Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଷ୍ଟେଟ୍ ବ୍ୟାଙ୍କ ଉପରେ କୋଟିଏ ଟଙ୍କାର ଫାଇନ ଲଗାଇଲେ ରିଜର୍ଭ ବ୍ୟାଙ୍କ, ସବୁଠୁ ବଡ ବ୍ୟାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଋଣ ନିୟମ ଉଲ୍ଲଙ୍ଘନ ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • ଶ୍ରେୟସ ଆୟରଙ୍କ ଉପରେ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସର ନଜର, ରାହୁଲ ଓ ଧାଓ୍ୱନ ବି ବଦଳାଇବେ ଟିମ୍ !
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୩ ଜଣ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୮୪୦୬କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୨୬୪ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୧୦୪୮୪୯୨ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଜରୁରୀକାଳିନ ପରିସ୍ଥିତି ଘୋଷଣା କଲେ ଗଭର୍ଣ୍ଣର : କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ବଢିବା ପରେ କଟକଣା କଡାକଡି
  • ||
  • ୧୮ କେଜିର ବଜ୍ରକାପ୍ତା ଉଦ୍ଧାର, ଡିଲ୍ ବେଳେ ଧରିଲା ବନ ବିଭାଗ
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୪୬୫ ମୃତ
  • ||
  • ଫସଲ ନଷ୍ଟ କରି ଫେରିଗଲେ ଝାଡଖଣ୍ଡୀ ହାତୀପଲ, କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବି କଲେ ଚାଷୀ
  • ||
  • ଫସଲ ନଷ୍ଟ କରି ଫେରିଗଲେ ଝାଡଖଣ୍ଡୀ ହାତୀପଲ, କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବି କଲେ ଚାଷୀ
  • ||
  • ଓଡିଶା ଉପକୂଳରେ ମାଡ ହେବ ବାତ୍ୟା ! ଡିସେମ୍ବର ୩ରୁ ୬ ଯାଏଁ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା
  • ||

ବ୍ୟାଟିଂ କୋଚ୍ ମାଥ୍ୟୁ ହେଡେନଙ୍କ ଖୁଲାସା, ସେମିଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚ୍ ପୂର୍ବରୁ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଥିଲେ ଏହି ଖେଳାଳି

12/11/2021 at 1:06 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୨/୧୧: ପିଲାଦିନେ ବ୍ୟାଟ୍ ଧରି ନିଜ ଦେଶ ପାଇଁ ଖେଳିବା ଏବଂ ଦଳକୁ ଜିତିବା ପାଇଁ ନିଜ ଜୀବନ ଦେବା ପ୍ରତ୍ୟେକ ପିଲାଙ୍କର ସ୍ୱପ୍ନ ଥାଏ । ପାକିସ୍ତାନର ୱିକେଟ୍ କିପର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ମହମ୍ମଦ ରିଜୱାନ୍ ମଧ୍ୟ ଏକ ଉଦାହରଣ । ସେମି ମୁକାବିଲାରେ ପାକିସ୍ତାନ ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ୪ ୱିକେଟ୍ ହରାଇ ୧୬୭ ରନ୍ କରିଥିଲା । ତେବେ ଏଥିରେ ଅଧିକ ଯୋଗଦାନ ରହିଥିଲା ମହମ୍ମଦ ରିଜୱାନ୍‌ଙ୍କର ।

ସେ ୬୭ ରନ୍ କରିଥିଲେ । ୫୨ଟି ବଲ୍‌ରୁ ୩ଟି ଚୌକା ଓ ୪ଟି ଛକା ସହାୟତାରେ ସେ ଏହି ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ । ତେବେ ଜାଣିଲେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେବେ ସେମି ଫାଇନାଲ୍ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିବା ପୂର୍ବରୁ ମହମ୍ମଦ ରିଜୱାନ ଦୁଇ ଦିନ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଥିଲେ । ତାଙ୍କୁ ସେଠାରେ ଆଇସିୟୁରେ ରଖାଯାଇଥିଲା। ଫୁସଫୁସରେ ସଂକ୍ରମଣ ହେତୁ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଥିଲେ ।

ତେବେ ମ୍ୟାଚରେ ରିଜୱାନ୍ ଦେଶର ଜର୍ସି ପିନ୍ଧି ପଡ଼ିଆକୁ ଆସିଥିଲେ ଯେପରି ତାଙ୍କ ସହ କିଛି ବି ଘଟନି । ଗୁରୁବାର ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷ ସେମି ଫାଇନାଲ୍‌ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ପରାସ୍ତ ହୋଇ ପାକିସ୍ତାନ ଚଳିତ ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟି ବିଶ୍ୱକପ୍ ଫାଇନାଲ୍‌ରେ ପହଞ୍ଚି ପାରିନାହିଁ । ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ୫ ୱିକେଟ୍‌ରେ ପାକିସ୍ତାନକୁ ହରାଇଛି । ତଥାପି ସଭିଙ୍କ ହୃଦୟରେ ଛାଇଯାଇଛନ୍ତି ଏହି ଖେଳାଳି ।

ବାବର ଆଜାମଙ୍କ ଏହି ପାର୍ଟନର ସେମିଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚରେ କଙ୍ଗାରୁ ବୋଲରମାନଙ୍କୁ ଜୋରରେ ଧୂଳି ଚଟାଇଥିଲେ । ୬୭ ରନର ଚମତ୍କାର ଇନିଂସ ଖେଳିଥିଲେ । ତେବେ ବୋଲରଙ୍କ ନିରାଶା ପ୍ରଦର୍ଶନ ଯୋଗୁଁ ଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିବାର ଦଳର ସ୍ୱପ୍ନ ସାକାର ହୋଇପାରି ନାହିଁ । ଏହା ପ୍ରକାଶ କରି ପାକିସ୍ତାନ ଦଳର ବ୍ୟାଟିଂ ପ୍ରଶିକ୍ଷକ ମାଥ୍ୟୁ ହେଡେନ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଫୁସଫୁସ ସଂକ୍ରମଣ ହେତୁ ମହମ୍ମଦ ରିଜୱାନ ଏହି ମ୍ୟାଚ ପୂର୍ବରୁ ରାତିରେ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଥିଲେ ।

ସେ ଜଣେ ଯୋଦ୍ଧା । ଏହି ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟରେ ତାଙ୍କର ପ୍ରଦର୍ଶନ ଅତୁଳନୀୟ ଏବଂ ତାଙ୍କର ବହୁତ ସାହସ ଅଛି । ରିଜୱାନ୍ କ୍ଷେତରେ କାହାକୁ କିଛି ସମୟ ପାଇଁ ଅନୁଭବ କରିବାକୁ ଦେଇନଥିଲେ ଯେ ସେ ଏତେ ବଡ ଲଢେଇ କରିବା ପରେ ପଡ଼ିଆରେ ପ୍ରବେଶ କରିଥିଲେ । ତାଙ୍କ ଖେଳରେ କୌଣସି ଅଭାବ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିନଥିଲା । ଅଧିନାୟକ ବାବର ଆଜାମଙ୍କ ସହ ରିଜୱାନ ଦଳକୁ ସେମିଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚରେ ଏକ ଭଲ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ ଏବଂ ପ୍ରଥମ ୱିକେଟ୍ ପାଇଁ ୭୧ ରନ୍ ସହଭାଗିତା ବାଣ୍ଟିଥିଲେ । ରିଜୱାନ୍ ୫୨ ବଲରେ ୬୭ ରନର ଏକ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ଇନିଂସ ଖେଳିଥିଲେ, ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଦଳ ୨୦ ଓଭରରେ ମୋଟ ୧୭୬ କରିବାରେ ସକ୍ଷମ ହୋଇଥିଲା ।

   Related Posts