Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବାତ୍ୟା ‘ଜଓ୍ଵାଦ’ ପ୍ରଭାବ: ଆସନ୍ତାକାଲି ୧୯ ଜିଲ୍ଲାରେ ସ୍କୁଲ ଛୁଟି
  • ||
  • ରାଜଧାନୀ ଦିଲ୍ଲୀରେ ‘ଓମିକ୍ରନ’ ଆତଙ୍କ ! ବିଦେଶ ଫେରନ୍ତା ୧୨ ରୋଗୀ LNJPରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୯ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୩୯୧ ମୃତ
  • ||
  • ଓ୍ୱାଙ୍ଖଡେ ଟେଷ୍ଟରେ ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବେ ଭାରତ ଓ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ : ଫେରିଲେ ବିରାଟ, ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ ରୋମାଞ୍ଚକର ଫାଇଟ୍
  • ||
  • ପାଟଣା ରେଞ୍ଜରେ ହାତୀ ଆତଙ୍କ, ନଷ୍ଟ କରୁଛନ୍ତି ପାଚିଲା ଧାନ
  • ||
  • ଓଡିଶାରେ ବିରଳ ଘଟଣା : ଯୁବକଙ୍କ ପେଟରୁ ବାହାରିଲା ଭ୍ରୂଣ, ୫ ଘଣ୍ଟାର ଅପରେସନ ପରେ ବାହାର କଲେ ଡାକ୍ତର
  • ||
  • ଚିନ୍ତା ବଢାଇଲା ଓମିକ୍ରନ, ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାରେ ଲକଡାଉନ୍: ଭାରତରେ ମଧ୍ୟ ସ୍ଥିତି ସାଂଘାତିକ
  • ||
  • ଓଡିଶାରେ ଘସି ହୋଇଯିବ ଜଓ୍ୱାଦ ! ଉପକୂଳରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା, ୯୦ କିମି ବେଗରେ ବହିବ ପବନ
  • ||
  • ଚୋରା କାରବାରରେ ନାବାଳକ : ନବମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରଙ୍କ ବ୍ୟାଗରୁ ମିଳିଲା ୨ କେଜି ଅଫିମ
  • ||

ମିଷ୍ଟର ପରଫେକ୍ଟନିଷ୍ଟଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କଲେ ବିଜେପି ସାଂସଦ : କହିଲେ ଜନସଂଖ୍ୟା ଅସନ୍ତୁଳନ ପାଇଁ ଦାୟୀ ଆମିର ଖାନ୍

12/07/2021 at 10:31 AM

ମନ୍ଦୋସର ୧୨/୮: ନିକଟରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ପତ୍ନୀଙ୍କଠାରୁ ଅଲଗା ହୋଇଥିବା ବଲିଉଡ ଅଭିନେତା ଆମିର ଖାନଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରି ବିବାଦୀୟ ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଇଛନ୍ତି ବିଜେପି ସାଂସଦ ସୁଧୀର ଗୁପ୍ତା । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଦେଶର ଜନସଂଖ୍ୟା ଅସନ୍ତୁଳନ ପାଇଁ ଆମୀର ଖାନଙ୍କ ପରି ଲୋକମାନେ ଦାୟୀ । ସେ ଦୁଇଥର ବିବାହ କରି ୩ ସନ୍ତାନ ଛାଡିଛନ୍ତି । ତାଙ୍କର ପ୍ରଥମ ପତ୍ନୀ ରିନା ଦତ୍ତା ଦୁଇ ପିଲା ଏବଂ ଦ୍ୱିତୀୟ ପତ୍ନୀ କିରଣ ରାଓ ତାଙ୍କ ପିଲାଙ୍କ ସହ ସେ କେଉଁଠାରେ ବୁଲିବେ ସେ ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା ନାହିଁ ।

କିନ୍ତୁ, ଦାଦା ଆମୀର ତୃତୀୟ ଖୋଜିବା ଆରମ୍ଭ କରିଜେଲେଣି । ଆମୀର ଖାନଙ୍କ ପରି ଲୋକଙ୍କୁ ଅସବୁ କରିବାକୁ ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ପଡିବ । ବାସ୍ତବରେ ସାଂସଦ ଗୁପ୍ତା ଜନସଂଖ୍ୟା ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ଆଇନ ଉପରେ ଆଲୋଚନା କରୁଥିଲେ । ଏହି ଆଇନ ପ୍ରଚାର କରୁଥିବାବେଳେ ସେ ଅଭିନେତା ଆମୀର ଖାନଙ୍କୁ ଅଣ୍ଡା ବିକ୍ରେତା ବୋଲି ମଧ୍ୟ କହିଥିଲେ । ଜନସଂଖ୍ୟା ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ଆଇନର କାର୍ଯ୍ୟକାରିତା ପାଇଁ ଗୁପ୍ତା ପୂର୍ବରୁ ଓକିଲାତି କରିଛନ୍ତି ।

ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଦେଶରେ ସମ୍ବଳ ସୀମିତ ଏବଂ ଜନସଂଖ୍ୟା ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି । ତେଣୁ ଜନସଂଖ୍ୟା ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ଆଇନ ଆବଶ୍ୟକ । ଗୁପ୍ତା କହିଛନ୍ତି ଏହା ଅତ୍ୟନ୍ତ ସ୍ପଷ୍ଟ ଯେ ଶେଷରେ ଆମକୁ ଦିନେ ଚିନ୍ତା କରିବାକୁ ପଡିବ । ମୁଁ ଅନେକ ଥର ଦେଖିଛି ଯେ ଭାରତରେ ୧ ଇଞ୍ଚ ଜମି ବୃଦ୍ଧି ହୋଇନାହିଁ । ହେଲେ ଜନସଂଖ୍ୟା ୧୪୦ କୋଟିରେ ପହଞ୍ଚିଛି । ନା ଅଭିବାଦନ କରାଯାଏ ନାହିଁ, କିମ୍ବା ଅଭିନନ୍ଦନ ମଧ୍ୟ କରାଯାଏ ନାହିଁ ।

ଯଦି ତୁମେ ପଛକୁ ଦେଖ, ତେବେ ଭାରତର ବିଭାଜନ ଥିଲା । ସେହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ପାକିସ୍ତାନର ଜନସଂଖ୍ୟା ଅନୁଯାୟୀ ଅନେକ ଜମି ଚାଲିଯାଇଥିଲା। । ସେମାନେ କାହିଁକି ଲୋକମାନଙ୍କୁ ପଛକୁ ଠେଲି ଦେଲେ, କିନ୍ତୁ ପ୍ରତିବଦଳରେ ନର୍ଲଜମାନେ ଜମି ଫେରାଇଲେ ନାହିଁ । ବିବାହର 15 ବର୍ଷ ପରେ ଆମୀର ଖାନ ଏବଂ କିରଣ ରାଓ ସେମାନଙ୍କ ଅଲଗା ହେବା ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ ।

ଆମିର ଏବଂ କିରଣ ମିଳିତ ବିବୃତ୍ତି ଜାରି କରିଛନ୍ତି ଯେଉଁଥିରେ ଉଭୟ ପାରସ୍ପରିକ ସମ୍ମତି (ଆମିର ଖାନ କିରଣ ରାଓ ଛାଡପତ୍ର) ଦ୍ୱାରା ଛାଡପତ୍ର ବିଷୟରେ କଥା ହୋଇଥିଲେ । ସେମାନଙ୍କ ବିବୃତ୍ତିରେ ଉଭୟ କହିଥିଲେ ଯେ ଉଭୟ ନିଜ ଜୀବନରେ ଏକ ନୂତନ ଅଧ୍ୟାୟ ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ, ସ୍ୱାମୀ ଏବଂ ସ୍ତ୍ରୀ ଭାବରେ ନୁହେଁ ବରଂ ପିତାମାତା ଏବଂ ପରିବାର ଭାବରେ ।

   Related Posts