Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୮୭ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୩୩୭୧୯୧ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଓଡିଶା ହାତରୁ ଖସୁଛି ବନ୍ଧୁଗାଁ ବ୍ଲକ, ଲୋଭ ଦେଖାଇ ଗାଁ ଲୋକଙ୍କୁ ନିଜ ଆଡକୁ ଟାଣୁଛି ଆନ୍ଧ୍ର
  • ||
  • ଅଟୋକୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବସ୍ : ଜଣେ ମୃତ, ୩ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ବାଇକକୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ହାଇଓ୍ୱା, ଆରୋହୀ ମୃତ
  • ||
  • ଯୁବତୀଙ୍କୁ ଘରୁ ଉଠାଇ ନେଇ ୧୫ ଦିନ ଧରି ଦୁଷ୍କର୍ମ ! ଅଭିଯୁକ୍ତ ଦେଉଥିଲା ହତ୍ୟା ଧମକ, ଫଟୋ ଭାଇରାଲ ନେଇ କରୁଥିଲା ବ୍ଲାକମେଲିଂ…
  • ||
  • ତାତିରୁ ଏବେ ନିସ୍ତାର ନାହିଁ, ଆହୁରି ଛଟପଟ କରିବ ଖରା
  • ||
  • ବାରିପଦା : କୋଭିଡ ନିୟମକୁ ବେଖାତିର, ୫ଟି ଦୋକାନ ସିଲ୍‌
  • ||

ଆଉ କିଛି ସମୟ ପରେ ପହଞ୍ଚିବ ଶ୍ରୀନଗର ବାରମୂଳାରେ ଶହୀଦ ହୋଇଥିବା ଓଡ଼ିଆ ଯବାନ ହେମନ୍ତଙ୍କ ମରଶରୀର

27/01/2019 at 5:27 PM

ଖୋର୍ଦ୍ଧା ୨୭|୧:  ଶ୍ରୀନଗରର ବାରମୂଳାରେ ଓଡ଼ିଆ ଯବାନ ଶହୀଦ । ମୁଣ୍ଡରେ ଗୁଳି ବାଜିବାରୁ ଆଖି ବୁଜିଲେ ଖୋର୍ଦ୍ଧା ବେଗୁନିଆ ଅଠରାଙ୍ଗ  ଗାଁର ପବିତ୍ର ହେମନ୍ତ ପଣ୍ଡା । ଗତାକଲି ସାରା ଦେଶ ୭୦ ତମ ସାଧାରଣତନ୍ତ୍ର ଦିବସ ପାଳି ଖୁସି ମନାଉଥିବାବେଳେ ଅପରାହ୍ନ ୪ଟାରେ ଘଟିଥିଲା ଏହି ଦୁଃଖଦ ଘଟଣା ।

ଦେଶ ପାଇଁ ଜୀବନ ଦେଲେ ହେମନ୍ତ । ଶ୍ରୀନଗର ବାରମୂଳାରେ ଓଡ଼ିଆ ଯବାନ ଶହୀଦ । ୭୦ ତମ ସାଧାରଣତନ୍ତ୍ର ଦିବସ ପାଇଁ ସାରା ଦେଶ ଥିଲା ଉତ୍ସବ ମୁଖର । ଡ୍ୟୁଟିରେ ଥିବା ସମୟରେ ଗତାକାଲି ତାଙ୍କ ମୁଣ୍ଡରେ ବାଜିଲା ଗୁଳି । ମାତ୍ର ୨୩ ବର୍ଷରେ ଦେଶ ପାଇଁ ଜୀବନ ଦେଇଛନ୍ତି ହେମନ୍ତ । ୨୦୧୫ରେ ସ୍ଥଳ ସେନାର ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ରାଇଫଲ ରେଜିମେଣ୍ଟରେ ସୈନିକ ରୂପେ ନିଯୁକ୍ତୁ ପାଇଥିଲେ ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଅଠରାଙ୍ଗ ଗାଁର । ହେମନ୍ତଙ୍କ  ମୃତ୍ୟୁରେ ପରିବାର ବର୍ଗ,  ବନ୍ଧୁବାନ୍ଧବ  ଓ ସ୍ଥାନୀୟ ବାସିନ୍ଦା ଦୁଃଖରେ ଭାଙ୍ଗିପଡିଛନ୍ତି ।

ମୃତ ଯବାନ ହେମନ୍ତଙ୍କ ବାପା ପବିତ୍ର ମୋହନ ପଣ୍ଡା ସେନାର ସୁବେଦାର ମେଜର ଭାବେ କାମ କରି ଅବସର ନେଇଛନ୍ତି। ବାପାଙ୍କୁ ଦେଖି ପୁଅବି  ସେନାରେ ଚାକିରି କରିବାକୁ ମନବଳାଇଥିଲେ । ଏକମାତ୍ର ପୁଅକକୁ ହରାଇ ବାପା ଦଃଖରେ ଭାଙ୍ଗିପଡ଼ିଛନ୍ତି । ତେବେ ଦେଶ ପାଇଁ ପୁଅ ପ୍ରାଣ ବଳି ଦେଇଥିବାରୁ ସେ ଗର୍ବିତ ବୋଲି ମଧ୍ୟ କୋହ ଭରା କଣ୍ଠରେ କହିଛନ୍ତି ।

ଶହୀଦ ହେମନ୍ତଙ୍କ ମର ଶରୀର ଆଜି ରାତି ୯ଟାରେ ଦିଲ୍ଲୀରୁ ଭୁବନେଶ୍ବର ବିମାନ ବନ୍ଦରକୁ ଆସିବ । ଏହାପରେ ନିଜ ଗାଁ ଅରାଙ୍ଗରେ ତାଙ୍କର ଶେଷକୃତ୍ୟ ହେବ ।

   Related Posts