ୟୁଜର ପ୍ରଶ୍ନ କରିଥିଲେ ଯେ ଭାରତ ଓ ପାକିସ୍ତାନ ମଧ୍ୟରେ ଶାନ୍ତି ରହିବା ଜରୁରୀ କି ନୁହେଁ। ମାୱରା ଲେଖିଥିଲେ ଯେ ଶାନ୍ତି କାହାକୁ ପସନ୍ଦ ନୁହଁ, ଭାରତ ଓ ପାକିସ୍ତାନ ମଧ୍ୟରେ ଶାନ୍ତି ରହିବା ଉଚିତ୍‌ କିନ୍ତୁ କିଛି ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟ ବଶତଃ ସେମାନେ ହିଁ ଶିକାର ହେଉଛନ୍ତି।
ଉରୀ ଆତଙ୍କୀ ହମଲାକୁ ନେଇ ମଧ୍ୟ ଅତୀତରେ ମାୱରା ବୟାନ ଦେଇଥିଲେ। ୨୦୧୬ ମସିହାରେ ହୋଇଥିବା ଉରୀ ଆଟାକ୍‌ ବିଷୟରେ ମାୱରା ଟୁଇଟ୍‌ କରିଥିଲେ। ଏହି ଆତଙ୍କୀ ହମଲାକୁ ସେ ନିନ୍ଦା କରିଥିଲେ। କିନ୍ତୁ କିଛି ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖିନ ନହେବା ପାଇଁ ସେ ଭାରତ କିମ୍ୱା ଉରୀର ନାଁ ଟୁଇଟି୍‌ରେ ଲେଖିନଥିଲେ।
ବଲିଉଡ ଫିଲ୍ମ ସନମ ତେରି କସମରେ ମାୱାରା ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିଲେ। ହର୍ଷବର୍ଧନ ରାଣେଙ୍କ ବିପକ୍ଷରେ ସେ ମୁଖ୍ୟ ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ। ଏହା ପରେ ମାୱରାଙ୍କ ବଲିଉଡ ଚଲଚ୍ଚିତ୍ରରେ କାମ କରିବା ବିଷୟରେ ଚର୍ଚ୍ଚା ଚାଲିଥିଲା କିନ୍ତୁ ଉରୀ ହମଲା ପରେ ଭାରତ ଓ ପାକିସ୍ତାନର ସଂପର୍କ ଭଲ ନଥିବାରୁ ମାୱରା ପାକିସ୍ତାନ ଫେରିଯାଇଥିଲେ।

   Related Posts