Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପରାଜୟ ଧାରା ଭାଙ୍ଗିଲା ଚେନ୍ନାଇ, ୬ ଓ୍ୱିକେଟରେ ହାରିଲା କୋଲକାତା ନାଇଟ ରାଇଡର୍ସ
  • ||
  • ସରକାରଙ୍କ ବଡ ନିଷ୍ପତ୍ତି, ନବମରୁ ଦ୍ଵାଦଶ ଶ୍ରେଣୀ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସ୍କୁଲ ଫି ୪୦ ପ୍ରତିଶତ କମିଲା, ଅଭିଭାବକଙ୍କୁ ମିଳିଲା ବଡ ଆଶ୍ଵସ୍ତି
  • ||
  • ଅଲମ୍ପିକ ପ୍ରସ୍ତୁତି ପାଇଁ ଗଠିତ ସଂସଦୀୟ କମିଟିର ପ୍ରଥମ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ, କମିଟିର ସଦସ୍ୟ ରହିଛନ୍ତି ସାଂସଦ ଅନୁଭବ ମହାନ୍ତି ଓ ସସ୍ମିତ ପାତ୍ର
  • ||
  • ମଦ ଦୋକାନ ନ ଖୋଲିବା ପାଇଁ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ଦାବିପତ୍ର
  • ||
  • ବାଲେଶ୍ବର ଉପ ନିର୍ବାଚନରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଡିଜିଟାଲ ପ୍ରଚାର: କହିଲେ, ‘ମୁଁ ସବୁବେଳେ ଆପଣଙ୍କ ସାଥିରେ ଅଛି’
  • ||
  • ମଙ୍ଗ ସମ୍ଭାଳିଲେ ନୀତିଶ ରାଣା, ଚେନ୍ନାଇକୁ ୧୭୩ ରନର ବିଜୟ ଲକ୍ଷ୍ୟ ଦେଲା କୋଲକାତା ନାଇଟ୍ ରାଇଡର୍ସ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୬୧୭ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କ ନାଁରେ ୨୮ କୋଟି ଟଙ୍କାର GST ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • ଗଞ୍ଜାମ : ବୋମା ଭିଡୁଥିବା ବେଳେ ବିସ୍ଫୋରଣ, ଜଣେ ମୃତ, ଦୁଇ ଗୁରୁତର
  • ||

ଆମେରିକାରେ ସୁରକ୍ଷିତ ମତଦାନ କ୍ୟାମ୍ପେନ୍ ସହାୟତା ପାଇଁ ଜୁକରବର୍ଗ ଦମ୍ପତ୍ତି ଦାନ କଲେ ୩୦୦ ନିୟୁତ ଡଲାର

3/09/2020 at 5:45 PM

ନ୍ୟୁୟର୍କ, ୦୩|୦୯ :   ଆମେରିକା ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ନିର୍ବାଚନକୁ ନେଇ ତତ୍ପରତା ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ଫେସବୁକ ପ୍ରତିଷ୍ଠାତା ମାର୍କ ଜୁକରବର୍ଗ ଓ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ପ୍ରିସକିଲା ଚାନ୍ । ଉଭୟ ନାଗରିକମାନେ କିପରି ସୁରୁଖୁରୁରେ ଭୋଟ୍ ଦେଇପାରିବେ ସେଥିପାଇଁ ମଙ୍ଗଳବାର ୩୦୦ ମିଲିୟନ ଡଲାର ଦାନ କରିବେ ବୋଲି ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି ।

ଦି ସେଣ୍ଟର ଫର୍ ଟେକ ଆଣ୍ଡ୍ ସିଭିକ୍ ଲାଇଫ୍ ଓ ସେଣ୍ଟର ଫର୍ ଇଲେକ୍ସନ ଇନୋବେସନ୍ ନାମକ ଦୁଇଟି ଏନଜିଓ ଏନେଇ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ।

ଦି ସେଣ୍ଟର ଫର୍ ଟେକ ଆଣ୍ଡ୍ ସିଭିକ୍ ଲାଇଫ୍ ୨୫୦ ମିଲିୟନ ଡଲାର ଗ୍ରହଣ କରିଛି । ଏହି ସଂସ୍ଥା ନିର୍ବାଚନ ସମୟରେ ବିଭିନ୍ନ ସରକାରୀ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ନେବା ଆଣିବା, ତାଲିମ ପ୍ରଦାନ ଓ ଆବଶ୍ୟକୀୟ ସାମଗ୍ରୀ ଯୋଗାଇବ ।

ସେହିପରି ସେଣ୍ଟର ଫର୍ ଇଲେକ୍ସନ ଇନୋବେସନ୍ ୫୦ ମିଲିୟନ ଡଲାର ଗ୍ରହଣ କରିଛି । ଏହା ଭୋଟରଙ୍କ ତଥ୍ୟକୁ ସୁରକ୍ଷିତ ରଖିବାରେ ପ୍ରମୁଖ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିବ ।

ଜୁକରବର୍ଗ ଓ ଚାନ୍ କହିଛନ୍ତି ଯେ, କରୋନା ସମୟରେ ଦେଶରେ ନିର୍ବାଚନ ହେଉଛି । ଦିନରାତି ନିର୍ବାଚନ ଅଧିକାରୀମାନେ କାମ କରୁଛନ୍ତି । କିପରି ସମସ୍ତ ଭୋଟର ମତଦାନ କରିବେ ସେଥିପ୍ରତି ଦୃଷ୍ଟି ଦିଆଯାଉଛି । ଅନେକ ରାଜ୍ୟ ଅର୍ଥସଙ୍କଟ ଦେଇ ଗତି କରୁଛନ୍ତି । କିପରି ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଟଙ୍କ ଯୋଗାଡ ହେବ ସେନଇ କାମ କରୁଛନ୍ତି । ଏହି ଦାନ ସ୍ଥାନୀୟ ଓ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ଫାଇଦା ଦେବ । ଏପରିକି ସେମାନେ ଉନ୍ନତମାନର ତାଲିମ୍ ନେଇପାରିବେ ।

ଗତ ଅଗଷ୍ଟରେ ଫେସବୁକ କିପରି ଭାବେ ଅଧିକରୁ ଅଧିକ ଲୋକ ଭୋଟଦାନରେ ଭାଗ ନେଇପାରିବେ ସେନେଇ ଏକ ଅଭିଯାନ ଆରମ୍ଭ କରିଛି । ଏପରିକି ରାଜନୈତିକ ବିଜ୍ଞାପନ ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ମଧ୍ୟ ଫେସବୁକ ଅଣ୍ଟା ଭିଡିଛି ।

   Related Posts