Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୨ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୫୪୦ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଡିସେମ୍ବର ୩୧ପୂର୍ବରୁ ବସିବ ବିଧାନସଭାର ଶୀତ ଅଧିବେଶନ
  • ||
  • କରୋନାର ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣରେ ବୃଦ୍ଧି, ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୪୩୮୯୩ ନୂଆ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଅପରେସନ ଅଲ୍ଆଉଟ୍ : ସେନା ଗୁଳିରେ ୨ ଆତଙ୍କୀ ନିହତ, ବନ୍ଧୁକ ଓ ଗୁଳି ଜବତ
  • ||
  • ବିହାର ନିର୍ବାଚନ : ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ପାଇଁ ମତଦାନ ଆରମ୍ଭ, ୭୧ଟି ଆସନରେ ଚାଲିଛି ଭୋଟିଂ
  • ||

ମଣିଷପଣିଆର ଜ୍ୱଳନ୍ତ ଉଦାହରଣ : ନିଜ ଘରକୁ ଆଇସୋଲେସନ ୱାର୍ଡ କରିବାକୁ ଅଫର କଲେ ଏହି ଖେଳାଳି

16/03/2020 at 3:53 PM

କୋଟ୍ଟାୟମ ୧୬/୦୩ : ସାରା ବିଶ୍ୱ ଯେତେବେଳେ କରୋନାରୁ ରକ୍ଷା ପାଇବା ପାଇଁ ବିଭିନ୍ନ ପଦକ୍ଷେପ ଗ୍ରହଣ କରୁଛି, ଭିଡ ସ୍ଥାନକୁ ଯିବା ଆସିବା କରୁନାହିଁ ଠିକ ଏତିକିବେଳେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ନିଜ ଘରକୁ ଆଇସୋଲେସନ ୱାର୍ଡରେ ପରିଣତ କରିବାକୁ ଅଫର କରିଛନ୍ତି | କରୋନାର ଭୟାବହତା ଯୋଗୁଁ ଲୋକେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଘରୁ ବାହାରକୁ ବାହାରିବାକୁ ଭୟ କରୁଛନ୍ତି | ଅଧିକାଂଶ ରାଜ୍ୟରେ ସ୍କୁଲ, କଲେଜ, ସପିଙ୍ଗ ମଲ, ମନ୍ଦିର, ସ୍ୱଇମିଙ୍ଗ ପୁଲ ଆଦି ବନ୍ଦ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି | ସଂକ୍ରମିତଙ୍କୁ ଆଇସୋଲେସନ ୱାର୍ଡରେ ରହିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦିଆଯାଇଛି ଏବଂ ତାଙ୍କ ଉପରେ ନଜର ରଖାଯାଉଛି | ଏହି ସଙ୍କଟ ସମୟରେ ଜଣେ ସହୃଦୟ ବ୍ୟକ୍ତି ନିଜ ଘରକୁ ଆଇସୋଲେସନ ୱାର୍ଡରେ ପରିଣତ କରିବା ପାଇଁ ଅଫର କରିଛନ୍ତି |

କେରଳର ଥୋଟ୍ଟାପୂଜାହ ଅଞ୍ଚଳର ମାଥୟୁ ଭରଗିଜ ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରେରଣାର ଉତ୍ସ ସାଜିଛନ୍ତି | ସେହି ଅଞ୍ଚଳରେ କରୋନାର କୌଣସି କନଫାର୍ମ ମାମଲା ଆସିନାହିଁ | ୪୫ ଜଣଙ୍କ ପରୀକ୍ଷା ଚାଲିଛି | ଭରଗିଜ ନିଜ ଘରକୁ ଆଇସୋଲେସନ ୱାର୍ଡ କରିବାକୁ ଅଫର ଦେଇଛନ୍ତି | ତେବେ ପଞ୍ଚାୟତର ନାଏବ ସରପଞ୍ଚ ରାଜୀଭ.ଏନ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଭରଗିଜଙ୍କ ଘର ବହୁତ ଭଲ ଜାଗାରେ ଅଛି | ୫ ଏକର ବିଶିଷ୍ଟ ଏହି ଘରଟି ସହରର ଠିକ ମଝାମଝି ରହିଛି ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆଇସୋଲେସନ ୱାର୍ଡ କରିବା ପାଇଁ ସଠିକ ଜାଗା | ୨୦୧୮,୧୯ ବନ୍ୟା ସମୟରେ ମଧ୍ୟ ଭରଗିଜ ନିଜ ଘରକୁ ରିଲିଫ କ୍ୟାମ୍ପ କରିଥିଲେ |

ତେବେ ଭରଗିଜଙ୍କ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ସମସ୍ତେ ଗ୍ରହଣ କରିପାରିନାହାନ୍ତି | କରୋନା ବ୍ୟାପିବା ଭୟରେ କିଛି ଲୋକ ଏହାକୁ ବିରୋଧ କରିଛନ୍ତି | ତେବେ ସଂକ୍ରମଣ ବ୍ୟାପିବା ନାହିଁ ବୋଲି ରାଜୀବ ଲୋକଙ୍କୁ ଦୃଢର ସହ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସଂକ୍ରମଣ କାହାକୁ ବ୍ୟାପିବା ନାହିଁ | ଲୋକଙ୍କ ସାହାଯ୍ୟ ପାଇଁ ସେ ଏହିଭଳି ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଛନ୍ତି ବୋଲି କହିଛନ୍ତି |

ଭରଗିଜ ଜଣେ ଗଲ୍ଫ ଖେଳାଳି | ସେ ନିଜ ପରିବାର ସହ ଥିରୁଅନନ୍ତପୁରମରେ ରୁହନ୍ତି | ସେ କେବେକେବେ ନିଜ ଗାଁକୁ ବୁଲିବାକୁ ଆସନ୍ତି ଏବଂ ଏହି ଘରେ ରୁହନ୍ତି |

   Related Posts