Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସାଲେପୁର : ମକର ଯାତ୍ରାରୁ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଟେକି ନେଇ ନଦୀପଠାରେ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ, ଥାନାରେ ଏତଲା, ଭାଇରାଲ୍ ଭିଡିଓ ନେଇ ପୋଲିସର ଛାନଭିନ୍
  • ||
  • କେନ୍ଦ୍ରାପଡା : ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳାରୁ ରୋଗୀ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ, ସିଡିଏମ୍‌ଓଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଆଗରେ ମୃତଦେହ ରଖି ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ଧାରଣା
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ATMରୁ ବାହାରିଲା କାଗଜ ପେଷ୍ଟ ଥିବା ୨୦ଟି ୫ଶହ ଟଙ୍କିଆ ନୋଟ୍, ଫେରସ୍ତ ନେବାକୁ ମନାକଲା ବ୍ୟାଙ୍କ୍ !
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ବୁଧବାରଠୁ ପୁଣି ଟିକାକରଣ, ଟିକା ନେବେ ବଳକା ୧ ଲକ୍ଷ ୭୩ ହଜାର ୬୩୬ ଜଣ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟକର୍ମୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : କିନ୍ନରଙ୍କଠାରୁ ୩ବର୍ଷର ଶିଶୁ କନ୍ୟାକୁ ଉଦ୍ଧାର କଲା ଚାଇଲ୍ଡ ଲାଇନ୍, ଚୋରି ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : STF ପଞ୍ଝାରେ ଧଳା ଜହର ବେପାରୀ, କୋଟିଏରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ
  • ||
  • ନବରଙ୍ଗପୁର : ଚଳନ୍ତା କାର୍‌ରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ହାତୀ ପୁଣି ନେଲା ଆଉ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇଥିବା କଚାଡି ମାରିଲା ଦନ୍ତା
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ବିଚାରାଧୀନ କଏଦୀ ମୃତ, ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ଥିଲେ ଅଭିଯୁକ୍ତ
  • ||
  • ଶହେ ତଳକୁ ଖସିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୯୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍‌, ୩୩୪୫୨୯ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||

୭ ମାସର ଶିଶୁକୁ ବାପା ବିକ୍ରି କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ

9/07/2019 at 5:22 PM

ଉମରକୋଟ ୯|୭: ନବରଙ୍ଗପୁର ଉମରକୋଟରେ ୭ ମାସର କଅଁଳା ଶିଶୁକୁ ବାପା ବିକ୍ରି କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି । ଯାହାକୁ ନେଇ ସାରା ଜିଲ୍ଲାରେ ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଛି ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ନବରଙ୍ଗପୁର ଜିଲ୍ଲା ଉମରକୋଟ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ବୁର୍ଜା ପଞ୍ଚାୟତର ପୂଜାରୀଗୁଡା ଗାଁର ମଦ୍ୟପ ଜେସିପି ଡ୍ରାଇଭର ଭାବେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା ସଗାରାମ ଲୋହାର ତାର ୭ ମାସର ଶିଶୁ ପୁତ୍ରକୁ ବୁର୍ଜା ଗ୍ରାମର ରମେଶ ନାମକ ଏକ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ୧୦ ହଜାର ଟଙ୍କାରେ ବିକ୍ରି କରିଦେଇଥିବା ନେଇ ଉମରକୋଟ ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ତାଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ସନମତି । ଅଭିଯୋଗ ଅନୁସାରେ ଗତ ୮ ତାରିଖ ଦିନ ସଗାରାମ ତାଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ଓ ସାତ ମାସ ଶିଶୁ ପୁତ୍ର ସହିତ ଉମରକୋଟ ସହର ସ୍ଥିତ ପେଣ୍ଡରାଣୀ ମନ୍ଦିରକୁ ବୁଲିବା ପାଇଁ ଆସିଥିଲେ । ଏହି ସମୟରେ  ସେଠାରେ ପୂର୍ବରୁ  ବୁର୍ଜା ଗ୍ରାମର ରମେଶ ଓ ତାଙ୍କ ଅନ୍ୟ ଦୁଇ ସହଯୋଗୀଙ୍କ ସହିତ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ । ସଗାରାମ ନିଜ ସହ ଥିବା ନିଜ ସାତ ମାସର ଶିଶୁକୁ ୧୦ ହଜାର ଟଙ୍କାରେ ରମେଶଙ୍କୁ ବିକ୍ରି କରିବା ପାଇଁ ସ୍ଥିର କରିଥିବା ନିଜ ସ୍ତ୍ରୀ ସନମତିଙ୍କୁ କହିଥିଲେ ।

ସନମତି ନିଜ ଶିଶୁକୁ ବିକ୍ରି କରିବାକୁ ମନା କରିବାରୁ ତାକୁ ପ୍ରବଳ ମାଡ଼ ମାରିବା ସହିତ ଶିଶୁକୁ ଜବରଦସ୍ତି ଛଡାଇ ନେଇ ରମେଶକୁ ଦେଇଥିଲେ । ରମେଶ ଶିଶୁ ପୁତ୍ରକୁ ନେଇ ଏକ ବୋଲାର ଗାଡିରେ ରାୟଗଡ଼ା ଜିଲ୍ଲା ଚାଲିଯିଥିବା ରମେଶ ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ। ପରେ ସେମାନେ ସ୍ତ୍ରୀ ସନମତିର ଭିକ୍ଷା ପଞ୍ଚାୟତର ଗାଁଉଣ୍ଟିଆ ଗୁଡା ଗାଁକୁ ଯାଇଥିଲେ । ସ୍ବାମୀ ସଗାରମ ଶିଶୁ ମରିଗଲା ବୋଲି କହିବାକୁ ବାଧ୍ୟ କରିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ଶ୍ବଶୁର ଘର ଲୋକଙ୍କୁ ସନ୍ଦେହ ହେବାରୁ ସତ କଥା ଜାଣିବାକୁ ଚାହିଁବାରୁ, ସନମତୀ ନିଜ ବାପା ଘର ଲୋକଙ୍କ ନିକଟରେ  ସମସ୍ତ ଘଟଣା ସମ୍ପର୍କରେ କହିଥିଲେ । ଫଳରେ ସଗାରାମଙ୍କୁ ଏକ ଖୁଣ୍ଟ ରେ ବାନ୍ଧି ତା ଶ୍ବଶୁର ଘର ଲୋକେ ନିସ୍ତୁକ ମାଡ଼ ମାରିଥିଲେ । ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ତାଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ଉମରକୋଟ ଥାନାରେ ଏତଲା ଦେଇଛନ୍ତି । ପ୍ରକୃତରେ କଣ ପାଇଁ ଶିଶୁ ପୁତ୍ରକୁ ବିକ୍ରି କରିଛି ତାହା ଜଣାପଡି ନାହିଁ ।

   Related Posts