Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସେମି ଫାଇନାଲରେ ହାରିଲେ ସିନ୍ଧୁ, ଧୂଳିସାତ ହେଲା ସ୍ଵର୍ଣ୍ଣ ପଦକ ଆଶା, ଏବେ କାଂସ୍ୟ ଉପରେ ନଜର
  • ||
  • ସରକାରୀ-ବେସରକାରୀ ସ୍ବିମିଂ ପୁଲ ଖୋଲିବ
  • ||
  • ମୀନା ବଜାର ଖୋଲାଯାଇପାରିବ
  • ||
  • ଭୋଜିଭାତ ଉପରେ ପୂର୍ବବତ କଟକଣା ରହିବ
  • ||
  • ବିବାହରେ ୨୫, ଶୁଦ୍ଧିକ୍ରିୟାରେ ୨୦ ଜଣଙ୍କୁ ଅନୁମତି
  • ||
  • ଧାର୍ମିକ ସ୍ଥଳ ଖୋଲରହିବ କିନ୍ତୁ ଭୋଗ ନେଇ ଯାଇପାରିବେ ନାହିଁ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ
  • ||
  • ରାସ୍ତାକଡ଼ ଜଳଖିଆ ଦୋକାନରେ ବସି ଖାଇପାରିବେ
  • ||
  • ସିନେମା ହଲ୍, ରେଷ୍ଟୁରାଣ୍ଟ ଖୋଲିବ
  • ||
  • ସମସ୍ତ ଆହାର କେନ୍ଦ୍ର ଖୋଲାରହିବ
  • ||
  • ପାର୍କ, ମଲ୍, ସମୁଦ୍ର କୂଳ ଖୋଲିବ
  • ||

ନିଜ ପିଲାଙ୍କୁ ଇଂଜିନିୟରିଂ ଓ ମେଡିକାଲ ପାଠ ପଢ଼ାଇବା ପାଇଁ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରୁଛନ୍ତି ମାଓବାଦୀ ନେତା

8/05/2018 at 6:40 AM

ନିଜ ପିଲାଙ୍କୁ ଇଂଜିନିୟରିଂ ଓ ମେଡିକାଲ ପାଠ ପଢାଇବାକୁ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରୁଛନ୍ତି ମାଓବାଦୀନେତା । ବରିଷ୍ଠ ମାଓବାଦୀ ନେତା ମାନେ ପାଉଥିବା ଓ ଆଦାୟ କରୁଥିବା ଚାନ୍ଦା ଅର୍ଥରୁ ବିପୁଳ ଭାଗ ସେମାନଙ୍କ ସନ୍ତାନ ଓ ସଂପର୍କୀୟଙ୍କୁ ଉଚ୍ଚ ଶିକ୍ଷିତ କରିବାକୁ ବିନିଯୋଗ କରୁଛନ୍ତି । ମାଓବାଦୀ ନେତାଙ୍କ ପିଲା ଓ ସଂପର୍କୀୟମାନେ ମାନେ କେବଳ ଭଲ ଶିକ୍ଷାନୁଷ୍ଠାନରେ ପାଠ ପଢୁନାହାନ୍ତି, ସେମାନଙ୍କ ସଂପର୍କୀୟଙ୍କ ବେଶ ଆରାମରେ ବି ରହୁଛନ୍ତି । ଏପରି କିଛି ଟପ୍ ମାଓବାଦୀ ନେତାଙ୍କୁ ଚିହ୍ନଟ କରାଯାଇଥିବା ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରାଳୟ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି ।ଏପରି କିଛି ଟପ୍ ମାଓ ନେତାଙ୍କ ସଂପର୍କରେ ବି ତଥ୍ୟ ଜାରି କରିଛି ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରାଳୟ । ଟପ୍ ମାଓବାଦୀ ନେତା ତଥା ବିହାର ଝାଡଖଣ୍ଡ ସ୍ପେସାଲ ଏରିଆ କମିଟି ସଦସ୍ୟ ପ୍ରଦ୍ୟୁମନ୍ ଶର୍ମା ତାର ଝିଆରୀର ଡାକ୍ତରୀ ପାଠ ପଢା ଲାଗି ୨୦୧୭ରେ ୨୨ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଦେଇଛି । ପ୍ରଦ୍ୟୁମ୍ନଙ୍କ ଝିଆରି ଏକ ଘରୋଇ ମେଡିକାଲ କଲେଜରେ ଏମବିବିଏସ୍ ଛାତ୍ରୀ । ଝାଡଖଣ୍ଡର ଅନ୍ୟଜଣେ କୁଖ୍ୟାତ ମାଓବାଦୀ ନେତା ଅରବିନ୍ଦ ଯାଦବ ତାର ଭାଇକୁ ଇଂଜିନିୟରିଂ ପଢାଉଥିବା ବେଳେ , ଘରୋଇ ଇଂଜିନିୟରିଂ କଲେଜରେ ଫି ବାବଦକୁ ଦେଇଛି ୧୨ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା । ସେହିପରି ଆଉ ଜଣେ ବରିଷ୍ଠ ମାଓବାଦୀ ସନ୍ଦିପ୍ ଯାଦବ ବିମୁଦ୍ରୀକରଣ ବେଳେ ୧୫ ଲକ୍ଯ ଟଙ୍କାର ପୁରୁଣା ନୋଟ ବଦଳାଇଥିବା ପ୍ରମାଣ ପାଇଛି ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରାଳୟ ।ଏବେ ଏନେଇ ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି ସରକାର । ରୁଥିବା ଚାନ୍ଦା ଅର୍ଥରୁ ବିପୁଳ ଭାଗ ସେମାନଙ୍କ ସନ୍ତାନ ଓ ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କୁ ଉଚ୍ଚ ଶିକ୍ଷିତ କରାଇବା ପାଇଁ ବିନିଯୋଗ କରୁଛନ୍ତି | ମାଓବାଦୀ ନେତାଙ୍କ ପିଲା ଓ ସମ୍ପର୍କୀୟ ମାନେ କେବଳ ଭଲ ଶିକ୍ଷାନୁଷ୍ଠାନରେ ପାଠ ପଢୁ ନାହାନ୍ତି ବରଂ ବେଶ ଆରାମରେ ମଧ୍ୟ ରହୁଛନ୍ତି | ଏପରିକି କିଛି ଟପ ମାଓବାଦୀ ନେତାଙ୍କୁ ଚିହ୍ନଟ କରାଯାଇଥିବା ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରାଳୟ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି | ଟପ ମାଓବାଦୀ ନେତା ତଥା ବିହାର,ଝାରଖଣ୍ଡ ତଥା ସ୍ପେସିଆଲ ଏରିଆ କମିଟି ସଦସ୍ୟ ପ୍ରଦ୍ୟୁମ୍ନ ଶର୍ମା ତାଙ୍କର ଝିଆରୀର ଡାକ୍ତରୀ ପାଠ ପଢା ଲାଗି ୨୦୧୭ରେ ୨୨ ଲକ୍ଷ ତାଙ୍କ ଦେଇଛନ୍ତି | ସେହିପରି ଆଉ କିଛି ମାଓବାଦୀ ନେତା ତାଙ୍କ ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କୁ ପଢ଼ାଇବା ପାଇଁ ମୋଟା ଅଙ୍କର ଅର୍ଥ ଖର୍ଚ୍ଚ କରୁଛନ୍ତି | ଏବେ ଏନେଇ ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି ସରକାର |

Leave a Reply

   Related Posts