Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ତୁର୍କୀରେ ବଡ ଧରଣର ଭୂକମ୍ପ ପରେ ସୁନାମି: ପ୍ରକୃତି ରଚିଲା ତାଣ୍ଡବଲୀଳା, ୬ ମୃତ, ୨୦୦ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ଵ ଆହତ
  • ||
  • ବିଜେପିକୁ ତିର୍ତ୍ତୋଲବାସୀ ନିଶ୍ଚୟ ଜିତାଇବେ ଏବଂ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ହାତମୁଠାକୁ ଟାଣ କରିବେ- ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର
  • ||
  • PL 2020: ଗର୍ଜିଲା କ୍ରିସ୍ ଗେଲଙ୍କ ବ୍ୟାଟ୍, ରାଜସ୍ଥାନ ସମ୍ମୁଖରେ ୧୮୬ ରନର ବିଜୟ ଲକ୍ଷ୍ୟ ରଖିଲା କିଙ୍ଗ୍ସ ଏକାଦଶ ପଞ୍ଜାବ
  • ||
  • ଅଟୋକୁ ଧକ୍କା ଦେଲା କାର୍, ଜଣେ ମୃତ, ୪ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ବାଇକ୍ ସହ ଧକ୍କା ହୋଇ ରାସ୍ତା କଡକୁ ଖସିଲା ବସ, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ସେନେଗଲ୍‌ ଉପକୂଳ ସମୁଦ୍ରରେ ବୁଡ଼ିଗଲା ଶରଣାର୍ଥୀଙ୍କ ଡଙ୍ଗା: ୧୪୦ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ବଞ୍ଚିଗଲେ ୬୦
  • ||
  • ରାଜଧାନୀରୁ ଆଉ ୮୭ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ, ସୁସ୍ଥ ହେଲେ ୨୩୭
  • ||
  • ପୂର୍ବ ଗୋଦାବରୀରେ ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଓଲଟିଲା ଭ୍ୟାନ୍, ୬ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ରାସ୍ତା ଉପରେ ପଡିଛି ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ, ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ୩୧ରେ ଆଉ ଏକ ଲଘୁଚାପ ! ଉତ୍ତର ଓ ଉପକୂଳ ଓଡିଶାରେ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||

ସମୁଦ୍ରରେ ଅଟକିଛନ୍ତି କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ : ୭୨୨ଯାତ୍ରୀ ଥିବା ଜାପାନୀ ଜାହାଜରେ ଅଛନ୍ତି କିଛି ଭାରତୀୟ, ୬୪ଜଣଙ୍କ ରକ୍ତ ନମୁନା ପଜେଟିଭ୍

8/02/2020 at 12:32 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୮।୨: ସାରା ବିଶ୍ବରେ ଆତଙ୍କ ଖେଳାଇଲାଣି କରୋନା ଭାଇରସ୍ । କରୋନା ଭାଇରସ୍ ରେ ମୃତାକ୍ରାନ୍ତ ସଂଖ୍ୟା ଦିନକୁ ଦିନ ବଢିବାରେ ଲାଗିଛି । ଏଭଳି ସ୍ଥିତି ଉପୁଜିଲାଣି ଯେ, ଯେଉଁ ଦେଶରେ ଯେଉଁ ସ୍ଥାନରେ ବି କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କୁ ଚିହ୍ନଟ କରାଯାଉଛି ସେମାନଙ୍କୁ ସହିଠାରେ ହିଁ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରିଦିଆଯାଉଛି । ଏମିତିରେ ଜାପାନ ସମୁଦ୍ରରେ ୟୋକୋହାମା ପୋର୍ଟ ନିକଟରେ ଥିବା ଏକ ବିଳାସପୂର୍ଣ୍ଣ ସାମୁଦ୍ରିକ ଜାହାଜରେ କରୋନା ଭାଇରସ୍ ରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି । ଜାହାଜରେ ପ୍ରାୟ ୬୪ଜଣ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କୁ ଚିହ୍ନଟ କରାଯାଇଛି । ଏହି ଜାହାଜରେ ଯାତ୍ରୀ ଏବଂ ଜାହାଜ ମେମ୍ବରଙ୍କୁ ମିଶାଇ ମୋଟ୍ ୩ହଜାର ୭ଶହରୁ ଅଧିକ ଲୋକ ଯାତ୍ରା କରୁଥିଲେ । ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଭାରତର କିଛି କ୍ରୁ ମେମ୍ବରଙ୍କ ସହ ଅନେକ ଯାତ୍ରୀ ଥିବା ଜଣାପଡିଛି ।

ତେବେ ଏନେଇ ଦୈଦେଶିକ ବ୍ୟାପାର ମନ୍ତ୍ରୀ ଏସ ଜୟଶଙ୍କର ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ଟ୍ବିଟ୍ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ, କରୋନା ଭାଇରସ୍ ବ୍ୟାପିଥିବା ବେଳେ ଜାପାନର ସମୁଦ୍ରରେ ଫସିଥିବା ଏକ ବିଳାସପୂର୍ଣ୍ଣ ଜାହାଜରେ କିଛି ଭାରତୀୟ କ୍ରୁ ଏବଂ ଭାରତୀୟ ଯାତ୍ରୀ ରହିଛନ୍ତି । ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ କୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତି କରୋନା ଭାଇରସ୍ ରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇନାହାନ୍ତି । ଭାରତ ଏ ଘଟଣା ଉପରେ ବରାବର ନଜର ରଖିଛି ।

ଏହି ଜାହାଜରେ ଥିବା ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ପ୍ରଥମେ ତିନି ଜଣ କରୋନା ଭାଇରସ୍ ରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇଥିଲେ । ଏହାପରେ କ୍ରୁଜ୍ ରେ ସଂକ୍ରମଣ ବଢିବା ସହ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ବୃଦ୍ଧି ପାଇ ୬୪ରେ ପହଞ୍ଚିଥିବା ଜଣାପଡିଛି । ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଜାପାନ ତାର ଅନ୍ୟ ଏକ ବିଳାସପୂର୍ଣ୍ଣ ଜାହାଜକୁ ଫେରାଇ ଆଣିଥିବା ଜଣାପଡିଛି ।

ସୂଚନାଯେଗ୍ୟ ଯେ, ଚୀନରେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କରୋନା ଭାଇରସ୍ ରେ ୭୧୯ଜଣଙ୍କର ଜୀବନ ଗଲାଣି । ଫଳରେ ଅନ୍ୟ ଦେଶମାନେ ଚୀନରୁ ନିଜ ନାଗରିକଙ୍କୁ ଫେରାଇ ଆଣିବାରେ ଲାଗିଛନ୍ତି । ଭାରତ ମଧ୍ୟ ଚୀନରେ ଥିବା ସମସ୍ତ ନାଗରିକଙ୍କୁ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ବିମାନ ଯୋଗେ ଫେରାଇ ଆଣିଛି ।

   Related Posts