Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କେନ୍ଦ୍ରକୁ ଓଡ଼ିଶା ମାଗିଲା ଅଗଷ୍ଟ ବର୍ଷା-ବନ୍ୟାର ସହାୟତା, ଦାବି କଲା ୧୫୬୯.୫୦ କୋଟି ଟଙ୍କା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୬ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୬୩୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଟ୍ରକକୁ ପଛ ପଟୁ ପିଟିଲା ଟ୍ରଲର, ୨ ମୃତ
  • ||
  • ଡ଼କାୟତି ଯୋଜନା ପଣ୍ଡ, ବାଇପାସ କଡ଼ରୁ ୬ ଡକାୟତ ଗିରଫ
  • ||

ଧାରା ୩୭୦ ଉଚ୍ଛେଦ ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ ଇମ୍ରାନଙ୍କୁ ଏମିତି ତୀର ମାରିଲେ ନୱାଜ ସରିଫ୍‌ଙ୍କ ଝିଅ ମାରିୟମ…

6/08/2019 at 9:18 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ୬|୮: ଜାମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀରରୁ ଧାରା ୩୭୦ ହଟିବା ପରେ ପାକିସ୍ତାନର ଏବେ ଚିନ୍ତା ବଢ଼ିବାରେ ଲାଗିଛି। ପାର୍ଲାମେଣ୍ଟର ଉଭୟ ସଦନ ରାଜ୍ୟସଭା ଓ ଲୋକସଭାରେ ଏହି  ପ୍ରସ୍ତାବ ବିଲ ଗୃହୀତ ହେବା ପରେ ପାକିସ୍ତାନର  ରାଜନୈତିକ ଦଳଗୁଡିକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ହଟଚମଟ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି।ବିରୋଧୀମାନେ ଇମ୍ରାମଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିଛନ୍ତି ।

ପାକିସ୍ତାନର ରାଜନୈତିକ ଦଳଗୁଡିକ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଇମ୍ରାନ ଖାନଙ୍କୁ ଥଟ୍ଟା ପରିହାସ କରିବାରେ ଲାଗିଛନ୍ତି।ପାକିସ୍ତାନର ପୂର୍ବତନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନୱାଜ ସରୀଫଙ୍କ ଝିଅ ମରିୟମ ନବାଜ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଇମ୍ରାନ ଖାନଙ୍କୁ ଖାତିର୍ ନକରି ତାଙ୍କ ଦକ୍ଷତାକୁ ନେଇ ସମାଲୋଚା କରିଛନ୍ତି। ମରିୟମ କହିଛନ୍ତି, ଆମେରିକାର ରାଷ୍ଟ୍ରପତି କାଶ୍ମୀର ପ୍ରସଂଗରେ ମଧ୍ୟସ୍ଥତା କରିବେ କହି ଇମ୍ରାନ ଖାନଙ୍କୁ ବୋକା ବନେଇଦେଲେ। ଭାରତ କେମିତି ରଣନୀତି କରୁଛି ତାର ଟେର ବି ପାଇଲେନି ।  ଭାରତ ରଚିଥିବା ଷଡ଼ଯନ୍ତ୍ର ବାବଦରେ ଜାଣିବା ପାଇଁ ମିଷ୍ଟର ଖାନ(ଇମ୍ରାନ ଖାନ) ବିଫଳ ହୋଇଛନ୍ତି ବୋଲି ମାରିୟମ ନବାଜ କହିଛନ୍ତି।

ଗତ ମାସରେ କାଶ୍ମୀରର ମୁର୍ଦ୍ଦା ନେଇ ଇମ୍ରାନ ଖାନା ଆମେରିକାର ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଡୋନାଲ୍ଡ ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କ ପାଖକୁ ଯାଇଥିଲେ। ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଡୋନାଲ୍ଡ ତାଙ୍କୁ କଣ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଇଥିଲେ ତାହା ପାକିସ୍ତାନ ନାଗରିକ ଜାଣିବା ଉଚିତ ବୋଲି ମାରିୟମ କହିଛନ୍ତି।ମାରିୟମ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି, ମଧ୍ୟସ୍ଥତା ଏମିତି ଏକ ଜାଲ ଯେଉଁଥିରେ ପ୍ରଥମେ ଇମ୍ରାନ ଖାନ ପଡ଼ିଲେ। ସବୁଥର ଭଳି ଏଥର ବି ଶ୍ରତ୍ରୁର ଯୋଜନା ବାବଦରେ ଇମ୍ରାନ ଜାଣିପାରିଲେ ନାହିଁ ବୋଲି ମାରିୟମ କହିଥିଲେ।

   Related Posts