Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ସାନ ଭାଇର ପତ୍ନୀ ବାରମ୍ଵାର ଆଣୁଥିଲେ ଯୌନ ନିର୍ଯ୍ୟାତନା ଅଭିଯୋଗ, ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆରେ ୪ପୃଷ୍ଠାର ସୁସାଇଡ଼ନୋଟ ଲେଖି ଯୁବକ କଲେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା

18/12/2018 at 4:47 PM

ସୋନିପଥ ୧୮/୧୨ ः ଆଜିକାଲିକେବଳ ମହିଳାମାନେ ନିର୍ଯ୍ୟାତିତ ହେଉଛନ୍ତି ତା ନୁହେଁ , ପୁରୁଷମାନେ ମଧ୍ୟ ନିର୍ଯ୍ୟତିତ ହେବା ଘଟଣାଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି । ମହିଳାମାନେ ମଧ୍ୟ ପୁରୁଷଙ୍କୁ ସମାନ ଭାବରେ ମାନସିକ ନିର୍ଯ୍ୟାତନା ଦେଉଛନ୍ତି,ପୁରୁଷମାନେ ଅନ୍ୟକିଛି ସମାଧାନର ବାଟ ନ ପାଇ ଆତ୍ମହତ୍ୟାର ରାସ୍ତା ବାଛି ନେଉଛନ୍ତି । ଏଭଳି ଏକ ଘଟଣାଘଟିଛି ହରି୍ୟାଣାର ସୋନିପଥରେ । ମହିଳା ଜଣକ ଅର୍ଥ ଲାଳସାରେ ପଡ଼ି ବାରମ୍ଵାର ନିଜର ଦେଢଶୁରଙ୍କ ନାଁରେଯୌନନିର୍ଯ୍ୟାତନା ଅଭିଯୋଗ ଆଣିବା ସହ ଅର୍ଥଦାବୀ କରୁଥିଲେ । ଫଳରେ ସଂପୃକ୍ତ ଦେଢସୁର ପରିସ୍ଥିତିକୁସାମନା କରି ନପାରି ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି ।

ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଥିବାବ୍ୟକ୍ତି ଜଣକ ନିଜ ସୁସାଇଡ଼ ନୋଟରେ ଲେଖିଛନ୍ତି- ତାଙ୍କ ସାନଭାଇ ସ୍ତ୍ରୀ ସବୁବେଳେ ପଇସା ପାଇଁ ଯୌନନିର୍ଯ୍ୟାତନାର ଧମକ ଦେଉଥିଲା । ୨୦୧୫ ମସିହାରେ ଥାନାରେ ତାଙ୍କ ନାଁରେ ଯୌନନିର୍ଯ୍ୟାତନା ଅଭିଯୋଗମଧ୍ୟ କରିଥିଲେ ମହିଳା । ଏହି ମାମଲାର ସମାଧାନ ପାଇଁ ଥାନା ଅଧିକାରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟସ୍ଥତାରେ ମହିଳାଙ୍କୁସେ ୭ ଲକ୍ଷ ଟଂକା ଦେଇଥିଲେ। ଥରକରେ ସରି ନ ଥିଲା ଘଟଣା । ପୁଣିଥରେ  ୨୦୧୫ ମସିହା ମେ ମାସ ୧୫ ତାରିଖରେ ଅନୂରୁପ ଭାବେ ତାଙ୍କନାଁରେ କେସ ଦାୟର ହୋଇଥିଲା । ସେ ଘରେ ଥିବା ସମୟରେ ତାଙ୍କ ସାନଭାରର ସ୍ତ୍ରୀ ତାଙ୍କୁ କେସରେ ଫସାଇବାପାଇଁ ଜାବୋଡ଼ି ଧରିଥିଲା । ଏହି ଘଟଣାକୁ ମଧ୍ୟ ପଡ଼ୋଶୀମାନଙ୍କୁ ଡ଼ାକି ଦେଖାଇଥିଲା । ଏହି କେସର ସମାଧାନପାଇଁ ସଂପୃକ୍ତ ମହିଳା ତଥା ଭାଇବୋହୂ ଆହୁରି ୧୫ ଲକ୍ଷ ଦାବୀ କରିଥିଲା । ୨୦୧୬ ମସିହା ଅକ୍ଟୋବର ୨୬ତାରିଖରେ ୧୫ ଲକ୍ଷ ଟଂକା ଦେବା ପରେ କୋର୍ଟରେ ସେ ବୟାନ ବଦଳାଇଥିଲେ ।

ଏତିକିରେ ବି କଥା ସରିନ ଥିଲା । ପୁଣିଥରେ ସେହିଭଳି ନିର୍ଯ୍ୟାତନା ଅଭିଯୋଗ ଆଣିବା ପରେ ଯୁବକ ଜଣକ ଅତିଷ୍ଠ ହୋଇ ପ୍ରଶାସନକୁଚିଠି ଲେଖି ଜଣାଇବା ସହ ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆରେ ଦୀର୍ଘ ଚାରି ପୃଷ୍ଠାର ନିଜର ସୁସାଇଡ଼ନୋଟ୍ ଲେଖି ଆତ୍ମହତ୍ୟାକରିଛନ୍ତି ।

ସେ ମଧ୍ୟ ଆହୁରି ଲେଖିଛନ୍ତି, ତାଙ୍କ ସାନ ଭାଇର ପତ୍ନୀ ଏହିସବୁ ଘଟଣା କରିବା ପଛରେ କିଛି ମହିଳା ଓ ସାନଭାଇର ଶଶ୍ଵରଘର ଲୋକ ସଂପୃକ୍ତଅଛନ୍ତି । ସ୍ଥାନୀୟ ପ୍ରଶାସନକୁ କେବଳ ଚିଠି ଲେଖିନାହାଁନ୍ତି, ସେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ, ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ,ଜିଲ୍ଲାପାଳ,ଏସପିଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖି ସବୁ କଥା ଜଣାଇଛନ୍ତି । ସେ ଚିଠିରେ ନିଜ ପରିବାରର ସୁରକ୍ଷା କଥାଲେଖିଛନ୍ତି । ଯଦି ପ୍ରଶାସନ ତାଙ୍କ ପରିବାରକୁ ସୁରକ୍ଷା ନ ଦିଏ ତାହେଲେ ସମୂହ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ପାଇଁଅନୁମତି ଦେବା କଥା ଲେଖିଛନ୍ତି ।

ଫେସବୁକ ପେଜରେ ମରିବାପୂର୍ବରୁ ଯେଉଁ ସୁସାଇଡ଼ନୋଟ୍ ଲେଖିଛନ୍ତି, ସେଥିରେ ତାଙ୍କ ବାପା-ମାଆ, ଧର୍ମପତ୍ନୀ, ପିଲାଙ୍କୁ ସଂପୃକ୍ତମହିଳା ଜଣକ  ଯେମିତି ହଇରାଣ  ନ କରନ୍ତି ସେଥିପାଇଁ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନେବା ଲାଗି ଜିଲ୍ଲାପ୍ରଶାସନ ପାଖରେ ନିବେଦନ କରିଛନ୍ତି ।

   Related Posts