Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମହାରାଷ୍ଟ୍ର : ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ୩୦ ଫୁଟ ଖାଇକୁ ଖସିଲା ବସ୍, ୫ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ୩୫ ଆହତ
  • ||
  • କାର୍ଯ୍ୟରେ ଅବହେଳା ପାଇଁ ନିଲମ୍ବିତ ହେଲେ ଗୁଣୁପୁର ତହସିଲଦାର
  • ||
  • ଚେନ୍ନାଇ ସୁପରକିଙ୍ଗ୍ସକୁ ବଡ ଝଟକା, ଆହତ କାରଣରୁ ଆଇପିଏଲ୍‌ର ବାକି ମ୍ୟାଚ୍‌ରୁ ବାଦ୍ ପଡିଲେ ଡ୍ଵେନ ବ୍ରାଭୋ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୯୩୧ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ୧୨କୋଟି ଟଙ୍କାର ଜିଏସ୍‌ଟି ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗ, ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଛାନ୍‌ଭିନ୍‌ ଆରମ୍ଭ
  • ||
  • ବିଜାପୁରରେ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର : ଜଣେ ନକ୍ସଲ ନିହତ, ୨ ଯବାନ ଆହତ
  • ||
  • ମାଓବାଦୀଙ୍କ ବର୍ବର କାଣ୍ଡ , ପୋଲିସ ଇନଫର୍ମର ସନ୍ଦେହରେ ଘରୁ ଡାକି ନେଇ ହତ୍ୟା
  • ||

ବିମାନ ତଳେ ଲୁଚି ଦିଲ୍ଲୀରୁ ଲଣ୍ଡନ ପଳାଇଲେ ଯୁବକ : ୬୫୦୦ କିମି ଯାତ୍ରା କଲାପରେ ମଧ୍ୟ ଥିଲେ ଜୀବନ୍ତ

7/07/2019 at 4:50 PM

ଗତ ସପ୍ତାହରେ ଲଣ୍ଡନରେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ବଗିଚାରେ ଏକ ଶବ ବିମାନରୁ ଖସି ପଡିଥିଲା । ପାଖାପାଖି ୩୫୦୦ ଫୁଟ ଉଚ୍ଚରୁ ଶବଟି ତଳେ ପଡିଥିଲା । ଶବ ଏତେ କ୍ଷତବିକ୍ଷତ ହୋଇଯାଇଥିଲା ଯେ ସେ ପୁରୁଷ ନା ମହିଳା ତାହା ମଧ୍ୟ ଜଣାପଡ଼ିନଥିଲା । ଶବଟି ବରଫ ଭଳି ଦେଖାଯାଉଥିଲା । ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ଉକ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତି ଜଣକ ବିମାନର ଲ୍ୟଣ୍ଡିଙ୍ଗ ଗିଅର ଜାଗାରେ ଲୁଚି ଯାତ୍ରା କରୁଥିଲା । ଶବଟି କେନ୍ୟା ଏୟାରଲାଇନ୍ସ ବିମାନରୁ ପଡିଥିଲା । ବିମାନଟି କେନ୍ୟାରୁ ଲଣ୍ଡନ ଯାଉଥିଲା । ପୁଣି ଏହିଭଳି ଏକ ଘଟଣା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି । ଆଉ ଜଣେ ଯୁବକ ବିମାନରେ ଲୁଚି ଯାତ୍ରା କରିଥିବା ଘଟଣା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି । କିନ୍ତୁ ଏଠାରେ ଯୁବକ ଜଣକ ବଞ୍ଚି ଯାଇଛନ୍ତି ।  

ବିମାନ ତଳେ ଲୁଚି ଯାତ୍ରା କରୁଥିବା ସମୟରେ ଅନେକ ଲୋକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥାଏ । ବହୁତ କମ ମାମଲାରେ କ୍ୱଚିତ କିଏ କିଏ ବ଼ଞ୍ଚି ଯାଇଥାନ୍ତି । ଏକ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ଆଜିଠୁ ୨୩ ବର୍ଷ ପୁର୍ବରୁ ୧୯୯୬ ମସିହାରେ ପ୍ରଦୀପ ସୈନି ନାମକ ଜଣେ ଯୁବକ ଦିଲ୍ଲୀରୁ ଏହିଭଳି ଏକ ଯାତ୍ରା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ସୌଭାଗ୍ୟବଶତ ପ୍ରଦୀପ ବଞ୍ଚି ଯାଇଥିଲେ । ସୋ ଲଣ୍ଡନରେ ଡ୍ରାଇଭର ଭାବେ କାମ କରନ୍ତି ।

ପ୍ରଦୀପ ବିମାନର ଲ୍ୟଣ୍ଡିଙ୍ଗ ଗିଅର ଲୁଚି ପାଖାପାଖି ୬୫୦୦ କିମି ଦୁର ଯାତ୍ରା କରିଥିଲେ ଏବଂ ସୁରକ୍ଷିତ ଭାବେ ପହଞ୍ଚି ଯାଇଥିଲେ । ବିମାନଟି ୪୦ ହଜାର ଫୁଟ୍ ଉଚ୍ଚରେ ଉଡିଥିଲା । ଏହି ଯାତ୍ରା ସମୟରେ ପ୍ରଦୀପ ମାଇନସ୍ ୬୦ ଡିଗ୍ରୀ ତାପମାତ୍ରାରେ ଯାତ୍ରା କରିଥ୍ଲା ।

କିନ୍ତୁ ପ୍ରଦୀପଙ୍କୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ସେ ଯାତ୍ରା ସମ୍ପର୍କରେ କିଛି ମନେ ନାହିଁ । ଏହି ଯାତ୍ରା ସମୟରେ ପ୍ରଦୀପଙ୍କ ସହ ତାଙ୍କ ସାନ ଭାଇ ବିଜୟ ମଧ୍ୟ ଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ବିମାନରୁ ପଡି ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଯାଇଥିଲା । ୫ ଦିନ ପରେ ଲଣ୍ଡନରୁ ହିଁ ତାଙ୍କ ଶବ ମିଳିଥିଲା ।

ଲଣ୍ଡନରେ ପହଞ୍ଚିବାବେଳେ ୨୨ ବର୍ଷ ବୟସ୍କ ପ୍ରଦୀପ ଚେତାଶୂନ୍ୟ ଅବସ୍ଥାରେ ଥିଲେ । ତାଙ୍କୁ ତୁରନ୍ତ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା । କିନ୍ତୁ ସେ ବହୁତ ଜଲଦି ଭଲ ହୋଇଯାଇଥିଲେ । ଯାହାକୁ ଦେଖି ଡାକ୍ତରମାନେ ମଧ୍ୟ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯାଇଥିଲେ । ଏହାପରେ ତାଙ୍କୁ ଲଣ୍ଡନରୁ ବାହାର କରିବାକୁ ପ୍ରସାଶନ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲା । ଏହା ବିରୋଧରେ ପ୍ରଦୀପଙ୍କୁ ବହୁ ଦିନ ଧରି ଲଢିବାକୁ ପଡିଥିଲା । ଶେଷରେ କୋର୍ଟ ୨୦୧୪ ମସିହାରେ ତାଙ୍କୁ ଲଣ୍ଡନରେ ରହିବାକୁ ଅନୁମତି ଦେଇଥିଲେ । ଲଣ୍ଡନ ଯିବା ପୁର୍ବରୁ ସେ ପଞ୍ଜାବରେ କାର ମେକାନିକ ଭାବେ କାମ କରୁଥିଲେ ।

   Related Posts