Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଗୋଶାଳା କଲପଡାରେ ଖାଲରେ ଖସିପଡି ୨ ଶିଶୁ ମୃତ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଥାନା ଅଧିକାରୀ, ଯୌତୁକ ମାମଲାରେ ଦଫା କାଟିବାକୁ ନେଉଥିଲେ ୬ହଜାର ଟଙ୍କା
  • ||
  • ନବରଙ୍ଗପୁର : କୁନ୍ଦେଇ ସରପଞ୍ଚ ନିଲମ୍ବିତ, ଭାରତମାଳା ଯୋଜନାକୁ ବିରୋଧ କରିବାରୁ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ
  • ||
  • ୨ ଦିନିଆ କନ୍ଧମାଳ ଗସ୍ତରେ ଶିଶୁ ସୁରକ୍ଷା ଅଧିକାର ଅଧ୍ୟକ୍ଷା
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ବ୍ରହ୍ମପୁର ଫାଷ୍ଟଗେଟ୍ ଅଞ୍ଚଳରୁ ଜଣଙ୍କ ମୃତଦେହ ଠାବ, ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ନୀଳଗିରି: ହାତୀ ଆତଙ୍କରେ ଅଞ୍ଚଳବାସୀ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ଯବାନ ଓ ମାଓବାଦୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଗୁଳି ବିନିମୟ, ବିପୁଳ ପରିମାଣର ମାଓ ସାମଗ୍ରୀ ଜବତ
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର : ବାଇକ୍ ଧକ୍କାରେ ଜଣେ ଗୁରୁତର, ମେଡିକାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||

ନୂଆପଡାରେ ପୁଣି ନିଜର ଉପସ୍ଥିତି ଜାହିର କରିଛନ୍ତି ମାଓବାଦୀ ;ରାଜ୍ୟ ଓ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ବିଭିନ୍ନ ଯୋଜନାକୁ ବିରୋଧ କରି ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ

2/06/2018 at 12:01 PM

ନୂଆପଡା ଜିଲ୍ଲା ସିନାପାଲି ବ୍ଲକ ଧୁଙ୍ଗିଆମୁଣ୍ଡା , କେନ୍ଦୁମୁଣ୍ଡା , କୁର୍ଲ୍ଲୁଭଟା ଅଞ୍ଚଳର ବିଭିର୍ନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ମାଓବାଦୀଙ୍କ ଧମକପୂର୍ଣ୍ଣ ପୋଷ୍ଟର ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି | କେନ୍ଦ୍ର ଓ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ସାମ୍ରାଜ୍ୟବାଦୀ-ପୁଞ୍ଜିବାଦୀମାନଙ୍କ ହାତରେ ଦେଶକୁ ଟେକିଦେବା ଯୋଜନାକୁ ମାଓ ସଂଗଠନ ବିରୋଧ କରୁଥିବା ପୋଷ୍ଟରରେ ଲେଖା ଯାଇଛି | ସିଆରପିଏଫ ଓ ଏସଓଜି ଯବାନମାନେ ସାଧାରଣ ଜନତାଙ୍କୁ ନିର୍ମମ ଭାବେ ଗୁଳିକରି ହତ୍ୟା କରି ଚାଲିଛନ୍ତି | ଗତ ମଇ ମାସ ୧୨ ତାରିଖ ଗରିଆବନ୍ଧ ଜିଲ୍ଲା,୧୩ ତାରିଖ ବଲାଙ୍ଗିର ଜିଲ୍ଲାର ଡୁଡୁକିମାଲ ଜଙ୍ଗଲରେ ସିଆରପିଏଫ ଏବଂ ଏସଓଜି ଯବାନ ଡିଭିଜନାଲ କମିଟୀ ସଦସ୍ୟ କମ୍ରେଡ ସଂଜିବକୁ ନିର୍ମମ ଭାବରେ ଗୁଳିକରି ହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି | ସେହିଭଳି କନ୍ଧମାଳ ଜଙ୍ଗଲରେ ୫ ଜଣ ମାଓବାଦୀଙ୍କୁ ଗୁଳିକରି ହତ୍ୟା କରିଥିବା ଘଟଣାକୁ ଭାରତ କମ୍ୟୁନିଷ୍ଟ ପାର୍ଟ୍ଟି ମାଓବାଦୀ ରାଜ୍ୟ କମିଟୀ ପ୍ରବକ୍ତା ଚକ୍ରବିଶୋଇ ପୋଷ୍ଟର ମାଧ୍ୟମରେ ନିନ୍ଦା କରିଛନ୍ତି | ମେକ ଇନ ଇଣ୍ଡିଆ ନାଁ ରେ ସାମ୍ରାଜ୍ୟବାଦୀ-ପୁଞ୍ଜିବାଦୀମାନଙ୍କ ହାତରେ ଦେଶକୁ ଟେକିଦେବା ଯୋଜନାକୁ ମାଓ ସଂଗଠନ କଡା ବିରୋଧ କରୁଛି | ଜଙ୍ଗଲ ଜମି,ଜଳ ଉପରେ ସାଧାରଣ ଜନତାଙ୍କ ହକ ଅଧିକାର ଅଛି | ସିଆରପିଏଫ,ଏସଓଜି ଯବାନ ମାନଙ୍କ ମିଥ୍ୟା ଗୁଳିକାଣ୍ଡକୁ ବିରୋଧ କରନ୍ତୁ | ମଇ ୧୩ରେ ହୋଇଥିବା ବଲାଙ୍ଗିର କନ୍ଧମାଳ ଗୁଳିକାଣ୍ଡକୁ ବିରୋଧ କରିବା ସହ କମ୍ରେଡ ସଂଜିବ ଅମର ରହେ ସ୍ଲୋଗାନ ଦେଇ ଚଳିତ ଜୁନ ମାସ ୪ ତାରିଖ ମାଓବାଦୀଙ୍କ ବନ୍ଦ ପାଳନକୁ ସଫଳ କରିବା ପାଇଁ ମାଓ ପୋଷ୍ଟରରେ ଆହ୍ବାନ କରାଯାଇଛି | ଘଟଣା ସ୍ଥଳକୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପୋଲିସ ପହଞ୍ଚିପାରି ନଥିବା ବେଳେ ଏଭଳି ମାଓ ପୋଷ୍ଟର ଦେଖିବା ପରେ ଅଞ୍ଚଳରେ ଏକ ପ୍ରକାର ଭୟର ବାତାବରଣ ଖେଳି ଯାଇଛି |

Leave a Reply

   Related Posts