Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଟେଷ୍ଟ ପରେ ଓ୍ବାନ୍‌ ଡେ’ ସିରିଜ୍‌ କବ୍‌ଜା କଲା ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା, ଦ୍ବିତୀୟ ଦିନିକିଆରେ ଟିମ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ ୭ ଓ୍ବିକେଟରେ ଧରାଶୟୀ, ଭାରତ ୨୮୭/୬(୫୦ ଓଭର), ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ୨୮୮/୩ (୪୮.୧ଓଭର)
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଶୁକ୍ରବାର ସୁସ୍ଥହେଲେ ୧୦,୩୯୦ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୨୬୧୦ଜଣ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ହରଭଜନ ସିଂହ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ନିଜକୁ କଲେ ଆଇସୋଲେଟ୍‌
  • ||
  • ଚୋରା ବାଲି କାରବାରରୁ ହତ୍ୟା, ଶ୍ରମିକଙ୍କ ଉପରେ ଚଢାଇଦେଲେ ଟ୍ରାକ୍ଟର !
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୦ ହଜାର ତଳକୁ ଖସିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୯୮୩୩ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୮୭୨୯୫ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଶିବାଡ ଘାଟିରେ ଓଲଟିଲା ଇସପାତ୍, ୮ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଶୁକ୍ରବାରଠୁ ଲିଭିବ ଅମର ଯବାନ ଜ୍ୟୋତି : ୫୦ ବର୍ଷ ତଳେ ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିଥିଲେ ଇନ୍ଦିରା ଗାନ୍ଧୀ
  • ||
  • ଟି୨୦ ବିଶ୍ୱକପ୍ : ଖେଳସୂଚୀ ଜାରି କଲା ଆଇସିସି, ଏହି ତାରିଖରେ ଭାରତ-ପାକିସ୍ତାନ ମହା ମୁକାବିଲା
  • ||
  • ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନିକିଆରେ କମ୍ ବ୍ୟାକ୍ କରିବ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ! ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷରେ ସିରିଜ୍ ବରାବର ଲକ୍ଷ୍ୟ
  • ||

ବାଲି ମାଫିଆଙ୍କ ପାଇଁ ବିପଦରେ ମଥୁରାପୁର ସେତୁ : ମାତ୍ର ୬ବର୍ଷରେ ଦବି ଗଲାଣି ସ୍ପାନ୍

21/02/2020 at 5:05 PM

ଯାଜପୁର ୨୧/୨: ବାଲି ମାଫିଆଙ୍କ ପାଇଁ ଯାଜପୁର କୋରେଇ ବ୍ଲକରୁ କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲ୍ଲାକୁ ସଂଯୋଗ କରୁଥିବା ମଥୁରାପୁର ସେତୁ ଏବେ ବିପଦରେ । ପ୍ରତିଦିନ ଶହ ଶହ ସଂଖ୍ୟାରେ ବାଲି ବୋଝେଇ ଗାଡ଼ି ଯିବା ଆସିବା କରୁଥିବାରୁ ବ୍ରିଜର ୮ନମ୍ବର ସ୍ପାନ୍‌ଟି ଏବେ ଦବିବାକୁ ଲାଗିଛି । ପୁଣି ବ୍ରିଜ୍‌ ତଳୁ ମନଇଚ୍ଛା ବାଲି ଖୋଳି ନେଉଛନ୍ତି ବାଲିମାଫିଆ । ଯାହା ବ୍ରିଜ୍‌ ପିଲାରକୁ ଦୁର୍ବଳ କରିବାରେ ଲାଗିଛି । ଏମିତିରେ ଆଗାମୀ ଦିନରେ ଗୋଟେ ବଡ଼ ଅଘଟଣର ଆଶଙ୍କା କରୁଛନ୍ତି ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ । ବାରମ୍ବାର ଅଭିଯୋଗ ପରେ ବି ସ୍ଥାନୀୟ ପ୍ରଶାସନ ଏ ଦିଗରେ ଦୃଷ୍ଟି ଦେଉନଥିବାରୁ ଲୋକଙ୍କ  ଅସନ୍ତୋଷ ବି ବଢ଼ିବାରେ ଲାଗିଛି ।

ବାଲି ମାଫିଆଙ୍କ ପାଇଁ ବିପଦରେ ମଥୁରାପୁର ସେତୁ । ମାତ୍ର ୬ବର୍ଷରେ ଦବି ଗଲାଣି ସ୍ପାନ୍‌ । ଫଳରେ ବ୍ରିଜ୍‌ ଉପରେ ପ୍ରତିଦିନଘଟୁଛି ଛୋଟ ବଡ଼ ଦୁର୍ଘଟଣା । କେତେବେଳେ ଯେ ପୋଲ ଭୁଶୁଡ଼ିବ ତାକୁ ନେଇ ଆଶଙ୍କାରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ । ଯାଜପୁର କୋରେଇ ବ୍ଲକରୁ କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲ୍ଲାକୁ ସଂଯୋଗ କରୁଥିବା ଇଏ ହେଉଛି ମଥୁରାପୁର ସେତୁର ବେହାଲ୍‌ ଚିତ୍ର । ସେତୁର ଏଭଳି ସ୍ଥିତି ପାଇଁ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ ବାଲି ମାଫିଆଙ୍କୁ ଦାୟି କରୁଛନ୍ତି । ପ୍ରତିଦିନ ଶହ ଶହ  ସଂଖ୍ୟାରେ ବାଲି ବୋଝେଇ ଭାରିଯାନ ଚଳାଚଳ ଏବଂ ବ୍ରିଜ୍‌ ତଳୁ ମନଇଚ୍ଛା ବାଲିଖୋଳା ପାଇଁ ବ୍ରିଜର ଏଭଳି ଅବସ୍ଥା ହୋଇଥିବା କହୁଛନ୍ତି ।

କେବଳ ମଥୁରାପୁର ସେତୁ କାହିଁକି, ବ୍ୟାପକ ପରିମାଣରେ ବାଲି ଚାଲାଣ କରୁଥିବା ଭାରି ଯାନଗୁଡ଼ିକ ଚଳାଚଳ ଯୋଗୁଁ କୋରେଇ ଅଂଚଳରେ ଗାଁ ରାସ୍ତାଗୁଡ଼ିକ ମଧ୍ୟ ନଷ୍ଟ ହୋଇଗଲାଣି । ଲୋକେ ଏନେଇ ବାରମ୍ବାର ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନର ଦ୍ବାରସ୍ଥ ହେଲେ ମଧ୍ୟ ଫଳ ଶୂନ୍‌ ।

ବାଲି ମାଫିଆଙ୍କୁ ସୁଯୋଗ ଦେଉଥିବା ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକଙ୍କ ସମସ୍ୟା ତଥା ମଥୁରାପୁର ସେତୁର ସ୍ଥାୟିତ୍ବ ପ୍ରତି ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ନଜର ଅନ୍ଦାଜ କରିଆସୁଛି । ଲାଗୁଛି ପୋଲ ଭୁଶୁଡ଼ିବାକୁ ଯେମିତି ଅପେକ୍ଷା କରି ବସିଛି ପ୍ରଶାସନ ।

   Related Posts