Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଘାରିଛି ଓମିକ୍ରନ ବିପଦ : ବିଳମ୍ବିତ ହେବ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଗସ୍ତ ! ସମୟ ମାଗିଲା ବିସିସିଆଇ
  • ||
  • ଓଏସଏପି ଯବାନଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା, ଗଛରେ ଝୁଲୁଛି ମୃତଦେହ
  • ||
  • କ୍ଲାସରୁମ୍ ଭିତରକୁ ପଶିଆସିଲା ବାଘ, ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଗୋଡାଇ ଗୋଡାଇ କଲା ଘାଇଲା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୨ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୮୪୧୫କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୨୫୨ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୧୦୪୯୫୯୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ମାର୍ଗଶିର ଗୁରୁବାରରେ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ମନ୍ଦିରରୁ ଚୋରି, ନେଇଗଲେ ହୁଣ୍ଡି ଓ ସୁନା ଗହଣା
  • ||
  • ଗୁଜୁରାଟ ଦଙ୍ଗା ବେଳେ କେଉଁ ସରକାର ଥିଲା ? ସିବିଏସଇର ପ୍ରଶ୍ନକୁ ନେଇ ବିବାଦ ଜୋର
  • ||

କରୋନାକୁ ବଳିଗଲା ବାତ୍ୟା ଡ଼ର , ଆଳୁ ବଜାରରେ ଲାଗିଗଲା ନିଆଁ…

18/05/2020 at 10:49 AM

କଟକ ୧୮।୦୫: ଆସୁଛି ବାତ୍ୟା ଅମ୍ଫାନ । ୧୯ ତାରିଖରୁ ଓଡ଼ିଶାରେ ମଧ୍ୟମରୁ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି । ତେବେ ବାତ୍ୟା ପାଇଁ ବଜାରରୁ ଗାଏବ ହେବାରେ ଲାଗିଛି ଆଳୁ । ଏଥି ସହ ଦର  ୫ରୁ ୧୦ ଟଙ୍କା ବଢିଛି । କଟକ ଛତ୍ର ବଜାରରେ ଆଳୁ କେଜି ପିଛା ଦର ୨୫ ଟଙ୍କାରେ ବିକ୍ରି ହେଉଛି । ବାତ୍ୟା ପାଇଁ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରୁ ଆଳୁ କମ୍ ଆସୁଥିବାରୁ ଦର ବଢୁଥିବା କହିଛି ଛତ୍ରବଜାର ବ୍ୟବସାୟୀ ସଂଘ ।

କରୋନା ଭୟ ମନରୁ ଲିଭିନଥିବା ବେଳେ ପୁଣି ଏକ ବାତ୍ୟାର ମୁକାବିଲା କରିବାକୁ ଯାଉଛି ଓଡ଼ିଶା । ୨୦ ତାରିଖ ଅପରାହ୍ନରୁ ସନ୍ଧ୍ୟା ଭିତରେ ବାତ୍ୟା ଅମ୍ଫାନ୍ ଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଫଲ କରିବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି । କରୋନା ସମୟରେ ଦୋକାନ ବଜାର ବନ୍ଦ ରହୁଥିବାରୁ ଲୋକେ ଅଧିକ ଜିନିଷ କିଣି ଘରେ ମହଜୁଦ ରଖୁଥିଲେ । ଆଉ ଏବେ ବାତ୍ୟା ଖବର ଶୁଣିବା ପରେ ଲୋକେ ଭୟଭୀତ । କଟକ ଛତ୍ରବଜାରରୁ ଗାଏବ୍ ହେବାରେ ଲାଗିଛି ଆଳୁ । କିଏ ସାଇକେଲରେ ତ ଆଉ କିଏ ଗାଡିରେ ବସ୍ତା ବସ୍ତା ଆଳୁ ବୋହି ନେଉଛନ୍ତି । ପଡୋଶୀ ଜିଲ୍ଲା ଗାଡି ଲଗାଇ ଆଳୁ ନେଇ ଯାଉଥିବା ଦୃଶ୍ୟ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି । ତେବେ ବାତ୍ୟା ପାଇଁ ବେଙ୍ଗଲରୁ ଆଳୁ କମ୍ ଆସୁଥିବାରୁ ଦର ବଢିଥିବା କହିଛି ଛତ୍ର ବଜାର ବ୍ୟବସାୟୀ ସଂଘ ।

ସେପଟେ ବାତ୍ୟା ଅମ୍ଫାନକୁ ନେଇ ଭୟଭୀତ ନହେବାକୁ ଜିଲ୍ଲାପାଳ କହିଛନ୍ତି । ବାତ୍ୟା ମୁକାବିଲା ପାଇଁ କଟକ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ ସମ୍ପୂଣ୍ଣ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଥିବା କହିଛନ୍ତି ଜିଲ୍ଲାପାଳ । କରୋନା ସମୟରେ ଏଭଳି ଏକ ବାତ୍ୟା ସମ୍ଭାବନା ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ ପାଇଁ ଏକ ଚ୍ୟାଲେଞ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି କଟକ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ।

ବାତ୍ୟା ଅମ୍ଫାନ ୨୦ ତାରିଖ ଅପରାହ୍ନରୁ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର ସାଗର ଆଇଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଓ ବାଂଲାଦେଶର ହାତିଆ ଆଇଲ୍ୟାଣ୍ଡ ମଝିରେ ଲ୍ୟାଣ୍ଡଫଲ୍ କରିବ । କିନ୍ତୁ ୧୯ ତାରିଖଠୁ ଓଡ଼ିଶାରେ ବର୍ଷା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯିବ ବୋଲି ପୂର୍ବାନୁମାନ କରିଛି ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ ।

   Related Posts