Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୫ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୭୪୪ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୩୭୮ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୩୧୯୧୦୩ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୂକମ୍ପରେ ଥରିଲା ଋଷ୍ ଏବଂ ଆର୍ଜେଣ୍ଟିନାରେ, ରିକ୍ଟର ସ୍କେଲରେ ୬.୪ ଓ ୬.୩ ତୀବ୍ରତା
  • ||
  • କରୋନା କବଳରୁ ବର୍ତ୍ତିବା ପାଇଁ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଜେଲ୍‌ରେ କଏଦୀଙ୍କ ଭୟଙ୍କର ଦଙ୍ଗା : ୮ମୃତ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ସନ୍ଦୀପ କଟାରିଆ ହେଲେ ବାଟା ଗ୍ଲୋବାଲର ସିଇଓ, ପ୍ରଥମ ଭାରତୀୟ ଭାବେ ମିଳିଲା ଦାୟିତ୍ୱ
  • ||
  • ଲ୍ୟାଣ୍ଡମାଇନ୍ ବିସ୍ଫୋରଣରେ ଉଡିଲା ଟାଟା ସୁମୋ, ୨ ଗୁରୁତର
  • ||

ମାନସୀ କହିଲେ ସେତେ ବେଳେ ଏହି ପରିସ୍ଥିତି ବାଧ୍ୟ କଲା ଯାତ୍ରାକୁ ଆସିବା ପାଇଁ – କହିଲେ ବେଦନା କଥା,ଜାଣନ୍ତୁ କାହିଁକି ଆସିଥିଲେ ଯ।ତ୍ରା ପାଇଁ

14/02/2020 at 3:35 PM

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୧୪।୦୨ – କେତେ ବେଳେ କିଏ କଳାକୁ ଭଲ ପାଇଁ ଯାତ୍ରା କରିବା ପାଇଁ ଆସିଛି ତ କାହାକୁ ପରିସ୍ଥିତି ବାଧ୍ୟ କରିଛି ଯ।ତ୍ରା କରିବା ପାଇଁ । ୨୩ ବର୍ଷ ତଳେ ଯାତ୍ରାକୁ ସବୁକିଛି ଦେଇ ଯାତ୍ରାକୁ ଆସିଛନ୍ତି । ବିନିଦ୍ର ରାତି , ନିଜର ସମୟ ଯୌବନ ସବୁ କିଛି ଯାତ୍ରା ପାଇଁ ଉତ୍ସଗ କରିଛନ୍ତି । ୨୩ ବର୍ଷ ତଳେ ଯାତ୍ରା କରିବା ପାଇଁ ଆସିଥିଲେ । ସେତେ ବେଳେ ଯାତ୍ରା ପାଇଁ ପରିସ୍ଥିତି ବାଧ୍ୟ କରିଥିଲା ।

ମାଆ ଚାଲିଯାଇଥିଲେ । ଭଲ ପରିସ୍ଥିତି ଥିଲା । ହେଲେ ମାଆ ଯିବା ପରେ ବାପା ଦ୍ୱିତୀୟ ବିବାହ କରିଥିଲେ । ସେହି ସମୟରେ ପରିସ୍ଥିତି ବାଧ୍ୟ କରିଥିଲା । ଘରର ଅଶାନ୍ତି ବାଧ୍ୟ କରିଥିଲା ଯାତ୍ରା ଦୁନିଆଁକୁ ଆସିବା ପାଇଁ । ବାପା ବି ଫେରାଇ ନେବା ପାଇଁ । ହେଲେ ଘରର ଅନେକ ଲୋକ ଥିଲେ । ଧୀରେ ଧୀରେ ଯ।ତ୍ରକୁ ଆପଣେଇ ନେଇଥିଲେ ।

ଅଷ୍ଟଶମ୍ଭୁରେ ସେ ନିଜର ଯାତ୍ରର ଯାତ୍ରା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ । ଅଭିନୟ କରିବା ପାଇଁ ମାଲିକଙ୍କୁ କହିଥିଲେ । ଛୋଟ ଛୋଟ ଅଭିନୟ କରି ନିଜର ଅଭିନୟ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ ।

ପୌରାଣିକ ନାଟକକୁ ଲୋକ ଗ୍ରହଣ କରି ନଥିଲେ । ସମାଜିକ ନାଟକ ପାଇଁ ସେମାନେ ଦାବି କରିଥିଲେ । ଏପରିକି କାଞ୍ଚି ଅଭିଯାନ ନାଟକ ବେଳେ ଚେୟାର ଟେବୁଲ ଫିଙ୍ଗିଥିଲେ । ଲୋକଙ୍କ ରୁଚି ଅନୁସାରେ ନାଟକ ହେଉଥିବା ମାନସୀ ଦଳେଇ କହିଛନ୍ତି ।

   Related Posts