Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପିସିସି ସଭାପତି ନିରଞ୍ଜନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଅସୁସ୍ଥ
  • ||
  • କାଳିଠୁ କୋଣାର୍କ ମନ୍ଦିର ବନ୍ଦ
  • ||
  • ଗ୍ୟାଙ୍ଗଷ୍ଚର ହାଇଦର ଗିରଫ ।। ତେଲେଙ୍ଗାନାରୁ ଗିରଫ କଲା ପୋଲିସ ।। ପୋଲିସ କମିଶନର ସୌମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରିୟଦର୍ଶୀଙ୍କ ସୂଚନା ।। ଏପ୍ରିଲ ୧୦ରେ କଟକ ଏସସିବି ମେଡିକାଲ କଲେଜ ହସ୍ପିଟାଲରୁ ହୋଇଯାଇଥିଲା ଫେରାର
  • ||
  • ଅନ୍ୟ ରାଜ୍ୟକୁ ବସ ସେବା ବନ୍ଦ, ୫୦ ପ୍ରତିଶତ କର୍ମଚାରୀରେ ଚାଲିବ ସରକାରୀ ଅଫିସ, କୋଚିଂ ସେଣ୍ଟରରେ ଅଫ୍‌ଲାଇନ୍‌ କ୍ଲାସ୍‌ ମନା । ବିବାହ ପାଇଁ ସର୍ବାଧିକ ୫୦ ଜଣ ଏବଂ ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାର ପାଇଁ ଅତିବେଶୀରେ ୨୦ ଜଣଙ୍କୁ ଅନୁମତି
  • ||
  • ବାକି ୨୦ ଜିଲ୍ଲାର ସହରାଞ୍ଚଳରେ କାଲିଠୁ ନାଇଟ୍‌ କର୍ଫ୍ୟୁ
  • ||
  • ଛତିଶଗଡ଼ ସୀମାନ୍ତ ୧୦ ଜିଲ୍ଲାର ସହରାଞ୍ଚଳରେ ବଦଳିଲା ନାଇଟ୍‌ କର୍ଫ୍ୟୁ ସମୟ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଫେରିଲା କୋଭିଡ୍‌ କଟକଣା
  • ||
  • ୨୧ ଆଇଏଏସ୍‌ଙ୍କୁ କୋଭିଡ୍‌ ପର୍ଯ୍ୟବେକ୍ଷଣ ଦାୟିତ୍ୱ
  • ||
  • ୨୧ ଆଇଏଏସ୍‌ଙ୍କୁ କୋଭିଡ ପର୍ଯ୍ୟବେକ୍ଷକ ଦାୟିତ୍ବ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ବୈତରଣୀ ନଦୀରେ ବୁଡି ଭାଇ-ଭଉଣୀଙ୍କ ସଲୀଳ ସମାଧି, ପିଉସୀଙ୍କ ଘରୁ ଫେରିବା ବେଳେ ଅଘଟଣ
  • ||

ବିବାହିତା ମହିଳାମାନେ କାହା ସହିତ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ନାହିଁ ନିଜର ଏହି ସବୁ ଜିନିଷ : ବିପଦରେ ପଡ଼ିବ ସ୍ବାମୀଙ୍କ ଜୀବନ

23/10/2019 at 4:13 PM

ଅନେକ ବିବାହିତା ମହିଳାଙ୍କର ଅଭ୍ୟାସ ରହିଥାଏ ଯେ ସେମାନେ ନିଜର ସୁହାଗର ଜିନିଷ ସମସ୍ତଙ୍କ ସହ ସେୟାର କରିଥାଆନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ଏପରି କରିବା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ କେତେ ହାନିକାରକ ହୋଇଥାଏ ଆପଣ କଳ୍ପନା ମଧ୍ୟ କରି ପାରିବେ ନାହିଁ। ଆଜି ଆମେ ଜାଣିବୁ ଯେ କେଉଁ ସୁହାଗ ଜିନିଷ ଅନ୍ୟ ସହିତ ବାଣ୍ଟିବା ଦ୍ବାରା କୁପ୍ରଭାବ ପଡ଼ିଥାଏ।

୧.ହାତ ମେହେନ୍ଦୀ : ହାତର ମେହେନ୍ଦୀ ସୁହାଗର ପ୍ରତୀକ ହୋଇଥାଏ। ମେହେନ୍ଦୀ ସ୍ବାମୀଙ୍କର ଦୀର୍ଘାୟୁ କାମନା ପାଇଁ ଲଗାଯାଇଥାଏ। ମେହେନ୍ଦୀର ରଙ୍ଗ ଯେତେ ଗାଢ଼ ହୋଇଥାଏ ସ୍ବାମୀଙ୍କ ଭଲ ପାଇବା ମଧ୍ୟ ସେହଭଳି ପ୍ରଗାଢ଼ ହୋଇଥାଏ। ଯଦି ଆପଣ କାହା ସହ ମେହେନ୍ଦୀ ବାଣ୍ଟିଥାଆନ୍ତି ତେବେ ଆପଣଙ୍କ ସ୍ବାମୀଙ୍କ ପ୍ରେମ ମଧ୍ୟ ବାଣ୍ଟି ହୋଇଯାଇଥାଏ। ଏଥିପାଇଁ କେବେବି ଆପଣ ଲଗାଉଥିବା ମେହେନ୍ଦୀ କାହାରି ସହ ବାଣ୍ଟନ୍ତୁ ନାହିଁ।

୨.ସିନ୍ଦୂର : ସୁହାଗର ପ୍ରତୀକ ଭାବେ ମଥାର ସିନ୍ଦୂର ସବୁଠୁ ଖାସ୍ ହୋଇଥାଏ। ଆପଣଙ୍କ ସିନ୍ଦୂର ଡବାରୁ କାହାକୁ ସିନ୍ଦୂର ଲଗାଇବାକୁ ଦିଅନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଏହା କରିବା ଦ୍ବାରା ଆପଣଙ୍କ ସୁଖ ସମୃଦ୍ଧି ନାଶ ହୋଇ ଯାଇଥାଏ।

୩.ବିବାହ ବସ୍ତ୍ର: ବିବାହ ବସ୍ତ୍ର ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ଖାସ୍ ହୋଇଥାଏ,ଆପଣ ବିବାହ ବସ୍ତ୍ରକୁ କାହାରି ସହ ସେୟାର କରିବା ଅନୁଚିତ୍। ନଚେତ୍ ଆପଣଙ୍କ ସୌଭାଗ୍ୟ ଉପରେ ସଙ୍କଟ ଆସିବ।

୪.ଚୁଡ଼ି : ହାତର ଚୁଡ଼ି ସୁହାଗର ପ୍ରତୀକ ହୋଇଥାଏ। ଅନେକ ଥର ମହିଳାମାନେ ମ୍ୟାଚିଙ୍ଗ ଚୁଡ଼ିର ଚକ୍କରରେ ନିଜ ଚୁଡ଼ିକୁ ଅନ୍ୟ ସହ ସେୟାର କରିଥାଆନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ଏପରି ବିଲକୁଲ କରିବା କଥା ନୁହେଁ। ଏହା ଆପଣଙ୍କ ସୁହାଗ ପାଇଁ ଠିକ୍ ନୁହେଁ।

   Related Posts