Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପରିବାର ପାଇଁ ଏତିକି ସମ୍ପତ୍ତି ଛାଡି ଯାଇଛନ୍ତି କଂଗ୍ରେସର ଚାଣକ୍ୟ ଅହମଦ ପଟେଲ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୬ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧୬୮୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୭୩୦ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୩୧୬୦୦୧ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଦ୍ୱିତୀୟ AIIMS ପ୍ରତିଷ୍ଠା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତାବ, କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସଚିବଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଲେ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ
  • ||
  • ପୁରୀ : ବାହାର ଭକ୍ତଙ୍କୁ ପୁରୀ ମନା, ନାଗାର୍ଜୁନ ବେଶ ପାଇଁ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନର କଟକଣା
  • ||
  • ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଓଡିଶା ବନୀକରଣ ଅତିରିକ୍ତ ପିସିସିଏଫ୍, ଭୁବନେଶ୍ବରର ୫ଟି ଓ ମୁମ୍ବାଇ ଏବଂ ପୁନେର ୭ଟି ସ୍ଥାନରେ ଚଢାଉ
  • ||
  • କଂଗ୍ରେସର ବରିଷ୍ଠ ନେତା ଅହମଦ ପଟେଲଙ୍କ ପରଲୋକ : କରୋନାରେ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇ ଚାଲିଥିଲା ଚିକିତ୍ସା
  • ||
  • Snack Video ସମେତ ପୁଣି ୪୩ଟି ମୋବାଇଲ୍‌ ଆପ୍‌ ବ୍ୟାନ୍‌ କଲେ ଭାରତ ସରକାର
  • ||

ଶହୀଦ ଯବାନଙ୍କ ନାବାଳିକା ଝିଅଙ୍କୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ, ପୋଲିସ ଏଏସଆଇ ସସ୍‌ପେଣ୍ଡ…

17/09/2019 at 5:10 PM

ଝାଡ଼ଖଣ୍ଡ୧୭|୯: ଝାଡ଼ଖଣ୍ଡର ବୋକାରୋ ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ ଏକ ଅଭବାନୀୟ ଘଟଣା ଘଟିଛି। ଶହୀଦ ଯବାନଙ୍କ ନାବାଳିକା ଝିଅଙ୍କୁ ପୋଲିସ ଏଏସଆଇ ଦୁଷ୍କର୍ମ କରିଥିବା ହୋଇଛି। ଏହି ଘଟଣାର ଖୋଳତାଡ଼ ପରେ ଜଣା ପଡିଛି ଯେ, ଅଭିଯୁକ୍ତ  ଏଏସଆଇ ଦୀର୍ଘ ୨ ବର୍ଷ ହେଲା ଶହୀଦ ଯବାନଙ୍କ ନାବାଳିକା ଝିଅଙ୍କୁ ଦୁଷ୍କର୍ମକରି ଆସୁଥିଲା। ଏନେଇ ଚାସସ୍ଥିତ ମହିଳା ଥାନାରେ ଏଏସଆଇ ବିରୋଧରେ ପୀଡ଼ିତାଙ୍କ ମାଆ ଏତଲା ଦେଇଛନ୍ତି। ମହିଳା ଥାନାରେ ଏତଲା ଦେବା କଥା ଜାଣିବା ପରେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଏଏସଆଇ କୁଆଡ଼େ ଫେରାର ହୋଇ ଯାଇଛି।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, କିଛିଦିନ ତଳେ ପୀଡ଼ିତା ନାବାଳିକା ତାଙ୍କ ମାଆଙ୍କୁ ଏ ସଂପର୍କରେ ସବୁ କଥା କହିଥିଲେ। ଏହାପରେ ମହିଳା ଥାନାରେ ପୀଡ଼ିତାଙ୍କ ମାଆ ଏଏସଆଇ ବିରୋଧରେ ଏତଲା ଦେଇଥିଲେ। ପୋଲିସ ଘଟଣା ସଂପର୍କରେ ପଚରାଉଚାର କରିବା ପାଇଁ ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ଥାନାକୁ  ଡାକିଥିଲା। ଅଭିଯୁକ୍ତ ଥାନାରେ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ ହଠାତ୍‌ କୁଆଡେ ଗାୟବ ହୋଇଯାଇଥିଲା। ପୀଡ଼ିତା ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଚାସ ମହିଳା ଥାନାର ଅଧିକାରୀ କୋର୍ଟରେ ହାଜର କରାଇବା ସହ ୧୬୪ ଧାରାରେ ପୀଡ଼ିତାଙ୍କ ବୟାନ ରେକର୍ଡ କରାଯାଇଛି। ଏହା ପୀଡ଼ିତାଙ୍କ ଡାକ୍ତର ମାଇନା ସମେତ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ରିପୋର୍ଟ କୋର୍ଟରେ ଦାଖଲ କରାଯାଇଛି।

ଜଣେ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଦ୍ବାରା ଏହିଭଳି ଘଟଣାକୁ ବୋକାରୋ ଏସପି ପି.ଗୁରୁଗନ ନିନ୍ଦା କରିଛନ୍ତି। ଏକ ଟିମ ଗଠନ କରି ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ ପାଇଁ ଏସପି ନିର୍ଦେଶ ଦେବା ଅଭିଯୁକ୍ତ ଏଏସଆଇକୁ ଚାକିରିରୁ ନିଲମ୍ବିତ କରିଛନ୍ତି। ଅଭିଯୁକ୍ତ ଏଏସଆଇର ନାଁ ରାଜୁ ସିଂହ। ସେ ମାଓପ୍ରବଣ ଅଞ୍ଚଳର ମହୁଆଟାଣ୍ଡ ଥାନାରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିଲା। 

ପୋଲିସର ସୂଚନା ମୁତାବକ,ଶହୀଦଙ୍କ ଦ୍ବିତୀୟ ପତ୍ନୀଙ୍କ ଘରକୁ ରାଜୁ ସିଂହ ଅଧିକାଂଶ ସମୟରେ ଯାଆନ୍ତି।  ଶହୀଦ ଯବାନଙ୍କ ପ୍ରଥମ ପତ୍ନୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ସେ ଦ୍ବିତୀୟ ବିବାହ କରିଥିଲେ। ବୋକାରୋ ଜିଲ୍ଲାର ଚାସସ୍ଥିତ ବାସ୍ତୁ ନଗରରେ ଶହୀଦ ଯବାନଙ୍କ ଦ୍ବିତୀୟ ପତ୍ନୀ ଓ ତାଙ୍କ ନାବାଳିକା ଝିଅ ରହୁଥିଲେ। ଏଏସଆଇ ରାଜୁ ସିଂହର ଏହିଭଳି ଚରିତ୍ର ସଂପର୍କରେ ଶହୀଦଙ୍କ ଦ୍ବିତୀୟ ପତ୍ନୀ ଜାଣି ପାରି ନଥିଲେ। ପୀଡ଼ିତା ନାବାଳିକା ତାଙ୍କ ମାଆଙ୍କ ପାଖରେ ଏହିସବୁ ଘଟଣା କହିବା ପରେ ଚାସ ମହିଳା ଥାନାରେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଏଏସଆଇ ବିରୋଧରେ ଥାନାରେ ଏତଲା ଦିଆଯାଇଥିଲା। ​‌

   Related Posts