Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଟେଷ୍ଟ ପରେ ଓ୍ବାନ୍‌ ଡେ’ ସିରିଜ୍‌ କବ୍‌ଜା କଲା ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା, ଦ୍ବିତୀୟ ଦିନିକିଆରେ ଟିମ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ ୭ ଓ୍ବିକେଟରେ ଧରାଶୟୀ, ଭାରତ ୨୮୭/୬(୫୦ ଓଭର), ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ୨୮୮/୩ (୪୮.୧ଓଭର)
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଶୁକ୍ରବାର ସୁସ୍ଥହେଲେ ୧୦,୩୯୦ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୨୬୧୦ଜଣ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ହରଭଜନ ସିଂହ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ନିଜକୁ କଲେ ଆଇସୋଲେଟ୍‌
  • ||
  • ଚୋରା ବାଲି କାରବାରରୁ ହତ୍ୟା, ଶ୍ରମିକଙ୍କ ଉପରେ ଚଢାଇଦେଲେ ଟ୍ରାକ୍ଟର !
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୦ ହଜାର ତଳକୁ ଖସିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୯୮୩୩ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୮୭୨୯୫ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଶିବାଡ ଘାଟିରେ ଓଲଟିଲା ଇସପାତ୍, ୮ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଶୁକ୍ରବାରଠୁ ଲିଭିବ ଅମର ଯବାନ ଜ୍ୟୋତି : ୫୦ ବର୍ଷ ତଳେ ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିଥିଲେ ଇନ୍ଦିରା ଗାନ୍ଧୀ
  • ||
  • ଟି୨୦ ବିଶ୍ୱକପ୍ : ଖେଳସୂଚୀ ଜାରି କଲା ଆଇସିସି, ଏହି ତାରିଖରେ ଭାରତ-ପାକିସ୍ତାନ ମହା ମୁକାବିଲା
  • ||
  • ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନିକିଆରେ କମ୍ ବ୍ୟାକ୍ କରିବ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ! ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷରେ ସିରିଜ୍ ବରାବର ଲକ୍ଷ୍ୟ
  • ||

ଛତିଶଗଡ଼ ଦାନ୍ତେୱାଡାରେ ନକ୍ସଲ ହମଲା : ଦୂରଦର୍ଶନର ଓଡ଼ିଆ କ୍ୟାମେରାମ୍ୟାନ ମୃତ, ଦୁଇ ଯବାନ ସହିଦ

30/10/2018 at 1:54 PM

ମାଲକାନଗିରି ୩୦/୧୦ : ଛତିଶଗଡ଼ ଦାନ୍ତେୱାଡା ଅରଣପୁରରେ ନକ୍ସଲ ପୋଲିସ ଗୁଳି ବିନିମୟ ହୋଇଛି | ଗୁଳି ବିନିମୟରେ ୨ ଜବାନ ଶହୀଦ ହୋଇଛନ୍ତି | ଏହାସହ ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ଜଣେ କ୍ୟାମେରାମ୍ୟାନଙ୍କ ମଧ୍ୟ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି | ଅରଣପୁର ଜଙ୍ଗଲ ରାସ୍ତାରେ ନକ୍ସଲମାନେ ଆମ୍ବୁସ ପକାଇଥିବା ବେଳେ ଜାଲରେ ଫଶି ଯାଇଥିଲେ ଦୁରଦର୍ଶନର କ୍ୟାମେରାମ୍ୟାନ ଓ ସିଆର୍ପିଏଫ୍ ଜବାନ |
ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ଦୁରଦର୍ଶନର କ୍ୟାମେରାମ୍ୟାନ ଏକ ଉନ୍ନୟନମୂଳକ କାର୍ଯ୍ୟର ତଦାରଖ କରିବା ପାଇଁ ମାଓ ପ୍ରବଣ ବସ୍ତର ଅଂଚଳକୁ ଯାଇଥିଲେ | ମୃତ ଦୁରଦର୍ଶନର କ୍ୟାମେରାମ୍ୟାନ ଜଣକ ହେଲେ ଅଚ୍ୟୁତାନନ୍ଦ ସାହୁ | ତାଙ୍କ ନିଜ ଘର ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲ୍ଲା ଲୁଇସିଂହାରେ || ଅନ୍ୟ ଦୁଇଜଣଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ ହେଲେ ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀ ରୁଦ୍ର ପ୍ରତାପ ଏବଂ ମୁଖ୍ୟ କନେଷ୍ଟେବଳ ମଙ୍ଗଳୁ | ଆଜି ସକାଳ ୧୧.୪୫ ରେ ନିର୍ବାଚନ ନିୟନ୍ତ୍ରଣରେ ଥିବା ଅଂଚଳ ପରିଦର୍ଶନ ପାଇଁ ଯାଉଥିବା ବେଳେ ନକ୍ସଲଙ୍କ ଗୁଳିରେ ଏମାନଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି |

୩ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ଛତିଶଗଡ଼ ବିଜେପୁରରେ ନକ୍ସଲଙ୍କ ଲ୍ୟାଣ୍ଡ ମାଇନ ବିସ୍ଫୋରଣରେ ୪ଜଣ ସିଆରପିଏଫ ଯବାନ ସହିଦ ହୋଇଥିଲେ | ଯେଉଁଥିରେ ଜଣେ ଓଡ଼ିଆ ମଧ୍ୟ ଥିଲେ | ଆଉ ୨ ଜଣ ଯବାନ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇ ଏବେ ମଧ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଅଛନ୍ତି |
ଆସନ୍ତା ନଭେମ୍ବର ୧୨ ଏବଂ ୨୦ ତାରିଖରେ ଛତିଶଗଡ଼ରେ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ହେବାକୁ ଅଛି | ତେବେ ଦକ୍ଷିଣ ଛତିଶଗଡ଼ର ମାଓ ପ୍ରବଣ ଅଂଚଳରେ ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଭୋଟ ଗ୍ରହଣ ହେବ |
ଗତକାଲି ଆଇନମନ୍ତ୍ରୀ ରବି ଶଙ୍କର ପ୍ରସାଦ ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରଚାର ବେଳେ କହିଥିଲେ ଯେ, ଛତିଶଗଡ଼ରେ ମାଓବାଦୀ ଆକ୍ରମଣ ଧୀରେ ଧୀରେ କମିବାରେ ଲାଗିଛି |

   Related Posts