Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ରୋକିବାକୁ ସଜାଗ ବଲାଙ୍ଗୀର ପ୍ରଶାସନ, ସଚେତନତା ସହ ଷ୍ଟେସନରେ ଯାଞ୍ଚ୍ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଜୋରଦାର୍
  • ||
  • ନବୀନଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଲେ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ, ପିଏମ୍ କିଷାନ ସମ୍ମାନ ନିଧି ଯୋଜନାରେ ଲୋଡିଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ହସ୍ତକ୍ଷେପ
  • ||
  • କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ରୋକିବାକୁ ସମ୍ବଲପୁର ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ପକ୍ଷରୁ ଜାରି ହେଲା ନୋଟିସ, ସନ୍ଧ୍ୟା ୭ଟା ୩୦ ସୁଦ୍ଧା ହଷ୍ଟେଲ ଫେରିବାକୁ ଛାତ୍ରଙ୍କୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳାରୁ ୨ ନବଜାତ ଶିଶୁ ପୁତ୍ର ମୃତ ! ନର୍ସ ଓ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ବିରୋଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଦାବି କଲେ ବାପା
  • ||
  • ଓଲଟି ପଡିଲା ପ୍ରିନ୍ସ, ମୃତ୍ୟୁ ମୁଖରୁ ବର୍ତ୍ତିଲେ ୪୬ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଷ୍ଟିୟରିଂ ଉପରୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ହରାଇଲେ ଡ୍ରାଇଭର, ଓଲଟି ପଡିଲା ଟ୍ରକ, ୬ ଶ୍ରମିକ ମୃତ
  • ||

ମଣିପୁରରେ ସରକାର ବଞ୍ଚାଇବାରେ ସଫଳ ହେଲା ବିଜେପି, ବିଧାନସଭାରେ ଧ୍ଵନିମତରେ ଜିତିଲା ଆସ୍ଥା ଭୋଟ୍

10/08/2020 at 10:30 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୦।୦୮: ମଣିପୁରରେ ବିଜେପି ନେତୃତ୍ଵାଧୀନ ମେଣ୍ଟ ସରକାର ବିଧାନସଭାରେ ଧ୍ଵନିମତରେ ଆସ୍ଥା ଭୋଟରେ ବିଜୟ ହାସଲ କରିଛି। ମତଦାନ ସମୟରେ ସମସ୍ତ ୨୮ ବିଜେପି ବିଧାୟକ ଏବଂ  କଂଗ୍ରେସର ୧୬ ବିଧାୟକ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ। କଂଗ୍ରେସର ୮ ବିଧାୟକ ଅନୁପସ୍ଥିତ ଥିଲେ। ଆସ୍ଥା ଭୋଟ୍ ପରେ କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକ ଗୃହରେ ବିରୋଧ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବା  ସହିତ ନିଜର ଆସନ ଉଠାଇ ଫିଙ୍ଗାଫିଙ୍ଗି ମଧ୍ୟ କରିଥିଲେ।

ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ, ମଣିପୁରରେ ଆଜି ଏକ ଦିବସୀୟ ବିଧାନସଭା ଅଧିବେଶନ ସମୟରେ ବିଜେପି ସରକାର ସଂଖ୍ୟା ଗରିଷ୍ଠତା ପ୍ରମାଣ କରିବାର ଥିଲା। ଆସ୍ଥା ଭୋଟ୍ ବେଳେ ବିଜେପି ନିଜ ସରକାର ବଞ୍ଚାଇବାରେ ସଫଳ ହୋଇଛି। ପରୀକ୍ଷଣ ପୂର୍ବରୁ ବିଜେପି ଓ କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକଙ୍କ ପାଇଁ ହ୍ଵିପ୍ ଜାରି କରିଥିଲା। ବିଧାନସଭାରେ ସଂପ୍ରତି ବିଜେପିର ୧୮ ଓ କଂଗ୍ରେସର ୨୪ ବିଧାୟକ ଅଛନ୍ତି।

୬୦ ସଦସ୍ୟ ବିଶିଷ୍ଟ ବିଧାନସଭାରେ ତିନି ବିଧାୟକଙ୍କ ଇସ୍ତଫା ଏବଂ ଚାରି ସଦସ୍ୟଙ୍କ ଦଳବଦଳ ବିରୋଧୀ ଆଇନ ଆଧାରରେ ଅଯୋଗ୍ୟ ଘୋଷିତ ପରେ ଏବେ ଗୃହର ମୋଟ୍ ସଦସ୍ୟ ସଂଖ୍ୟା ୫୩ ରହିଛି। ପରୀକ୍ଷଣ ପୂର୍ବରୁ ବିଜେପି ସଭାପତି ତିକେନ୍ଦ୍ର ସିଂହ ବିଶ୍ଵାସ ପ୍ରକଟ କରିଥିଲେ ଯେ, ତାଙ୍କ ସରକାର ବହୁମତ ହାସଲ କରିବ। ସେ ୩୦ରୁ ଅଧିକ ବିଧାୟକଙ୍କ ସମର୍ଥନ ଥିବା ଦାବି କରିଥିଲେ।

   Related Posts