Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ICC ଟି-୨୦ ରାଙ୍କିଂ : ୪ର୍ଥ ସ୍ଥାନରେ ପାକିସ୍ତାନ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍‌ ମହମ୍ମଦ ରିଜଓ୍ବାନ, ବିରାଟ କୋହଲି (୫) ଏବଂ ଲୋକେସ ରାହୁଲ (୮) ଖସିଲେ
  • ||
  • କରଞ୍ଜିଆ : ନଭେମ୍ବର ପହିଲାରୁ ଖୋଲିବ ଶିମିଳିପାଳ ଜାତୀୟ ଉଦ୍ୟାନ
  • ||
  • ସୋର : ଭଙ୍ଗା ଘରୁ ମିଳିଲା ପୁଳା ପୁଳା ରାସନ କାର୍ଡ, ଲୋକଙ୍କୁ ଦିଆନଯାଇ ଲୁଚାଇ ରଖାଯାଇଥିଲା କାହିଁକି ?
  • ||
  • ଆନନ୍ଦପୁର : କଣ୍ଡକ୍ଟରଙ୍କ ଭୁଲ୍, ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ଗୋଡ ଉପରେ ଚଢିଗଲା ବସ୍
  • ||
  • କୋଣାର୍କ : ବାଇକ୍ ଚୋରି ରାକେଟ୍ ଠାବ : ୮ ବାଇକ୍ ସହ ୪ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ
  • ||
  • ତେଲକୋଇ : କାଞ୍ଜିପାଣି ଘାଟିରେ ଭାରସ୍ୟାମ ହରାଇ ଓଲଟିଲା ଅଟୋ, ୫ବର୍ଷର ଶିଶୁ ସମେତ ୩ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଚାନ୍ଦବାଲି : ଅଘୋଷିତ ବିଦ୍ୟୁତ କାଟ୍ : ଦୀର୍ଘ ୧୨ଘଣ୍ଟା ଧରି ଅନ୍ଧାରରେ ରହିଲା ଆଖଣ୍ଡଳମଣୀ ପୀଠ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ନଭେମ୍ବର ୧ରୁ ଯୁକ୍ତ ୩ ପ୍ରଥମ ବର୍ଷ ଏବଂ ୧୫ରୁ ପିଜି ପ୍ରଥମ ବର୍ଷ କ୍ଲାସ୍ ଖୋଲିବ
  • ||
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା : ୩ ଦିନ ହେବ ଚିଲିକା ମଝିରେ ଫସିଥିଲା ଡଙ୍ଗା, ୨ ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀଙ୍କ ସହ ୧୦ବର୍ଷର ଛୁଆ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ଘଟଣାରେ ନୀରବତାକୁ ବରଦାସ୍ତ କରାଯିବନି : କଂଗ୍ରେସ
  • ||

ଡିନର କରିବା ପରେ ବିଲ୍ ଦେଖି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଉଡିଗଲା ହୋସ୍: ରାତାରାତି ଖାଲି ହୋଇଗଲା ବ୍ୟାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟ..

29/09/2021 at 1:14 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୯/୦୯ : ସାଧାରଣତଃ ଅନେକ ଥର କିଛି ଅଜବ ଘଟଣା ଘଟିଥାଏ । ଯେତେବେଳେ ଆମେ ଏକ ଭଲ ରେଷ୍ଟୁରାଣ୍ଟରେ ଖାଦ୍ୟ ଖାଇବାକୁ ପହଞ୍ଚିବା, ଭଲ ଓ ସୁନ୍ଦର ଦେଖା ଯାଉଥିବା ଖାଦ୍ୟର ମୂଲ୍ୟ ନ ଦେଖି ଆମେ ଅର୍ଡର ଦେଇଥାଉ । ଯେତେବେଳେ ବ୍ରିଟେନର ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଲଣ୍ଡନର ସବୁଠାରୁ ଦାମୀ ରେଷ୍ଟୁରାଣ୍ଟରେ ରାତ୍ରୀ ଭୋଜନ କରିବା ପରେ ବିଲ୍ ଦେଖିଲେ, ସେତେବେଳେ ତାଙ୍କ ହୃଦୟ ରହି ଯାଇଥିଲା । ଏହି ବିଲ୍ ତାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟରେ ଯେତିକି ଟଙ୍କା ଥିଲା ସେତିକି ହିଁ ଥିଲା।

ଏହି ବ୍ୟକ୍ତି ଲଣ୍ଡନର ନୁସର-ଏଟ ଷ୍ଟିକ ହାଉସ ନାମକ ଏକ ରେଷ୍ଟୁରାଣ୍ଟରେ ଖାଦ୍ୟ ଖାଇବାକୁ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ। ତାଙ୍କ ସହିତ ତାଙ୍କର ସାଙ୍ଗମାନେ ମଧ୍ୟ ଥିଲେ। ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ସଲ୍ଟ ବଇ ନାମକ ସ୍ଥିତ ଏକ ରେଷ୍ଟୁରାଣ୍ଟରେ ରାତ୍ରୀ ଭୋଜନ ପାଇଁ ଆସିଥିବା ଜମିଲ ଆମିନ ନାମକ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଲୋକଙ୍କ ଆଗରେ ନିଜର ଦୁଃଖ ଓ ବିଲର ଏକ କପି ମଧ୍ୟ ସେୟାର କରିଥିଲେ।

ତେବେ ଜାମେଲ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ବିଲ୍‌ର ଏକ ଫଟୋ ସେୟାର କରିଛନ୍ତି ଯାହାକି ସେ ଷ୍ଟିକହାଉସ ରେଷ୍ଟୁରାଣ୍ଟରେ ୪ ଜଣଙ୍କ ରାତ୍ରୀ ଭୋଜନ ପାଇଁ ଯାଇଥିଲେ । ଖାଇବା ଖାଇ ସାରିଲା ପରେ ତାଙ୍କ ପାଖକୁ ବିଲ୍ ଆସିଥିଲା । ଯାହାକି ସେମାନେ  ବିଲ୍‌କୁ ଦେଖିକି ତାଙ୍କ ହୋସ୍‌ ଉଡି ଯାଇଥିଲା ।  ବିଲ୍‌ରେ ୧ ଲକ୍ଷ ୮୨ହଜାରରୁ ଅଧିକ ବିଲ୍ ଧରାଯାଇଥିଲା। ସବୁଠାରୁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟର ବିଷୟ ହେଉଛି ଏହି ବିଲରେ କେବଳ ଗୋଟିଏ ଖାଦ୍ୟ ସାମଗ୍ରୀର ମୂଲ୍ୟ ୬୩ ହଜାରରୁ ଅଧିକ । ୪ଟି ଏନର୍ଜି ରେଡ ବ୍ଲୁର ତାହା ମଧ୍ୟ ସାଧାରଣ ଠାରୁ ସାମନ୍ୟ ଅଧିକ । ଏସବୁ ପରେ ରେଷ୍ଟୁରାଣ୍ଟ ମଧ୍ୟ ନିଜର ସେବା ଚାର୍ଜ ଯୋଡିଥିଲା ​​। ଏହି ସେବା ଚାର୍ଜ ପ୍ରାୟ ୨୪ ହଜାର ଟଙ୍କା ଥିଲା । ଜାମେଲ ତାଙ୍କ ପୋଷ୍ଟ ସହିତ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ- ‘ମୋର ପୁରା ବ୍ୟାଙ୍କ ବାଲାନ୍ସ ଗୋଟିଏ ରାତିରେ ଖର୍ଚ୍ଚ ହୋଇଥିଲା।’

ଜାମିଲ ଏହି ବିଲ୍ ର ଏକ କପି ଟ୍ୱିଟର ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ସୋସିଆଲ୍ ମିଡିଆ ପ୍ଲାଟଫର୍ମରେ ପୋଷ୍ଟ କରିବା ମାତ୍ରେ ଏହା ଶୀଘ୍ର ଭାଇରାଲ୍ ହେଲା ଯେ ଲୋକମାନେ ତାଙ୍କୁ ଏପରି ରେଷ୍ଟୁରାଣ୍ଟ ଯିବାକୁ ନିରାଶ କରିବାକୁ ଲାଗିଲେ। ତେବେ ବାସ୍ତବରେ ଏହି ବିଲ୍ ୨୦୧୭ ରେ ସଲ୍ଟ ବଇ ବା ନୂସରେଟ୍ ଗୋକସେ ନାମକ ଏକ ରେଷ୍ଟୁରାଣ୍ଟରେ କରାଯାଇଥିଲା | ଏହି ପୋଷ୍ଟକୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୧୦ହଜାରରୁ ଅଧିକ ଲାଇକ୍ ମିଳି ଥିବା ବେଳେ  ଲୋକମାନେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହା ପ୍ରକୃତରେ ଏକ ସମସ୍ତଙ୍କ ହୋସ୍‌ ଉଡାଇ ଦେଇଛି । ଏହା ସହ ଅ୍ୟ ଜଣେ ଉପଭୋକ୍ତା ଲେଖିଛନ୍ତି କି – କଣ ଏହା ଗୋଲଡେନ୍‌ ବର୍ଗର ଥିଲା । ନା ଦୁନିଆର ସବୁଠାରୁ ଭଲ ବର୍ଗର ଥିଲା ? ଏନେଇ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ୟୁଜର୍ସ ଅନକ କମେଣ୍ଟ ଦେଇଛନ୍ତି ।

   Related Posts