Thursday, November 21, 2019

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପରିବାର ଲୋକଙ୍କୁ ମିଳିଲା ୫୦ ଲକ୍ଷର ବୀମା ରାଶି ,ବୀମା ପାଇଁ ନିଜର ହତ୍ୟା କରାଇଲେ ବ୍ୟକ୍ତି

ଭିଲବାଡା(ରାଜସ୍ଥାନ)- ପରିବାର ଲୋକଙ୍କୁ ୫୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ବୀମା ରାଶି ମିଳିବା ପାଇଁ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ନିଜର ହତ୍ୟା କରାଇଛନ୍ତି । ରାଜସ୍ଥାନର ଭିଲବାଡାରେ ଏହି ଘଟଣା ଘଟିଛି । ନିଜର ହତ୍ୟାକଣ୍ଡ ପାଇଁ ଏହି ବ୍ୟକ୍ତି ଜଣଙ୍କ ୮୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ସୁପାରୀ ଦେଇଥିଲେ । ପରେ ସିସି ଟିଭି ଫୁଟେଜ୍‌ ଓ ମୋବାଇଲ୍‌ କଲ୍‌ ରେକର୍ଡରୁ ପୁଲିସ ହତ୍ୟାକାରୀମାନଙ୍କୁ ଧରିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଛି ।

ବଲବୀର ନାମକ ବ୍ୟକ୍ତି ନିଜ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କୁ ୫୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ମିଳୁବୋଲି ଚାହୁଁଥିଲେ । ସେ ସୁଧ କାରବାର କରୁଥିଲେ । ଅନେକ ଲୋକଙ୍କୁ ସେ ୨୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଋଣ ଦେଇଥିଲେ । ସୁଧ କରି ମୂଳ ଟଙ୍କା ସେ ଆଦାୟ କରିପାରି ନଥିଲେ । ଏଥିପାଇଁ ସେ ମାନସିକ ଦୁଶ୍ଚିନ୍ତାରେ ଥିଲେ । ହତ୍ୟା କାଣ୍ଡର ଠିକ୍‌ ଏକମାସ ପୂର୍ବରୁ ସେ ନିଜର ୫୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ବୀମା କରିଥିଲେ । ଏହାର ପ୍ରଥମ କିସ୍ତି ବି ଦେଇଥିଲେ । ଏହି ସମୟରେ ନିଜର ହତ୍ୟା କରାଇବା ପାଇଁ ସେ ଯୋଜନା କରିଥିଲେ ।ରାଜବୀର ଓ ସୁନୀଲ ଯାଦବ ନାମକ ଦୁଇଜଣ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଏଥିପାଇଁ ସେ ୮୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ସୁପାରୀ ଦେଇଥିଲେ ।

ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୨ ତାରିଖରେ ମଙ୍ଗପୁର ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରୁ ହାତ ଗୋଡ ବନ୍ଧା ଅବସ୍ଥାରେ ବଲବୀରଙ୍କର ମୃତ ଦେହ ମିଳଥିଲା । ତାଙ୍କୁ ଗଳା ଚିପି ହତ୍ୟା କରାଯାଇଥିବା ପ୍ରାଥମିକ ଅନୁସନ୍ଧାନରୁ ଜଣା ପଡିଥିଲା । କଲ୍‌ ରେକର୍ଡ ଓ ସିସିଟିଭି ଫୁଟେଜ୍‌କୁ ହତ୍ୟାକାରୀମାନଙ୍କୁ ପୁଲିସ ଧରି ଦେଇଥିଲା ।

ବଲବୀର ନିଜର ହତ୍ୟାପାଇଁ ଏହି ଦୁଇ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ସୁପାରୀ ଦେଇଥିବା କଥା ଦୁଇ ଅଭିଯୁକ୍ତ ପୁଲିସ ଆଗରେ ସ୍ୱୀକାର କରିଥିଲେ । ତାହାର ହତ୍ୟା ହୋଇଗଲେ ପରିବାର ଲୋକ ୫୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ବୀମା ପାଇବେ ବୋଲି କହିଥିଲା । ପ୍ରଥମେ ସେ ଦୁର୍ଘଟଣା ଯୋଗେଁ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିବା ପାଇଁ ଯୋଜନା କରିଥିଲା । କାଲେ ସେଥିରେ ମୃତ୍ୟୁ ହେବ ନାହିଁ ସେଥଇପାଇଁ ସେ ନିଜର ହତ୍ୟା ଯୋଜନା କରିଥିଲା ।
ଏଥିପାଇଁ ସେ ଅଭିଯୁକ୍ତମାନଙ୍କୁ ପ୍ରଥମେ ୧୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ଦେଇଥିଲା । ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ରାତିରେ ୭୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ନିଜ ପକେଟରେ ରଖିଥିଲା । ପରେ ଏକ ଶୁନ୍‌ଶାନ ସ୍ଥାନକୁ ଯାଇ ବଲବୀର ପ୍ରଥମେ ନିଜର ଦୁଇ ଗୋଡକୁ ନିଜେ ବାନ୍ଧିଥିଲା । ପରେ ଅଭିଯୁକ୍ତମାନେ ତାହାର ଦୁଇ ହାତ ବାନ୍ଧିଥିଲ । ଗଳା ଚିପି ସେମାନେ ବଲବୀରର ହତ୍ୟା କରିଥିଲେ । ହଲେ ଅଭିଯୁକ୍ତମାନେ ଶେଷରେ ନିଜ ଅପରାଧ ପାଇଁ ଗିରଫ ହୋଇଛନ୍ତି ।

447 Views

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


ପୁରୁଷୋତ୍ତମପୁର ବ୍ଲକର ପୂର୍ବତନ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ସୂର୍ଯ୍ୟନାରାୟଣ ପଣ୍ଡା ହୋଇଥିଲେ ଅପହୃତ ! ପୋଲିସ ନିକଟରେ ପୁଅ କରିଥିଲେ ଅଭିଯୋଗ, ଏବେ ନିଜେ ସୂର୍ଯ୍ୟ ପୋଲିସକୁ କହିଲେ ଏହା ମିଛ କଥା- ହେଲେ ଘଟଣା ପଛରେ ସାଂଘାତିକ ରାଜନୈତିକ ଷଡଯନ୍ତ୍ର ରହିଥିବା ସନ୍ଦେହ…

21 November 2019