Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଗଞ୍ଜାମ ଦିଗପହଣ୍ଡିରେ ଅପରାଧୀର ଛୁରା ମାଡରେ ଅପରାଧୀ ମୃତ
  • ||
  • ବାଙ୍କୀରେ ପୂର୍ବ ଶତ୍ରୁତାକୁ କେନ୍ଦ୍ର କରି ବୋମାମାଡରେ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର ନୟାକୋଟରେ ସ୍ତ୍ରୀକୁ ଟାଙ୍ଗିଆରେ ହାଣିଲା ସ୍ବାମୀ
  • ||
  • ଗୁଜୁରାଟରେ ସ୍ତ୍ରୀକୁ ହତ୍ୟା ପରେ ଦୁଇ ସନ୍ତାନ ସହ ନିଜ ଦେହରେ ପେଟ୍ରୋଲ ଢାଳି ନିଆଁ ଲଗାଇଦେଲେ ଯୁବକ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୫ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୬୯୫ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ଆସୁଛି ଆଉ ଏକ ଲଘୁଚାପ ! ନଭେମ୍ବର ପହିଲାରୁ ପୁଣି ବର୍ଷାର ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ଆମେରିକୀୟ ନୌସେନା ବିମାନ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ, ଦୁଇ ପାଇଲଟଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଭୁଆସୁଣୀ ଛକରେ ସିରିଜ୍ ଦୁର୍ଘଟଣା, ୨ ଗୁରୁତର
  • ||

ଆମେରିକା: କରୋନା ଲକ୍ଷଣ ନାହିଁ, କିନ୍ତୁ ହଠାତ ପ୍ରାଣ ହରାଉଛନ୍ତି ସୁସ୍ଥ ବ୍ୟକ୍ତି, ସତର୍କ କରାଇଲେ ଡାକ୍ତର

25/04/2020 at 5:42 PM

ନ୍ୟୁୟର୍କ, ୨୫|୦୪:  କରୋନା ଭାଇରସ ପାଇଁ ହଠାତ ସୁସ୍ଥଲୋକମାନେ ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି । ଏନେଇ ଆମେରିକୀୟ ବୈଜ୍ଞାନିକମାନେ ଚେତାବନୀ ଦେଇଛନ୍ତି । ଏହାମଧ୍ୟରୁ ଏପରି ଅନେକ ଲୋକ ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନଙ୍କଠାରେ କୌଣସି ରୋଗର ଲକ୍ଷଣ ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁନାହିଁ । କିନ୍ତୁ ହଠାତ ଷ୍ଟ୍ରୋକସ୍ ଆସି ସେମାନେ ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି । ନ୍ୟୁୟର୍କରେ ଅନେକ ଲୋକ ନିଜନିଜ ଘରେ ପ୍ରାଣ ହରାଉଛନ୍ତି ।

ଓ୍ୱାଶିଂଟନ ପୋଷ୍ଟର ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ, ଏମଏସବିଆଇ ହସ୍ପିଟାଲର ଡାକ୍ତର ଥମସ୍ ଆକ୍ସଲୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଜଣେ ଆକ୍ରାନ୍ତ କୌଣସି ମେଡିସିନ୍ ନେଉନଥିଲେ । ତାଙ୍କଠାରେ କୌଣସି ଲକ୍ଷଣ ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁନଥିଲା । ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ଭଳି ସେ ମଧ୍ୟ ନିଜ ଘରେ ରହିଥିଲେ । ହଠାତ ସେ କଥା କହିବାରେ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଥିଲେ । ଯାଂଚରେ ସେ ଷ୍ଟ୍ରୋକସର ଶିକାର ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡିଥିଲା ।ତାଙ୍କ ମୁଣ୍ଡରେ ବହୁତ ବଡ ବ୍ଲକେଜ୍ ହୋଇଥିଲା । ଅଧିକ ଯାଂଚରେ ସେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଥିବା ଜଣାପଡିଥିଲେ । ତାଙ୍କ ବୟସ ମାତ୍ର ୪୪ ରହିଥିଲା । ଏହି ଷ୍ଟ୍ରୋକସର ଶିକାର ହେଉଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ସାଧାରଣତଃ ୭୪ ବର୍ଷର ହୋଇଥାନ୍ତି । କିନ୍ତୁ କରୋନା ଭାଇରସ ପାଇଁ କମ ବୟସର ଲୋକ ଷ୍ଟ୍ରୋକସର ଶିକାର ହେଉଛନ୍ତି ।

ସେ ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ମୁଣ୍ଡରୁ କ୍ଲଟ୍ ହଟାଇବା ପାଇଁ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଆରମ୍ଭ କରାଯାଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ହଠାତ ନୂଆ ନୂଆ କ୍ଲଟ୍ ତିଆରି ହେଇଯାଇଥିଲା । ଆମେରିକାର ଅନେକ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଏହି ଷ୍ଟ୍ରୋକସର ଶିକାର ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ବଢିବାରେ ଲାଗିଛି । ଅନେକ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କଠାରେ ସଂକ୍ରମଣର କୌଣସି ଲକ୍ଷଣ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିନଥିଲା ।

ପୂର୍ବରୁ କରୋନା ଭାଇରସ ଶରୀର ଶ୍ୱାସତନ୍ତ୍ରକୁ ପ୍ରଭାବିତ କରୁଥିବା ଖବର ଆସିଥିଲା । କିନ୍ତୁ ନୂଆ ରିସର୍ଚ୍ଚରେ ଭାଇରସ ସମସ୍ତ ଅଙ୍ଗକୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିପାରେ ବୋଲି ସୂଚନା ମିଳୁଛି । ଯାହାକୁ ଡାକ୍ତରମାନେ ମଧ୍ୟ ବୁଝିବା କଷ୍ଟକର ହୋଇପଡିଛି ।

   Related Posts