Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ କରୋନାରୁ ଆରୋଗ୍ୟ ହେଲେ ୨୦୧୦ ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ମୋଦୀ ସରକାରଙ୍କ ବଡ ନିଷ୍ପତ୍ତି: ଜାମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀରରେ ଯେ କେହି ବି ଜାଗା କିଣି ପାରିବେ, ବିଜ୍ଞପ୍ତି ଜାରି କଲା ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ୧୨୭୨ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୨୪୭ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୨୮୩୯୪୨ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : କେନାଲରୁ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇ ବୁଡିଯାଇଥିବା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ସ୍ତ୍ରୀର ଚରିତ୍ରକୁ ସନ୍ଦେହ କରି ଠେଙ୍ଗାରେ ପିଟି ପିଟି ମାରିଦେଲା, ଅଭିଯୁକ୍ତ ସ୍ବାମୀ ଫେରାର
  • ||
  • ଅନୁଗୋଳ : ଶ୍ରମିକଙ୍କ ସନ୍ଦେହଜନକ ମୃତ୍ୟୁ, ବିଷାକ୍ତ ମଦ ପିଇ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ଯୁବକଙ୍କ କ୍ଷତ ବିକ୍ଷତ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ପରିବାର ଲୋକ
  • ||
  • ଜଲାପୁଟ ଜଳ ଭଣ୍ଡାରରେ ମାଛଧରା ଡଙ୍ଗା ବୁଡି ୩ ନିଖୋଜ, ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟ ଜାରି
  • ||
  • ପାକିସ୍ତାନ : ପେଶାଓ୍ୱାରରେ ବୋମା ବିସ୍ଫୋରଣରେ ୭ ମୃତ, ୫୫ ଆହତ
  • ||

ଗୁଜୁରାଟରୁ ଆସାମ… ନା ଥିଲା ଗାଡି, ନା ଥିଲା ପଇସା, ୨୫ଦିନରେ ୨୮୦୦କି.ମି. ଚାଲି ଚାଲି ପହଞ୍ଚିଲେ ଘରେ

21/04/2020 at 3:28 PM

ନୌଗାଓଁ ୨୧।୪: ଆସାମର ନୌଗାଓଁ ଜିଲ୍ଲାର ୪୬ ବର୍ଷ ବୟସ୍କ ଯାଦବ ଗୋଗୋଇ କାମ ସନ୍ଧାନରେ ଗୁଜରାଟ ଯାଇଥିଲେ । ସେଠାରେ ସେ ଗୁଜୁରାଟର ଶିଳ୍ପ ସହର ଭାପିରେ ଶ୍ରମିକ ଭାବରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିଲେ । ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୪ରେ ଯେତେବେଳେ ଲକ୍ ଡାଉନ୍ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଥିଲା, ସେତେବେଳେ ତାଙ୍କୁ କାମରୁ ବାହାର କରିଦିଆଯାଇଥିଲା । ତାପରେ ତାଙ୍କ ନିକଟରେ ଘରକୁ ଫେରିବା ଛଡା ଅନ୍ୟ କୌଣସି ବିକଳ୍ପ ନଥିଲା ।

ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୭ରେ ଯାଦବ ଭାପିରୁ ଚାଲିବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ । ରାସ୍ତାରେ କୌଣସି ଜରୁରୀକାଳୀନ ଗାଡି ଦେଖିଲେ ସେ ସେଥି ବସି ସେ କିଛି ବାଟ ଯାଉଥିଲେ । ତାପରେ ପୁଣି ଚାଳୁଥିଲେ । ଏହିପରି ଭାବେ ୨୫ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ନୌଗାଓଁ ଜିଲ୍ଲାର ରାହ ଅଞ୍ଚଳରେ ଥିବା ତାଙ୍କ ଘର ନିକଟରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ । ରବିବାର ରାତିରେ ସେ ତାଙ୍କ ଘରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ ।

ଯାଦବଙ୍କ କହିଥିଲେ ଯେ, ବେଙ୍ଗଲ, ବିହାର ଦେଇ ସେ ତାଙ୍କ ଗାଁର ପହଞ୍ଚିଥିଲେ । ଗୁଜରାଟରୁ ଆସାମକୁ ଫେରିବା ପାଇଁ ସେ ପୋଲିସ ଏବଂ ସରକାରୀ ବିଭାଗର ସାହାଯ୍ୟ ମାଗିଥିଲେ କିନ୍ତୁ ସେମାନେ ମନା କରିଦେଇଥିଲେ । ଫଳରେ ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୭ ତାରିଖରୁ ସେ ଭାପିରୁ ଚାଲିବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ । ଘରକୁ ଫେରିବା ତାଙ୍କ ପାଇଁ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ ଥିଲା । କାହିଁକି ନା ତାଙ୍କ ନିକଟରେ ପଇସା ନଥିଲା କି ଖାଇବାକୁ ମଧ୍ୟ କିଛି ନଥିଲା । ରାସ୍ତାରେ ଚାଲି ଚାଲି ଆସିବା ବେଳେ ସେ ଲୁଟ୍ ର ଶିକାର ମଧ୍ୟ ହୋଇଥିଲେ ।

ତେବେ ସେ ଘରେ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ ରାହାର ସ୍ଥାନୀୟ ପୋଲିସ ସହାୟତାରେ ତାଙ୍କୁ ନୌଗାଓଁ ସିଭିଲ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଯାଞ୍ଚ ପାଇଁ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଛନ୍ତି । ତାଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଭଲ ଅଛି କିନ୍ତୁ ସେ ଅନ୍ୟ ରାଜ୍ୟରୁ ଆସିଛନ୍ତି । ତେଣୁ ତାଙ୍କୁ ୧୪ଦିନ ପାଇଁ କ୍ବାରେଣ୍ଟାଇନରେ ରଖାଯାଇଛି ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ଲକ୍ ଡାଉନ୍ ସମୟରେ ଦେଶରେ ପରିବହନ ସାଧାରଣ ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ବନ୍ଦ ରହିଛି । ଯଦି ଅନ୍ୟ ରାଜ୍ୟରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା ଲୋକଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟ ବନ୍ଦ ହୋଇଯାଏ, ତେବେ ସେମାନଙ୍କ ଘରକୁ ଫେରିବା ଛଡା ସେମାନଙ୍କର କୌଣସି ବିକଳ୍ପ ନାହିଁ । ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଅନେକ ଲୋକ ଶହ ଶହ କିଲୋମିଟର ଚାଲି ନିଜ ଘରେ ପହଞ୍ଚୁଛନ୍ତି ।

   Related Posts