Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୦ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୪୨କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ପୁଣି ବଢିଲା ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୭୪୨୬ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୨୨୫୨୬୮ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • କମିବ ତାପମାତ୍ରା, ୨୮ରୁ ବଢିବ ଶୀତ
  • ||
  • ଆଜି ୭୩ ତମ ସାଧାରଣତନ୍ତ୍ର ଦିବସ, କୋଭିଡ କଟକଣାରେ ହେବ ପତାକା ଉତ୍ତୋଳନ
  • ||
  • ଦେଶ ପାଳୁଛି ୭୩ତମ ଗଣତନ୍ତ୍ର ଦିବସ, ରାଜପଥରେ ପ୍ରଦର୍ଶିତ ହେବ ୨୧ ପ୍ରଜ୍ଞାପନ ମେଢ
  • ||

କଳାହାଣ୍ଡି ପୋଲିସ ନିକଟରେ ଆତ୍ମସମର୍ପଣ କଲା ଦୁର୍ଦ୍ଦାନ୍ତ ମାଓବାଦୀ ରାମ ଦାଶ, ମୁଣ୍ଡ ଉପରେ ଥିଲା ୪ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ପୁରସ୍କାର

19/02/2020 at 3:29 PM

କଳାହାଣ୍ଡି ୧୯।୨: ମୁଣ୍ଡ ଉପରେ ୪ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ପୁରସ୍କାର ଘୋଷଣା ଥିବା ଜଣେ ଦୁର୍ଦ୍ଦାନ୍ତ ମାଓବାଦୀ କଳାହାଣ୍ଡି ପୋଲିସ ନିକଟରେ ଆତ୍ମସର୍ମପଣ କରିଛି । ଛତିଶଗଡର ବିଭିନ୍ନ ଅଞ୍ଚଳ ସହିତ କଳାହାଣ୍ଡି, କନ୍ଧମାଳ, ବୌଦ୍ଧ, ନୟାଗଡରେ ସେ ବିଭିନ୍ନ ମାଓ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପରେ ସମିଲ ଥିଲା । ମାଓ କ୍ୟାଡର ରାମ ଦାଶ ଓରଫ ଦୀପକର ଆତ୍ମସମର୍ପଣ ପରେ ଗଣମାଧ୍ୟମ ସମ୍ମୁଖରେ ମାଓ ସଂଗଠନକୁ ନେଇ ଚାଞ୍ଚଲ୍ୟକର ଖୁଲାସା କରିଛି ।

ରାମଦାସ ୨୦୦୯ ମସିହାରୁ ସିପିଆଇ ମାଓବାଦୀ ସଂଗଠନରେ ଛତିଶଗଡରେ ମାଓ ସଂଗଠନରେ ସାମିଲ ହୋଇଥିଲା । ୨୦୧୯ ରେ ମଦନପୁର-ରାମପୁର କେନ୍ଦୁଘାଟି ଠିକାଦାର କ୍ୟାମ୍ପ ପୋଡି, ତଥା କନ୍ଧମାଳ ଅଞ୍ଚଳରେ ବିଭିନ୍ନ ହିଂସାକାଣ୍ଡରେ ସେ ସଂପୃକ୍ତ ଥିଲା ।

ମାଓ ସଂଗଠନରେ ନିର୍ଯାତନାକୁ ବିରୋଧ କରି ସେ ଦଳ ଛାଡ଼ିଥିବା ପ୍ରକାଶ କରିଛି। ବିଶେଷ କରି ମାଓ ସଂଗଠନରେ ମହିଳାମାନଙ୍କୁ ଯୌନ ନିର୍ଯାତନା ଦିଆଯାଉଥିବା ସେ କହିଛି। କଳାହାଣ୍ଡି ପୋଲିସ ନିକଟରେ ମୋଟ୍  ୬ ଜଣ ହାର୍ଡକୋର ମାଓବାଦୀ ଆତ୍ମସର୍ମପଣ କଲେଣି ।

   Related Posts