Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମାତ୍ର ୬୦ ସେକେଣ୍ଡରେ ଜଣାପଡିବ ଶରୀରର ରକ୍ତ ସର୍କରା, ଛୁଞ୍ଚିର ଭୟ ରହିବନି… ଆସିଗଲା ନୂଆ ମେସିନ୍
  • ||
  • ଖଲ୍ଲିକୋଟ : ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲାର ଚୂଡାନ୍ତ ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା ପ୍ରକାଶ, ମୈଦାନରେ ୧୩ ହଜାର ୬୭୫ ପ୍ରାର୍ଥୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଭୀମସାର ଡାକ୍ତରୀ ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ, ଗୋଡ ଭାଙ୍ଗିବା ସହ ଶରୀରରେ ଲାଗିଛି ଆଘାତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଜାଲ୍‌ ପ୍ରମାଣପତ୍ର ଦେଇ ୩କୋଟି ୬୮ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗ, ପିଏନବି ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟ ପରିଚାଳକ ସମେତ ୩ ଗିରଫ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କୋଭିଡ୍‌ର କେବେ ବି ଅନ୍ତ ହେବନାହିଁ : ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ କମିବା ନେଇ ମିଳିଲାଣି ସଂକେତ : SRC
  • ||
  • ପୁରୀ : ମହିଳାଙ୍କ ଅଶ୍ଳୀଳ ଫଟୋ ଓ ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ୍ ପଡିଲା ମହଙ୍ଗା, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୦ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୪୨କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ପୁଣି ବଢିଲା ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୭୪୨୬ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୨୨୫୨୬୮ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • କମିବ ତାପମାତ୍ରା, ୨୮ରୁ ବଢିବ ଶୀତ
  • ||

ବିଚ୍ଛିନ୍ନାଞ୍ଚଳରେ ଲାଗିଲା ନକ୍ସଲ ପୋଷ୍ଟର, ୪ ଜଣଙ୍କୁ ପ୍ରଜାକୋର୍ଟରେ ମୃତ୍ୟୁଦଣ୍ଡ ମିଳିବା ନେଇ ପୋଷ୍ଟରରେ ଉଲ୍ଲେଖ

2/02/2020 at 10:26 AM

ଚିତ୍ରକୋଣ୍ଡା ୨।୨: ବିଚ୍ଛିନ୍ନାଞ୍ଚଳ ନକ୍ସଲଙ୍କ ଚେତାବୀନ ପୋଷ୍ଟର । ଚିତ୍ରକୋଣ୍ଡା ଯୋଡାମ୍ବୋ ପଂଚାୟତଠାରୁ ମାତ୍ର ୨ କି.ମି. ବ୍ୟବଧାନରେ ଲଗାଇଛନ୍ତି ମାଓ ପୋଷ୍ଟର । ପୋଷ୍ଟରରେ ଯୋଡାମ୍ବୋ ଗାଁର ୪ଜଣଙ୍କୁ ପ୍ରଜାକୋର୍ଟରେ ମୃତ୍ୟୁଦଣ୍ଡ ମିଳିବ ବୋଲି ଲେଖିଥିବା ବେଳେ ସମଗ୍ର ବିଚ୍ଛିନ୍ନାଞ୍ଚଳ ବାସିନ୍ଦାଙ୍କୁ ପୋଲିସକୁ ସହଯୋଗ ନ କରିବାକୁ ପୋଷ୍ଟର ମାଧ୍ୟମରେ ଚେତାବନୀ ଦେଇଛନ୍ତି । ପୋଲିସ କେତେ ଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସୁରକ୍ଷା ଦେବ ତାହା ଆମେ ଦେଖିବୁ ବୋଲି ପୋଷ୍ଟରରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ଗତ ଜାନୁଆରୀ ୨୫ ତାରିଖ ଦିନ ଜନ୍ତୁରାଇ ଗ୍ରାମରେ ଦୁଇ ନକ୍ସଲକୁ ଗାଁ ଲୋକେ କାବୁ କରି ପିଟିଥିଲେ । ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଜଣେ ମାଓବାଦୀର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଅନ୍ୟ ଜଣେ ଗୁରୁତର ହୋଇଥିଲା । ଏହାପରେ ଉତ୍ତ୍ୟକ୍ତ ହୋଇ ନକ୍ସଲ ପନ୍ଥୀ ଯୋଡାମ୍ବୋଠାରେ ହିଂସାକାଣ୍ଡ ଘଟାଇଥିଲେ । ଗାଁରେ ପଶି ୧୫ରୁ ୧୬ଟି ଘରେ ନିଆଁ ଲଗାଇବା ସହ ୮ଟି ମୋଟର ସାଇକେଲକୁ ଜାଳି ଦେଇଥିଲେ ।

ଘଟଣା ଘଟିବାର ୮ ଘଣ୍ଟା ପରେ ଗାଁରେ ଆସି ପହଞ୍ଚି ଥିଲେ ଏସଓଜି ଯବାନ । ସେବେଠାରୁ ଯୋଡାମ୍ବୋ ପଂଚାୟତକୁ ଦିନ ରାତି ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ସୁରକ୍ଷା ବଳୟ ଭିତରେ ରଖିଛନ୍ତି ସୀମା ସୁରକ୍ଷା ବାହିନୀ ସହ ଏସଓଜୀ ବାହିନୀ । ପୋଷ୍ଟର ଲାଗିବା ପରେ ସମଗ୍ର ବିଚ୍ଛିନ୍ନାଞ୍ଚଳକୁ ପୋଲିସ ଛାଉଣୀ କରାଯାଇଛି । 

ଅନ୍ୟପଟେ ଗତକାଲି ପୋଲିସ ମହା ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଅଭୟ ବିଚ୍ଛିନ୍ନାଞ୍ଚଳରେ ଥିବା ବିଏସଏଫ କ୍ୟାମ୍ପ ଓ ଥାନା ପରିଦର୍ଶନ କରିବା ସହ ନକ୍ସଲଙ୍କ ଗତିବିଧି ଉପରେ ଆକାଶ ମାର୍ଗରୁ ଅନୁଧ୍ୟାନ କରିଥିଲେ।  ବିଚ୍ଛିନ୍ନାଞ୍ଚଳରେ କିପରି ମାଓ ଦମନ ହୋଇପାରିବ ଓ ସମଗ୍ର ବିଚ୍ଛିନ୍ନାଞ୍ଚଳକୁ କିପରି ସୁରକ୍ଷା ଯୋଗାଯାଇ ପାରିବ ତାହା ଉପରେ ଜିଲ୍ଲା ଆରକ୍ଷୀ ଅଧୀକ୍ଷକଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା କରିଥିଲେ ।

   Related Posts