Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୨୯ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୨୯୦ ମୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୭ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ପଞ୍ଚାୟତ ସମିତି ସଭ୍ୟଙ୍କୁ ଗୁଳି କରି ହତ୍ୟା, ପୂର୍ବ ଶତ୍ରୁତାରୁ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ !
  • ||
  • କଟକ : ହାତୀ ଆକ୍ରମଣରେ ଜଣେ ମୃତ, କୂଳକୁ ଫେରିବା ବାଟରେ ମାରିଥିଲା ଦନ୍ତା
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୬୦୨ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||

ଆଉ କିଛି ସମୟ ପରେ ପହଞ୍ଚିବ ଶ୍ରୀନଗର ବାରମୂଳାରେ ଶହୀଦ ହୋଇଥିବା ଓଡ଼ିଆ ଯବାନ ହେମନ୍ତଙ୍କ ମରଶରୀର

27/01/2019 at 5:27 PM

ଖୋର୍ଦ୍ଧା ୨୭|୧:  ଶ୍ରୀନଗରର ବାରମୂଳାରେ ଓଡ଼ିଆ ଯବାନ ଶହୀଦ । ମୁଣ୍ଡରେ ଗୁଳି ବାଜିବାରୁ ଆଖି ବୁଜିଲେ ଖୋର୍ଦ୍ଧା ବେଗୁନିଆ ଅଠରାଙ୍ଗ  ଗାଁର ପବିତ୍ର ହେମନ୍ତ ପଣ୍ଡା । ଗତାକଲି ସାରା ଦେଶ ୭୦ ତମ ସାଧାରଣତନ୍ତ୍ର ଦିବସ ପାଳି ଖୁସି ମନାଉଥିବାବେଳେ ଅପରାହ୍ନ ୪ଟାରେ ଘଟିଥିଲା ଏହି ଦୁଃଖଦ ଘଟଣା ।

ଦେଶ ପାଇଁ ଜୀବନ ଦେଲେ ହେମନ୍ତ । ଶ୍ରୀନଗର ବାରମୂଳାରେ ଓଡ଼ିଆ ଯବାନ ଶହୀଦ । ୭୦ ତମ ସାଧାରଣତନ୍ତ୍ର ଦିବସ ପାଇଁ ସାରା ଦେଶ ଥିଲା ଉତ୍ସବ ମୁଖର । ଡ୍ୟୁଟିରେ ଥିବା ସମୟରେ ଗତାକାଲି ତାଙ୍କ ମୁଣ୍ଡରେ ବାଜିଲା ଗୁଳି । ମାତ୍ର ୨୩ ବର୍ଷରେ ଦେଶ ପାଇଁ ଜୀବନ ଦେଇଛନ୍ତି ହେମନ୍ତ । ୨୦୧୫ରେ ସ୍ଥଳ ସେନାର ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ରାଇଫଲ ରେଜିମେଣ୍ଟରେ ସୈନିକ ରୂପେ ନିଯୁକ୍ତୁ ପାଇଥିଲେ ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଅଠରାଙ୍ଗ ଗାଁର । ହେମନ୍ତଙ୍କ  ମୃତ୍ୟୁରେ ପରିବାର ବର୍ଗ,  ବନ୍ଧୁବାନ୍ଧବ  ଓ ସ୍ଥାନୀୟ ବାସିନ୍ଦା ଦୁଃଖରେ ଭାଙ୍ଗିପଡିଛନ୍ତି ।

ମୃତ ଯବାନ ହେମନ୍ତଙ୍କ ବାପା ପବିତ୍ର ମୋହନ ପଣ୍ଡା ସେନାର ସୁବେଦାର ମେଜର ଭାବେ କାମ କରି ଅବସର ନେଇଛନ୍ତି। ବାପାଙ୍କୁ ଦେଖି ପୁଅବି  ସେନାରେ ଚାକିରି କରିବାକୁ ମନବଳାଇଥିଲେ । ଏକମାତ୍ର ପୁଅକକୁ ହରାଇ ବାପା ଦଃଖରେ ଭାଙ୍ଗିପଡ଼ିଛନ୍ତି । ତେବେ ଦେଶ ପାଇଁ ପୁଅ ପ୍ରାଣ ବଳି ଦେଇଥିବାରୁ ସେ ଗର୍ବିତ ବୋଲି ମଧ୍ୟ କୋହ ଭରା କଣ୍ଠରେ କହିଛନ୍ତି ।

ଶହୀଦ ହେମନ୍ତଙ୍କ ମର ଶରୀର ଆଜି ରାତି ୯ଟାରେ ଦିଲ୍ଲୀରୁ ଭୁବନେଶ୍ବର ବିମାନ ବନ୍ଦରକୁ ଆସିବ । ଏହାପରେ ନିଜ ଗାଁ ଅରାଙ୍ଗରେ ତାଙ୍କର ଶେଷକୃତ୍ୟ ହେବ ।

   Related Posts