Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମହାକାଶରେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ହରାଇଛି ସ୍ପେସଏକ୍ସର ଫାଲକନ-୯, ବିପଦରେ ଭାରତର ଚନ୍ଦ୍ରଯାନ
  • ||
  • ବିଜେପିରେ ସାମିଲ ହେଲେ ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡର ପୂର୍ବତନ କଂଗ୍ରେସ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ କିଶୋର ଉପାଧ୍ୟାୟ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୮ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୫୦କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମିଲା ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୫୯୦୧ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୨୩୧୧୬୯ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଜିଲ୍ଲା ପରିଷଦ ନିର୍ବାଚନ ଲଢୁଛନ୍ତି ଡାକ୍ତରାଣୀ, ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ବିଜେପି ପ୍ରାର୍ଥୀ ମୋନାଲିସା
  • ||
  • ବିସ୍ଫୋରଣ କରି ଟ୍ରେନ୍ ଲାଇନ ଉଡାଇଲେ ନକ୍ସଲ, ପୋଷ୍ଟରରେ ଦେଲେ ଧମକ
  • ||
  • କୁହୁଡିର ଚାଦରରେ ଜଗତସିଂହପୁର, ଗମନାଗମନ ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ
  • ||

ଗୁଜୁରାଟରୁ ଆସାମ… ନା ଥିଲା ଗାଡି, ନା ଥିଲା ପଇସା, ୨୫ଦିନରେ ୨୮୦୦କି.ମି. ଚାଲି ଚାଲି ପହଞ୍ଚିଲେ ଘରେ

21/04/2020 at 3:28 PM

ନୌଗାଓଁ ୨୧।୪: ଆସାମର ନୌଗାଓଁ ଜିଲ୍ଲାର ୪୬ ବର୍ଷ ବୟସ୍କ ଯାଦବ ଗୋଗୋଇ କାମ ସନ୍ଧାନରେ ଗୁଜରାଟ ଯାଇଥିଲେ । ସେଠାରେ ସେ ଗୁଜୁରାଟର ଶିଳ୍ପ ସହର ଭାପିରେ ଶ୍ରମିକ ଭାବରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିଲେ । ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୪ରେ ଯେତେବେଳେ ଲକ୍ ଡାଉନ୍ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଥିଲା, ସେତେବେଳେ ତାଙ୍କୁ କାମରୁ ବାହାର କରିଦିଆଯାଇଥିଲା । ତାପରେ ତାଙ୍କ ନିକଟରେ ଘରକୁ ଫେରିବା ଛଡା ଅନ୍ୟ କୌଣସି ବିକଳ୍ପ ନଥିଲା ।

ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୭ରେ ଯାଦବ ଭାପିରୁ ଚାଲିବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ । ରାସ୍ତାରେ କୌଣସି ଜରୁରୀକାଳୀନ ଗାଡି ଦେଖିଲେ ସେ ସେଥି ବସି ସେ କିଛି ବାଟ ଯାଉଥିଲେ । ତାପରେ ପୁଣି ଚାଳୁଥିଲେ । ଏହିପରି ଭାବେ ୨୫ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ନୌଗାଓଁ ଜିଲ୍ଲାର ରାହ ଅଞ୍ଚଳରେ ଥିବା ତାଙ୍କ ଘର ନିକଟରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ । ରବିବାର ରାତିରେ ସେ ତାଙ୍କ ଘରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ ।

ଯାଦବଙ୍କ କହିଥିଲେ ଯେ, ବେଙ୍ଗଲ, ବିହାର ଦେଇ ସେ ତାଙ୍କ ଗାଁର ପହଞ୍ଚିଥିଲେ । ଗୁଜରାଟରୁ ଆସାମକୁ ଫେରିବା ପାଇଁ ସେ ପୋଲିସ ଏବଂ ସରକାରୀ ବିଭାଗର ସାହାଯ୍ୟ ମାଗିଥିଲେ କିନ୍ତୁ ସେମାନେ ମନା କରିଦେଇଥିଲେ । ଫଳରେ ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୭ ତାରିଖରୁ ସେ ଭାପିରୁ ଚାଲିବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ । ଘରକୁ ଫେରିବା ତାଙ୍କ ପାଇଁ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ ଥିଲା । କାହିଁକି ନା ତାଙ୍କ ନିକଟରେ ପଇସା ନଥିଲା କି ଖାଇବାକୁ ମଧ୍ୟ କିଛି ନଥିଲା । ରାସ୍ତାରେ ଚାଲି ଚାଲି ଆସିବା ବେଳେ ସେ ଲୁଟ୍ ର ଶିକାର ମଧ୍ୟ ହୋଇଥିଲେ ।

ତେବେ ସେ ଘରେ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ ରାହାର ସ୍ଥାନୀୟ ପୋଲିସ ସହାୟତାରେ ତାଙ୍କୁ ନୌଗାଓଁ ସିଭିଲ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଯାଞ୍ଚ ପାଇଁ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଛନ୍ତି । ତାଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଭଲ ଅଛି କିନ୍ତୁ ସେ ଅନ୍ୟ ରାଜ୍ୟରୁ ଆସିଛନ୍ତି । ତେଣୁ ତାଙ୍କୁ ୧୪ଦିନ ପାଇଁ କ୍ବାରେଣ୍ଟାଇନରେ ରଖାଯାଇଛି ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ଲକ୍ ଡାଉନ୍ ସମୟରେ ଦେଶରେ ପରିବହନ ସାଧାରଣ ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ବନ୍ଦ ରହିଛି । ଯଦି ଅନ୍ୟ ରାଜ୍ୟରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା ଲୋକଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟ ବନ୍ଦ ହୋଇଯାଏ, ତେବେ ସେମାନଙ୍କ ଘରକୁ ଫେରିବା ଛଡା ସେମାନଙ୍କର କୌଣସି ବିକଳ୍ପ ନାହିଁ । ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଅନେକ ଲୋକ ଶହ ଶହ କିଲୋମିଟର ଚାଲି ନିଜ ଘରେ ପହଞ୍ଚୁଛନ୍ତି ।

   Related Posts