Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସମ୍ମାନ ରଖିଲା ଭାରତ, ଶେଷ ଦିନିକିଆରେ କଙ୍ଗାରକୁ ୧୩ ରନରେ ଦେଲା ମାତ୍, ୨-୧ରେ ସିରିଜ୍ ଜିତିଲା ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ଶବ ସତ୍କାର ପାଇଁ ଗାଁ ମଶାଣୀରେ ମିଳୁନି ଜାଗା, ୨୪ ଘଣ୍ଟା ହେଲା ଗାଁ ଦାଣ୍ଡରେ ପଡିଛି ମୃତଦେହ
  • ||
  • ଜୟପୁର : ଆତ୍ମସମର୍ପଣ କଲେ ମହିଳା ମାଓବାଦୀ, ହାର୍ଡକୋର ମାଓବାଦୀ ରାମକ୍ରିଷ୍ଣାର ଥିଲା ଅଙ୍ଗରକ୍ଷୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ୧୧୨ ଡାଏଲ କରନ୍ତୁ, ମିଳିବ ସବୁ ଜରୁରୀ ସେବା ଓ ସହାୟତା : ନୂଆ ଏକକ ପୋଲିସ ହେଲ୍ପ ଲାଇନ୍ ନମ୍ବର ଘୋଷଣା କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • କଟକ : ‘ସ୍କୁଲ ଫି’ ଧାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ଆଇନ ନାହିଁ’- ହାଇକୋର୍ଟରେ ଏଭଳି ତଥ୍ୟ ରଖିଲେ ସରକାର
  • ||
  • ୩ ଦିନିଆ ରିମାଣ୍ଡରେ ଯିବେ ଅଭୟକାନ୍ତ ପାଠକ: ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଭିଜିଲାନ୍ସ କୋର୍ଟ ଦେଲେ ଅନୁମତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : କମିଲା କରୋନା ପରୀକ୍ଷା ଦର, ଏଣିକି ୪ଶହ ଟଙ୍କାରେ ହେବ କୋଭିଡ୍ RT-PCR ଟେଷ୍ଟ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ଜମିବାଡ଼ି ବିବାଦକୁ ନେଇ ଗୋଷ୍ଠୀ ସଂଘର୍ଷ, ୪ ଆହତ
  • ||
  • ଜି.ଉଦୟଗିରି : ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ବାଇକ୍ ଦୁର୍ଘଟଣା : ଜଣେ ମୃତ, ୨ ଗୁରୁତର
  • ||
  • କଣ୍ଟାବାଞ୍ଝି : ରେଳ ଷ୍ଟେସନରୁ ୭୪ ଜଣ ଦାଦନ ଶ୍ରମିକ ଉଦ୍ଧାର, ସର୍ଦାର ଫେରାର
  • ||

ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଉତ୍ତରରେ ବିଧାୟକ ଖପ୍ପା , ବାଚସ୍ପତିଙ୍କ ଦୃଷ୍ଟି ଆକର୍ଷଣ କରି ରଖିଲେ ଅଭିଯୋଗ

19/02/2020 at 6:35 PM

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୧୯।୨: ବିଧାନସଭାରେ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଉତ୍ତରକୁ ନେଇ ସଦସ୍ୟଙ୍କ ଅସନ୍ତୋଷ । ମନ୍ତ୍ରୀ ଗୃହରେ ସଠିକ ଉତ୍ତର ରଖୁନଥିବା ନେଇ ବୁଧବାର ବିଧାନସଭାରେ ଉଭୟ ଶାସକ ଓ ବିରୋଧୀ ସଦସ୍ୟ ଉଦବେଗ ପ୍ରକାଶ କରି ବାଚସ୍ପତିଙ୍କ ଦୃଷ୍ଟି ଆକର୍ଷଣ କରିଥିଲେ । ମନ୍ତ୍ରୀ ବିଭିନ୍ନ ସମୟରେ ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ ଉତ୍ତର ରଖୁଛନ୍ତି ଓ ପ୍ରଶ୍ନ ଅନୁସାରେ ତଥ୍ୟ ଦେଉ ନାହାନ୍ତି ବୋଲି ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି । ସେପଟେ ଶାସକ ଦଳ ମୁଖ୍ୟ ସଚେତକ କହିଛନ୍ତି ମନ୍ତ୍ରୀ ସଠିକ ତଥ୍ୟ ଦେଉଛନ୍ତି । ହେଲେ ଯାହାର କିଛି ଅଡୁଆ ଅଛି ସେମାନେ ଏମିତି ଅଭିଯୋଗ କରୁଛନ୍ତି ।

ଉତ୍ତରକୁ ନେଇ ଅସନ୍ତୋଷ । ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଉପରେ ଖପ୍ପା ମାନ୍ୟବର ସଦସ୍ୟମାନେ ।  ବିଧାନସଭାରେ ମନ୍ତ୍ରୀମାନେ ସଠିକ ଉତ୍ତର ରଖୁ ନାହାନ୍ତି ବୋଲି ସିଧା ଆକ୍ଷେପ କରିଛନ୍ତି । ପ୍ରଶ୍ନ ଗୋଟେ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଉତ୍ତର ଆଉ ଗୋଟେ । ସଦସ୍ୟ ମାନେ ଯାହା ଜାଣିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଉତ୍ତରରେ ସେ ତଥ୍ୟ ରହୁନି । ଏମିତିକି ବାଚସ୍ପତିଙ୍କ ରୁଲିଂରେ ବି ସଠିକ ସଠିକ ଉତ୍ତର ଦେଉନାହାନ୍ତି ମନ୍ତ୍ରୀ ।

ବିଧାନସଭାରେ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଉତ୍ତର କୁନେଇ ଏମିତି ଅଭିଯୋଗର ପାହାଡରେ ଠିଆ କରିଥିଲେ ଉଭୟ ଶାସକ ଓ ବିରୋଧୀ  ସଦସ୍ୟ । ବିଜେଡି ବିଧାୟକ କିଶୋର ମହାନ୍ତି ଆଜି ଶୂନ୍ୟ କାଳରେ ଯୋଗାଣ ମନ୍ତ୍ରୀ ଓ  ପର୍ଯ୍ୟଟନ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଉତ୍ତରରେ ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ । ମନ୍ତ୍ରୀ ଗୋଟିଏ ବିଷୟରେ ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ ସମୟରେ ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ ଉତ୍ତର ରଖିଥିବା ଦର୍ଶାଇଥିଲେ । ସେମିତି ଶାସକ ଦଳର ବିଧାୟକ ରାଜେନ୍ଦ୍ର ସାହୁ ବି ବାଚସ୍ପତିଙ୍କ ରୁଲିଂ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ହେଉ ନଥିବା ନେଇ ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ । କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକ ଦଳ ନେତା ନରସିଂହ ମିଶ୍ର ଶୂନ୍ୟ କାଳରେ ସାମନ ଅଭିଯୋଗ ଆଣି ଥିଲେ ।

 ସଦସ୍ୟଙ୍କ ଏପରି ଅଭିଯୋଗକୁ କିନ୍ତୁ ଗ୍ରହଣ କରି ନାହାନ୍ତି ସରକାର । ମନ୍ତ୍ରୀ ସବୁବେଳେ ସଠିକ ତଥ୍ୟ ଗୃହରେ ରଖୁଛନ୍ତି । ଯେଉଁ ସଦସ୍ୟଙ୍କ କିଛି ଅସୁବିଧା ହେଉଥିବ ସେମାନେ ସେମିତି ଅଭିଯୋଗ କରୁଥିବେ ଏହାର ଅର୍ଥ ମନ୍ତ୍ରୀ ସଠିକ ଉତ୍ତର ରଖୁ ନାହାନ୍ତି ନୁହେଁ ବୋଲି ଶାସକ ଦଳର ମୁଖ୍ୟ ସଚେତକ କହିଛନ୍ତି ।

ସେପଟେ ବିଧାନସଭା ଆଟେଣ୍ଡାନ୍‌ସରେ ବିଜେଡି ପାଲଲହଡା ବିଧାୟକ ମୁକେଶ ପାଲଙ୍କ ନାଁ ସ୍ଥାନରେ ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକଙ୍କ ନାଁ ଅଛି । ଏହା ସହ ଏକ ସରକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ତାଙ୍କ ନାଁ ନଥାଇ ଖାଲି ପାଲଲହଡା ବିଧାୟକ ଲେଖାଯାଇଥିବାରୁ ଶୂନ୍ୟକାଳରେ ସେ ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ ।

   Related Posts