Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଚିନ୍ତା ଘାରୁଛି କରୋନା ମୃତ୍ୟୁ, ସେପଟେ ଆଜି ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଲେ ଆଉ ୯୧୩ ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ଚାଷୀଙ୍କୁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ସହାୟତା ନେଇ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଟ୍ୱିଟ୍: ଲେଖିଲେ, ଗତ ୬ ବର୍ଷରେ ଓଡ଼ିଶାର ଚାଷୀଙ୍କୁ ୬୦ ହଜାର ୮୩୬ କୋଟି ଟଙ୍କା ଦେଇଛନ୍ତି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟର ୬ ବିଶ୍ବବିଦ୍ୟାଳୟରେ ନୂଆ କୁଳପତି ନିଯୁକ୍ତି: ଜାଣନ୍ତୁ କିଏ, କେଉଁଠି
  • ||
  • ବରଗଡ଼: ‘ନୋ କ୍ଲାସ୍ ନୋ ଫି’ ଦାବିରେ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ଘେରିଲେ କଲେଜ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ
  • ||
  • ନାବାଳିକାକୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ ପରେ ବିଷ ଦେଇ ହତ୍ୟା କରିଥିଲା ସଂପର୍କୀୟ କକା: ଏମିତି ଅଭିଯୋଗ ନେଇ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ଘେରିଲେ ମହିଳା
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି :ପଡିଆ ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ର ମେଡିକାଲ ଅଫିସରଙ୍କୁ ଗିରଫ କଲା ଭିଜିଲାନ୍ସ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ଜମିବାଡି ବିବାଦରୁ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ! ହତ୍ୟା କରି ଫିଙ୍ଗିଦେଲେ ଘର ଆଗରେ
  • ||
  • ଝାରସୁଗୁଡା : ଟେଣ୍ଟ ହାଉସ୍ ଗୋଦାମରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ୫୦ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ସମ୍ପତ୍ତି ପୋଡି ଭସ୍ମୀଭୂତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଓଟିଭିରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଲେ ନିହାର ରଞ୍ଜନ ଭୂୟାଁ
  • ||
  • କଟକ : ଘରୋଇ ସ୍କୁଲ ଫି’ କମାଇବା ମାମଲା : ଫି’ କେତେ କମିବ ସତ୍ୟପାଠ ଦେବାକୁ ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||

ମାଓବାଦୀଙ୍କ ପ୍ରତିରୋଧ ସପ୍ତାହ ପାଳନ ; ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ବ୍ୟାନର ମାରିଲେ ମାଓବାଦୀ, ମାଓ ପ୍ରଭାବିତ ଜିଲ୍ଲାରେ କଡ଼ା ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା

25/01/2019 at 11:09 AM

ମାଲକାନଗିରି ୨୫|୧: ମାଓବାଦୀଙ୍କ ପ୍ରତିରୋଧ ସପ୍ତାହ ପାଳନ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି । ମାଲକାନଗିରି ଜିଲ୍ଲା ଚିତ୍ରକୋଣ୍ଡା ବିଚ୍ଛିନ୍ନାଞ୍ଚଳରେ ମାଓ ମେଳି ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ପୋଲିସ ଗୁଳିରେ ପ୍ରାଣ ହରାଇଥିବା ମାଓ ନେତ୍ରୀ ମୀନାଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଅଣ୍ଡ୍ରାପାଲିଠାରେ ଶହୀଦ ସ୍ତମ୍ଭ ସ୍ଥାପନ କରିଛନ୍ତି ମାଓବାଦୀ । ଲାଲଗଡକୁ ସୁଦୃଢ କରିବାକୁ ଯୁବକ ଯୁବତୀମାନଙ୍କୁ ମାଓ ସଙ୍ଗଠନରେ ସାମିଲ ହେବାକୁ ଆହ୍ବାନ ଦିଆଯାଉଛି । ପୋଲିସ ଇନଫର୍ମର ନ ସାଜିବାକୁ ଆଦିବାସୀଙ୍କୁ ମାଓବାଦୀ ଚେତବାନୀ ଦେଇଛନ୍ତି ।

ଆଜିଠୁ  ୩୧ ଯାଏଁ ମାଓବାଦୀ ପାଳୁଛନ୍ତି ପ୍ରତିବାଦ ସପ୍ତାହ । କାଶ୍ମୀର, ଆସାମ ଓ ମଣିପୁରରେ ଦେଖାଦେଇଥିବା ଜାତିଆଣ ଭେଦଭାବକୁ ବିରୋଧ କରି ପ୍ରତିବାଦ ସପ୍ତାହ ପାଳନ କରୁଛନ୍ତି । ୩୧ରେ ଭାରତ ବନ୍ଦ ଡାକରା ମଧ୍ୟ ଦେଇଛନ୍ତି ।

ସେପଟେ ଉମରକୋଟ, ଚନ୍ଦାହାଣ୍ଡି, ଝରିଗାଁ ଘାଟିରେ ମାଓ ବ୍ୟାନର ଲଗାଯାଇଛି । ଆଜିଠୁ ୩୧ ଜାନୁଆରୀ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପ୍ରତିରୋଧ ସପ୍ତାହ ପାଳନ କରିବାକୁ ବ୍ୟାନରରେ ମାଓବାଦୀ ଆହ୍ବାନ କରିଛନ୍ତି । ମୈନପୁର ମାଓ ସଙ୍ଗଠନ ବ୍ୟାନର ଲଗାଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି । ଏହାସହ ଗଛ ଡାଳ ପକାଇ ଚନ୍ଦାହାଣ୍ଡି-ଝରିଗାଁ ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ କରାଯାଇଛି । ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଝରିଗାଁ ପୋଲିସ ପହଞ୍ଚି ବ୍ୟାନର ଜବତ କରିଛି । ମାଲକାନଗିରି ସମେତ ଅନ୍ୟ ମାଓ ପ୍ରଭାବିତ ଜିଲ୍ଲାରେ କଡ଼ା ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯାଇଛି ।

   Related Posts