Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୩ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୪୪୩ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ବୋହୂକୁ ପଥରରେ ଛେଚି ଦେଲା ଶାଶୂ, ପାରିବାରିକ କଳହରୁ ଜଘନ୍ୟ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ…
  • ||
  • ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ପରେ ଭୂସ୍ଖଳନ: ୧୮ ମୃତ ଓ ଅନେକ ନିଖୋଜ, ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଲୋଡିଲେ ସେନା ସହାୟତା
  • ||
  • ଆଜିଠୁ ଓଜେଇଇ କାଉନସେଲିଂ, ପଞ୍ଜୀକରଣ ଓ ଚଏସ ଲକିଂ କରିପାରିବେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ନଭେମ୍ୱରରେ ବସିବ ବୈଠକ : ପାକିସ୍ତାନକୁ ନିମନ୍ତ୍ରଣ କଲା ଭାରତ
  • ||
  • ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ୩ ଦଳ ପ୍ରସ୍ତୁତ, ସଂରକ୍ଷଣ ତାଲିକା ପ୍ରକାଶ ପରେ ଗଦାଗଦା ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • ମନୀଷ ଅନୁରାଗ ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲା : ରବିବାର ୩ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ରିମାଣ୍ଡ ଆବେଦନର ଶୁଣାଣି
  • ||

ହତାଭାଗା ସ୍ୱାମୀ: ମଥାରେ ସିନ୍ଦୁର ଦେବାର ୬ ଘଣ୍ଟା ପରେ ସ୍ତ୍ରୀର କୋକେଇ ଉଠାଇଲା, ଶାଶୁଘରେ ନୂଆ ବୋହୁର ସ୍ୱାଗତ ବଦଳରେ ହେଲା ଅନ୍ତ୍ୟେଷ୍ଟି

12/05/2021 at 9:21 AM

ବିହାର ୧୨/୫: ବିବାହ ଏକ ଅତୁଟ ବନ୍ଧନ । କୁହାଯାଏ ବେଦୀରେ ବସି ସ୍ୱାମୀ ସ୍ତ୍ରୀ ସାତଜନମର ହେବା ପାଇଁ ନେଇଥାନ୍ତି ପ୍ରତିଜ୍ଞା । ସ୍ୱାମୀ ହାତରୁ ସିନ୍ଦୁର ପିନ୍ଧି ନୂଆ ଜନ୍ମ ପାଇଥାଏ ଗୋଟେ ସ୍ତ୍ରୀ । ମୁଙ୍ଗେର ଜିଲ୍ଲାରେ ଜଣେ ନବ ବିବାହିତା ବିବାହ କଲେ ଆଉ ସ୍ୱାମୀ ହାତରୁ ସିନ୍ଦୁର ବି ପିନ୍ଧିଲେ । ହେଲେ ସ୍ୱାମୀ ସହ ପାଲିଙ୍କିର ବସି ଶାଶୁ ଘରକୁ ଯିବା ବଦଳରେ ଉଠିଥିଲା ତାଙ୍କ କୋକେଇ । ଅର୍ଥାତ ବିବାହ କରିବାର ୬ଘଣ୍ଟା ପରେ ପ୍ରାଣ ହରାଇଥିଲା କନ୍ୟା । ବୈଦିକ ରୀତିନୀତିରେ ସ୍ୱାମୀ କରିଥିଲେ ଅନ୍ତ୍ୟେଷ୍ଟି ।

ଏହି ଘଟଣା ଏବେ ସବୁଠି ଆଲୋଡନ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି । ସୂଚନା ଥାଉକି, ମୁଙ୍ଗେର ଜିଲ୍ଲାର ଖୁଦିଆ ଗ୍ରାମର ନିଶା କୁମାରୀଙ୍କ ସହ ମହାକାଳ ଗ୍ରାମର ସୁରେଶ ଯାଦବଙ୍କ ପୁଅ ରଂଜନ ଯାଦବଙ୍କ ବିବାହ ମେ ୮ରେ ହେବାକୁ ସ୍ଥିର ହୋଇଥିଲା । ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ତାରିଖ ଓ ସମୟ ଅନୁଯାୟୀ, ସୁରେଶ ଯାଦବଙ୍କ ପରିବାର ପୁଅକୁ ବରବେଶରେ ସଜେଇ ବିବାହ କରିବାକୁ ଯାଇଥିଲେ । ସରକାରଙ୍କ କୋଭିଡ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାବଳୀ ପରେ କିଛି ଲୋକ ବିବାହ ଉତ୍ସବରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ ।

ସମସ୍ତ ଧାର୍ମିକ ରୀତିନୀତି ଅନୁଯାୟୀ ବିବାହ ହେବା ପରେ ନିଶା ଅର୍ଥାତ୍ ନବ ବଧୂ ହଠାତ୍ ଅସୁସ୍ଥ ହୋଇପଡିଥିଲେ । ଦୁଇ ପରିବାର ତରବରିଆ ଭାବେ ତାଙ୍କୁ ତାରାପୁରର ଏକ କମ୍ୟୁନିଟି ସେଣ୍ଟରରେ ଭର୍ତ୍ତି କରିଥିଲେ । ଯେଉଁଠାରୁ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଗୁରୁତର ଥିବାରୁ ତାଙ୍କୁ ଭାଗଲପୁରକୁ ପଠାଇଥିଲେ । ଚିକିତ୍ସା ଚାଲିଥିବାବେଳେ ଶେଷ ନିଶ୍ୱାସ ତ୍ୟାଗ କରିଥିଲେ ନିଶା । ଆଉ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ନବବଧୂର ମୃତଦେହକୁ ସୋମବାର ସକାଳେ ଶାଶୁଘର ଅଭିମୁେଖେ ଶବଦାହ ପାଇଁ ନିଆଯାଇଥିଲା । ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ତାଙ୍କର ସମସ୍ତ ରୀତିନୀତି କରିଥିଲେ ।

   Related Posts