Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୫୩୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ବିଜେପି ନେତା ଫଡନାଭୀସଙ୍କ ଶରଣରେ କଂଗ୍ରେସ ନେତା, କହିଲେ- ‘ଆମ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ଜିତିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କର’
  • ||
  • ଆସୁଛି ବଡ ବର୍ଷା : ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଲଘୁଚାପରେ ପରିଣତ ହେବ ଘୂର୍ଣ୍ଣିବଳୟ
  • ||
  • ଉପରମୁଣ୍ଡରେ ବର୍ଷା, ବଢୁଛି ହୀରାକୁଦର ଜଳସ୍ତର
  • ||
  • ମହାନଦୀରେ ଭାସିଗଲେ ହାତୀପଲ : ମୁଣ୍ଡଳି ବ୍ରିଜରେ ଲାଖି ରହିଛି ହାତୀ ଛୁଆ
  • ||

ପାକିସ୍ତାନ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ ପରେ ଓଡିଶାର ଦୁଇ ଶହୀଦ ପରିବାର ଓ ସେମାନଙ୍କ ଗାଁରେ ଉତ୍ସବର ମାହୋଲ, ସମଗ୍ର ଦେଶରେ ବି ଉତ୍ସାହ

26/02/2019 at 6:39 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର୨୬|୨: ପୁଲୱାମା ଆତଙ୍କୀ ହମଲାର ୧୩ ଦିନ ପରେ ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନା ଦେଇଛି କଡା ଜବାବ। ଆତଙ୍କବଦା ନିପାତ ଲଢେଇରେ ଭାରତର ଜବାବକୁ ଦେଶବାସୀଙ୍କ ସହିତ ପୁଲୱାମା ଆତଙ୍କୀ ହମଲାରେ ସହିଦ ଯବାନଙ୍କ ପରିବାର ସ୍ବାଗତ କରିଛନ୍ତି।

ନିଆଳି ରତନପୁର। ଏ ହେଉଛି ସହିଦ ମନୋଜ ବେହେରାଙ୍କ ଗାଁ ।  ମନୋଜ ବେହେରା ଯିଏ ୧୪ ଫେବ୍ରୁଆରି ପୁଲୱାମା ଆକ୍ରମଣରେ ସହିଦ ହୋଇଥିଲେ। ଆଜି ସହିଦଙ୍କୁ ଖୋଲା ହୃଦୟରେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି ଦେଉଛି ଗାଁ ସହିଦ ଯବାନଙ୍କ ପରିବାର ମଧ୍ୟ ଆତ୍ମସନ୍ତୋଷ ଲାଭ କରିଛନ୍ତି। ବାୟୁସେନାର ଏଭଳି ସାହସିକତା ଭରା ପଦକ୍ଷେପକୁ ପ୍ରଶଂସା କରିଛନ୍ତି।

ସୀମା ପାର ଆତଙ୍କୀ ଶିବିରକୁ ଧ୍ବଂସ କରିବାନେଇ ଭାରତ ସରକାରଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତିକୁ ମଧ୍ୟ ସହିଦ ପରିବାରଲୋକ ଉଚିତ୍ ପଦକ୍ଷେପ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି।  ଏ ହେଉଛି ନାଉଗାଁର ପାରିଶିଖ ଗାଁ ସେଠାରେ ବି ଲୋକଙ୍କ ମନରେ ଅନୁରୂପ ଆତ୍ମତୃପ୍ତି।

ଆଗାମୀ ୫୦ରୁ ୧୦୦ ବର୍ଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସେହି ଅଞ୍ଚଳରେ ଯେମିତି ଆଉ କୌଣିସି ଆତଙ୍କବାଦୀ ସୃଷ୍ଟି ନହୁଏ ପାକିସ୍ତାନରେ ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି କରାଯାଉ ବୋଲି ସହିଦଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକେ କହିଛନ୍ତି।

କେଉଁଠି ବାଣ ଫୁଟୁଛି, ଆଉ କେଉଁଠି ଲହରଉଛି ତ୍ରିରଙ୍ଗା । କାଶ୍ମୀରରୁ କନ୍ୟାକୁମାରୀ ସବୁଠି ସେନାକୁ ସାଲ୍ୟୁଟ। ୧୩ ଦିନ ପରେ ଭାରତ ଦେଇଛି କଡା ଜବାବ ।  

ଆତଙ୍କବାଦ ବିରୋଧ ଲଢେଇରେ ଭାରତୀୟ ସେନାର  ଜବାକୁ ସାରାଦେଶ ସ୍ବାଗତ କରିଛି। ଆଗାମୀ ଦିନରେ ସୀମା ପାର ଆତଙ୍କୀ ଅନୁପ୍ରବେଶକୁ ସେନା ଦୃଢ ହସ୍ତରେ ଦମନ କରିବାକୁ  ସମସ୍ତେ ଦାବି କରିଛନ୍ତି।

   Related Posts