Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଡ୍ରଗ୍ସ ଲିଙ୍କ୍ ମାମଲାରେ NCBରେ ହାଜର ହେଲେ ଅନନ୍ୟା ପାଣ୍ଡେ, ଆର୍ଯ୍ୟନ ସହ ହ୍ବାଟସଆପ୍‌ ଚାଟ୍‌କୁ ନେଇ ମାରାଥନ୍‌ ଜେରା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : STF ପଞ୍ଝାରେ ବ୍ରାଉନସୁଗାର ବେପାରୀ, ୧କୋଟିରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ଧଳାଜହର ଜବତ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ମହାଲିଙ୍ଗ୍ ସନସାଇନ୍ ପବ୍ଲିକ୍ ସ୍କୁଲରେ ପ୍ରଶାସନର ତଦନ୍ତ, କାଗଜପତ୍ର ଯାଞ୍ଚ ସହ ଆୟବ୍ୟୟ ଅଟକଳର ଚାଲିଛି ଖୋଳତାଡ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୨ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୫୨୪ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଟି୨୦ ବିଶ୍ୱକପ : ସୁପର-୧୨ରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା, ୭୦ରନରେ ଆୟରଲ୍ୟାଣ୍ଡକୁ ଦେଲା ମାତ୍
  • ||
  • +୩ରେ ଲକ୍ଷେ ସିଟ୍ ଖାଲି, ଗୁରୁବାର ସ୍ପଟ୍ ଆଡମିଶନ ପାଇଁ ଆବେଦନ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଖରାଟିଆ ପାଗ, ୨୩ ସୁଦ୍ଧା ଫେରିଯିବ ମୌସୁମୀ
  • ||
  • ରାଜଧାନୀରେ ରହିବନି ମୁକୁଳା ଡ୍ରେନ୍ : ଦୁଇ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ଲାଗିବ ତାରଜାଲି, ସମ୍ପ୍ରସାରଣ ହେବ ସଙ୍କୁଚିତ ନାଳ
  • ||

କୋମାରୁ ବାହାରିବା ମାତ୍ରେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଶରୀରର ଅଂଶ ହୋଇଗଲା ଓଲଟା : ଆଉ ତା’ପରେ…

22/09/2021 at 3:28 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୨/୯: ଦୁନିଆର ଅନେକ ଲୋକଙ୍କର ଅନେକ ଅଜବ ଚିକିତ୍ସା ସମସ୍ୟା ରହିଛି । କିଛି ଲୋକଙ୍କ ସମସ୍ୟା ଡାକ୍ତରମାନଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ କରିଥାଏ। ହେଲେ ନିକଟରେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ତାଙ୍କର ଅଜବ ସମସ୍ୟା ସହିତ ଟେକ୍ସାସର ଏକ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ । ତାଙ୍କର ସମସ୍ୟା ଏପରି ଥିଲା ଯେ ଆଜି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କୌଣସି ଡାକ୍ତର ଦେଖିନଥିଲେ, ବାସ୍ତବରେ, ତାଙ୍କ ଯୌନାଙ୍ଗରୁ ମଳ କରିବା ବଦଳରେ ସେ ପରିସ୍ରା କରୁଥିଲେ ।

ଗତ ଦୁଇ ବର୍ଷ ଧରି ଏହି ୩୩ ବର୍ଷ ବୟସ୍କ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସହିତ ଏହି ସମସ୍ୟା ହୋଇଥିଲା । ସେ ତାଙ୍କ ଏଭଳି ଅବସ୍ଥା କାହାରି ସହିତ ବାଣ୍ଟି ପାରିନଥିଲେ। ସେ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ପାଖକୁ ଯିବାକୁ ମଧ୍ୟ ଲଜ୍ଜିତ ହୋଇଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ଦୁଇ ବର୍ଷ ଧରି ଏହି ସମସ୍ୟାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବା ପରେ, ବର୍ତ୍ତମାନ ତାଙ୍କ ଟେଷ୍ଟିକଲ୍ସରେ ଅସହ୍ୟ ଯନ୍ତ୍ରଣା ହେତୁ  ସେ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ପରାମର୍ଶ ନେବାକୁ ସ୍ଥିର କଲେ। ଡାକ୍ତରମାନେ ଯାଞ୍ଚ କରିବାରୁ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଲେ ଯେ, ତାଙ୍କର ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ବା ପ୍ରାଇଭେଟ୍‌ ପାର୍ଟ ସହିତ ଏପରି କିଛି କରାଯାଇଥିଲା ଯାହା ଡାକ୍ତରୀ ତ୍ରୁଟି ଯୋଗୁଁ ଏଭଳି ଅବସ୍ଥା ହୋଇଥିଲା ।

ତେବେ ସୂଚନାନୁଯାଇ, ଦୁଇ ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ଏହି ବ୍ୟକ୍ତି ଡ୍ରଗ୍ସର ମାତ୍ରା ଏତେ ଅଧିକ ନେଉଥିଲେ ଯେ ତିନି ସପ୍ତାହ କୋମାରେ ଥିଲେ। ସେହି ସମୟରେ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଶରୀରରୁ ମଇଳା କଢାଯିବା ପାଇଁ ଫୋଲେ କ୍ୟାଥେର୍ ଲଗାଯାଇଥିଲା । ଏହା ମାଧ୍ୟମରେ କୋମାରେ ରହିଥିବା ରୋଗୀର ଶରୀରରୁ ପରିସ୍ରା ଏବଂ ମଳ ବାହାର କରାଯାଇଥାଏ । ଏହି କାରଣରୁ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଶରୀରରେ କ୍ଷତି ଘଟିଥିଲା। ସେବେଠାରୁ ଏହି ବ୍ୟକ୍ତି ପଛରୁ ପରିସ୍ରା କରିବା ଆରମ୍ଭ କଲେ ଏବଂ ଆଗ ପଟେ ଶୌଚ କରିଥିଲେ । ଦୁଇ ବର୍ଷ ପରେ, ଯେତେବେଳେ ସେହି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସମସ୍ୟା ବଢି ଯାଇଥିଲା ସେତେବେଳେ ଟେକ୍ସାସ୍ ୟୁନିଭରସିଟି ମେଡିକାଲ୍ ବ୍ରାଞ୍ଚ ତାଙ୍କୁ ଅଧ୍ୟୟନ କରିଥିଲା ।

ଦୁଇ ବର୍ଷ ଧରି, ଶରୀରର ଏହି ଓଲଟା କାର୍ଯ୍ୟକଳାପରେ ଅନେକ ପାର୍ଶ୍ୱ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଦେଖା ଯାଇଥିଲା । ତାଙ୍କର ଟେଷ୍ଟିକଲ୍ସ ଫୁଲି ଯାଇଥିଲା । ଶରୀର ଭିତରେ ଗ୍ୟାସ୍ ସୃଷ୍ଟି ହେତୁ ମୂତ୍ର ଏବଂ ସିମନ୍‌ ତାଙ୍କ ରକ୍ଟମ୍‌ରେ ଜମା ହେବା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା । ଏହି କାରଣରୁ, ପୁରୁଷର ଶୁକ୍ରାଣୁ ମଧ୍ୟ ପଛରୁ ବାହାରି ଆସିଲା । ସିଟି ସ୍କାନରେ ଆସିଥିବା ଗଡବଡ୍ ଜଣାପଡିବା ପରେ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ଅସ୍ତ୍ରୋପଚାର ପରେ ତାଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ସୁଧୁରି ପାରିଛି । ଡାକ୍ତରମାନେ ଆଶା କରୁଛନ୍ତି ଯେ ଖୁବ୍‌ ଶୀଘ୍ର ସେ ସାଧାରଣ ଜୀବନଯାପନ ଆରମ୍ଭ କରିବେ।

   Related Posts