Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବିଏସଏଫର ବଡ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ, ବାଂଲାଦେଶ ସୀମାରେ ୮୨ ନକଲି ଡ୍ରାଇଭିଂ ଲାଇସେନ୍ସ ଜବତ
  • ||
  • ୟୁପି ସମର: ଅଖିଳେଶଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରଚାର କରିବେ ମମତା, ଫେବୃଆରୀ ୮ରେ ଲକ୍ଷ୍ନୌରେ ଭର୍ଚୁଆଲ ରାଲି
  • ||
  • ଆସନ୍ତାକାଲି ପ୍ରଥମ ଦିନିକିଆ: କିଏ କରିବ ଓପନିଂ ? ଖୁଲାସା କଲେ ରାହୁଲ, ୫ ବର୍ଷ ପରେ ଦିନିକିଆକୁ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିବେ ଏହି ଖେଳାଳି
  • ||
  • କାରିଗରଙ୍କଠୁ ଲାଞ୍ଚ ନେବା ମହଙ୍ଗା ପଡିଲା, ଭିଜିଲାନ୍ସ ଦ୍ଵାରା ବନ୍ଧା ହେଲେ ହସ୍ତଶିଳ୍ପ ନିଗମର ସହ-ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଓ କ୍ରାପ୍ଟମ୍ୟାନ୍
  • ||
  • କଲେଜ୍ରେ ନିର୍ବାଚନୀ ସଭା ନେଇ କଠୋର ହେଲେ ଏସଇସି: ଏସଡିପିଓ ଏବଂ ପ୍ରିନ୍ସିପାଲଙ୍କୁ ନିଲମ୍ବନ କରିବାକୁ ଦେଲେ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • IPL 2022: କେଏଲ ରାହୁଲଙ୍କ ସହ ଏହି ଦୁଇ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ନିଜ ଦଳରେ ସାମିଲ୍ କଲା ଲକ୍ଷ୍ନୌ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜି
  • ||
  • ମଙ୍ଗଳବାର ପୃଥିବୀର ନିକଟତର ହେବ ବିରାଟ ଗ୍ରହାଣୁ : ମାଡ ହେଲେ ଘଟାଇବ ବିନାଶ !
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୨ ଲକ୍ଷ ୩୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୩୧୦ ମୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୪୮୮କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୧ ହଜାର ଉପରେ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୧୦୮୬ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୫୫୪୮୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||

ଲକ୍ ଡାଉନ୍‌ରେ ନିଆରା ଦୃଶ୍ୟ : ସୀମାରେ ବିବାହ, ଆଉଟପୋଷ୍ଟରେ ମଣ୍ଡପ, କନ୍ୟାଦାନ କଲେ ପୋଲିସ

27/04/2020 at 4:04 PM

ଲକ୍ଷ୍ନୌ ୨୭।୪: କରୋନା ଭାଇରସ୍ ଯୋଗୁଁ ଦେଶରେ ଲକ୍ ଡାଉନ୍ ଜାରି ରହିଛି । ଫଳରେ ଲୋକମାନେ ଅନେକ ସମସ୍ୟାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ଏହି ଲକ୍ ଡାଉନ୍ ମଧ୍ୟରେ ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡ ଏବଂ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ସୀମାରେ ଏକ ନିଆରା ବିବାହ ହୋଇଛି । ବରଯାତ୍ରୀ ନେଇ ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡର କାଶୀପୁରରେ ପହଞ୍ଚିଥିବା ବରକୁ ସୀମାରେ ଅଟକାଇଥିଲା ପୋଲିସ । ଯାଞ୍ଚ ବେଳେ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ବର ପକ୍ଷରୁ ଅନୁମତି ମିଳିଥିବା ଜଣାପଡିଥିଲା । କିନ୍ତୁ କନ୍ୟା ପକ୍ଷ ନିକଟରେ କୌଣସି ଅନୁମତି ନଥିଲା ।

ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଯେତେବେଳେ ବିବାହ ତାରିଖରେ ସଙ୍କଟ ଉପୁଜିବାରୁ ବର ଏବଂ କନ୍ୟା ପକ୍ଷ ପ୍ରଶାସନକୁ ଅନୁରୋଧ କରିଥିଲେ । ଯେତେବେଳେ ସମସ୍ତେ ଏକାଠି ବସିଥିଲେ, ସେତେବେଳେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଥିଲା ଯେ ବିବାହ ୟୁପି-ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡ ସୀମାରେ କରାଯାଉ । ଧାର୍ଯ୍ୟ ମୂହୁର୍ତ୍ତରେ କାଶୀପୁରର ପାଏଗା ଚୌକି ସୀମାରେ ୟୁପିରୁ ୫ଜଣ ବରଯାତ୍ରୀ ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡ ସୀମା ଆଡକୁ ଆସିଥିଲେ । ବରଯାତ୍ରୀମାନଙ୍କୁ ପୋଲିସକର୍ମୀ ସ୍ବାଗତ କରିଥିଲେ । ସମସ୍ତ ରେ ବର ଏବଂ କନ୍ୟାଙ୍କ ହାତଗଣ୍ଠି ପଡିଥିଲା । ବ୍ରାହ୍ମଣଙ୍କ ମନ୍ତ୍ର ଉଚାରଣରେ ବିବାହ ସମ୍ପନ୍ନ ହୋଇଥିଲା ।

ବିବାହରେ ସାମାଜିକ ଦୂରତା ଅନୁସରଣ କରାଯାଇଥିଲା । ଉଭୟ ପକ୍ଷରୁ କେବଳ ୫ ଜଣ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ । ଏହାପରେ ନବବଧୂଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ଶାଶୁଘର ପଠାଯାଇଥିଲା । କନ୍ୟାଙ୍କ ବାପାଙ୍କର ୧୨ ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଯାଇଥିଲା । କନ୍ୟାଙ୍କ ବାପା ପୂର୍ବରୁ ମରିଯାଇଥିବାରୁ ପୋଲିସକର୍ମୀମାନେ କନ୍ୟାଦାନ କରିବା ସହ ତାଙ୍କୁ ବିଦାୟ ଦେଇଥିଲେ । ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ମୁଣ୍ଡାପାଣ୍ଡେ  ଥାନା ଅଞ୍ଚଳର ବାସିନ୍ଦା ବିକ୍ରମ ସିଂ ବରଖେଡା ପାଣ୍ଡେ ନିବାସୀ ନେହାଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ । ରବିବାର ଦିନ ବିକ୍ରମ ତାଙ୍କ ଭଉଣୀଙ୍କ ସହ ବିବାହ ପାଇଁ କାଶୀପୁରରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ ।

ଲକ୍ ଡାଉନ୍ ଯୋଗୁଁ ବିବାହ ତାରିଖକୁ ନେଇ ଦୁଇ ପରିବାର ମଧ୍ୟରେ ଦ୍ବନ୍ଦ୍ବ ଦେଖାଦେଇଥିଲା । ଏହି ସମୟରେ ଯେତେବେଳେ ବରଯାତ୍ରୀ ନେବା ପାଇଁ ପ୍ରଶାସନିକ ଅନୁମତି ଲୋଡାଯାଇଥିଲା ସେତେବେଳେ କୁହାଯାଇଥିଲା ଯେ ଅନ୍ୟ ରାଜ୍ୟକୁ ଯିବାବେଳେ ୧୪ ଦିନ କ୍ବାରେଣ୍ଟାଇନ୍ ରେ ରଖିବାର ପ୍ରକ୍ରିୟା ଅଛି । ଯେଉଁଥି ପାଇଁ ଉଭୟ ପରିବାର ନିଜେ ସୀମାରେ ବିବାହ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲେ ।

   Related Posts