Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଉରକେଲା : ଯୁବକଙ୍କ ଗଳିତ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ଶନିବାର ରାତିରୁ ଥିଲେ ନିଖୋଜ, ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ପରିବାର
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୧୩ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍‌, ୩୩୪୭୮୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର : ବ୍ୟାଙ୍କ୍ ଲୁଟ୍ ଉଦ୍ୟମ ପଣ୍ଡ, ଆଲମିରାରେ ନିଆଁ ଲାଗି ପୋଡିଗଲା ବହୁ ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ କାଗଜପତ୍ର
  • ||
  • ଯାଜପୁର : ରାସ୍ତାକଡରୁ ରମାଦେବୀ ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ମୃତଦେହ ମିଳିବା ଘଟଣାରେ ୨ ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ଚିହ୍ନଟ କଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • ଆଠମଲ୍ଲିକ : ବାରହା ଶିକାର ପାଇଁ ବିଦ୍ୟୁତ୍ ତାର ବିଛାଇଥିଲେ, ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସି ଚାଲିଗଲା ନିଜ ଜୀବନ
  • ||
  • ସୋର : ଖେଳୁଥିବା ବେଳେ ୩ବର୍ଷର ଶିଶୁ ଉପରେ ମାଡିଗଲା ଟ୍ରକ୍, ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଭାରତ ପୁଣି ବଢାଇଲା ସହଯୋଗର ହାତ, ବାହାରିନ୍‌ ଓ ଶ୍ରୀଲଙ୍କାକୁ ପଠାଇଲା କୋଭିସିଲ୍ଡ ଟିକା
  • ||
  • କେମ୍ରୁନରେ ଗ୍ୟାସ ବୋଝେଇ ଟ୍ରକ ସହ ଧକ୍କା ପରେ ଜଳିଗଲା ବସ୍ : ୫୩ ମୃତ, ୨୯ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଶେଷ ହେବ କୃଷକ ଆନ୍ଦୋଳନ ! ସଙ୍ଗଠନରେ ଫାଟ, ଯୋଗେନ୍ଦ୍ର ଯାଦବ ଓ ଟିକୈତଙ୍କ ସମେତ ୩୭ ଚାଷୀଙ୍କ ଉପରେ ପଡିବ ଚଡକ
  • ||
  • ଖଲ୍ଲିକୋଟ : ଫାଟିଗଲା କାର୍ ଚକା, ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ; ଜଣେ ମୃତ, ୨ ଆହତ
  • ||

ଶୌଚହେବାକୁ ଯାଇ ଭୁଲରେ ସୀମା ପାର ହୋଇଥିବା ଲୋକକୁ ବି ଛାଡ଼ିଲା ନାହିଁ ପାକିସ୍ଥାନ..ଅପେକ୍ଷା କରି ଶୁଖିଗଲାଣି ମାଆ ଆଖିରୁ ଲୁହ

17/02/2019 at 8:13 PM

ପାଟଣା ୧୭/୨- ପାକିସ୍ଥାନ କାହାକୁ କ୍ଷମାଦେବା ତ ଦୂରର କଥା, ନିଜର ବର୍ବରୋଚିତ କାମ ପାଇଁ ସାରା ବିଶ୍ଵରେ ଅସହିଷ୍ଣୁ ଦେଶଭାବେ ପରିଚିତ । ଆତଙ୍କବାଦର ଏନ୍ତୁଡ଼ିଶାଳ ପାକିସ୍ଥାନ ସାରା ବିଶ୍ଵକୁ ଶିଖାଇଛି ସନ୍ତ୍ରାସବାଦର କଳା । ଭାରତକୁ ନିଜର ଜନ୍ମଶତ୍ରୁ ଭାବୁଥିବା ପାକିସ୍ଥାନ ସବୁବେଳେ ଶତ୍ରୁତା ଆଚରଣ କରିଆସିଛି । କ୍ଷମାଦେବା ପାକିସ୍ଥାନର ଜାତକରେ ତ ନାହିଁ, ଭୁଲରେ ଯଦି କେହି ସୀମା ପାର ହୋଇଗଲା ,ଜାଣିଜାଣି ଦେଇଛି ଅକଥନୀୟ ଅତ୍ୟାଚାର । ନିକଟରେ ପାକିସ୍ଥାନର ଇଶାରାରେ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣରେ ପ୍ରାଣ ହରାଇଥିଲେ ୪୪ଜଣ ଯବାନ । ତଥାପି ଭାରତ ହିଂସାର ପଥକୁ ଆପଣେଇ ନାହିଁ । କିନ୍ତୁ ପାକିସ୍ଥାନ ତଥାପି ଜାରି ରଖିଛି ହିଂସାତ୍ମକ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ।

ଆଜି ଏମିତି ଗୋଟିଏ ଘଟଣା ବାବଦରେ କହିବୁ ଯାହା ଜଣେ ସୀମାପାର ହୋଇଥିବା ଲୋକର କାହାଣୀ । ଶୌଚହେବାକୁ ଯାଇ ଭୁଲରେ ସୀମାପାର ହୋଇ ଆଉ ଫେରିଲା ନାହିଁ ଘର ।

ରତନପୁର ଅଂଚଳର ସୀତାରମ ଝା ନାମକ ଜଣେ ଲୋକ ଆଜିଯାଏଁ ବି ଦେଖିପାରିଲା ନାହିଁ ଘର । ଗୃହ ବନ୍ଦୀଥିବା ସୀତାରାମକୁ ପାକିସ୍ଥାନ ଛାଡ଼ିଦେଇଛି ବୋଲି କହିବା ବେଳେ ପରିବାର ଲୋକ ଅପେକ୍ଷା କରି ମ୍ରିୟମାଣ ହୋଇପଡ଼ିଛନ୍ତି ।

ସୀତାରାମ ପାଟଣା ରତନପୁରର ବାସିନ୍ଦା ।  ତାଙ୍କର ତିନିଜଣ ପିଲା , ସ୍ତ୍ରୀ, ବାପା-ମାଆକୁ ନେଇ ସଂସାର । ଋଣଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇପଡ଼ିଥିବା ସୀତାରାମ ବ୍ୟାଙ୍କରୁ ଋଣ ଆଣି ଅଟୋଟିଏ ବାହାର କରି ଗୁଜୁରାଣ ମେଣ୍ଟାଉଥିଲେ।   ଭାଗ୍ୟ ସାଥ୍ ଦେଲାନି ସୀତାରମଙ୍କୁ । ସେ ଆହୁରି ଋଣଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇ ଘର ଛାଡ଼ିଲେ । ଜଣେ ନିକଟ ସଂପର୍କୀୟଙ୍କ ସାହାର୍ଯ୍ୟରେ କାମଧନ୍ଧା ଆଶାରେ ଜଲନ୍ଧରର ଭାରତ ସୀମା ଅଂଚଳର ଏକ ଗାଁକୁ  ଚାଲିଯାଇଥିଲେ । ଦିନେ ସଂଧ୍ୟାବେଳେ ଶୌଚହେବାକୁ ଯିବାବେଳେ ଭୁଲରେ ପାକିସ୍ଥାନର ସୀମାଭିତରକୁ ଚାଲିଯାଇଥିଲେ । ପାକିସ୍ଥାନୀ ସେନାଙ୍କ ଦ୍ଵାରା ଗିରଫ କରାଯାଇ ଜେଲକୁ ପଠାଇ ଦିଆଯାଇଥିଲା । 

ଘରକୁ ନ ଫେରିବାରୁ ଶେଷରେ ପରିବାର ଲୋକ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଲେ ସୀତାରମ ପାକିସ୍ଥାନ ଜେଳରେ ବନ୍ଦୀଥିବା କଥା । ସୀତାରାମଙ୍କ ଜଣେ ବନ୍ଧୁ ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରାଣାଳୟକୁ ଏବାବଦରେ ଚିଠି ଲେଖି ଜଣାଇବା ପରେ ଭାରତ ତରଫରୁ ଅନୁସନ୍ଧାନ କରାଯାଇଥିଲା । ୧୯୯୯ ମସିହାରେ ଗିରଫ ହୋଇଥିବା ସୀତାରାମକୁ ୨୦୦୪ ମସିହାରେ ଛାଡ଼ିଦେଇଥିବା କଥା କହିଥିଲା ପାକିସ୍ଥାନ ।  କିନ୍ତୁ ସୀତାରାମ ଘରକୁ ଫେରି ନଥିଲା । ସୀତାରାମ ପାକିସ୍ଥାନ ଜେଲରେ ପଣବନ୍ଦୀଥାଇପାରେ କିମ୍ବା ପାକିସ୍ଥାନୀ ସେନାଙ୍କ ଦ୍ଵାରା ହତ୍ୟା କରାଯାଇଥିବା କଥା ପରିବାର ଲୋକ କରୁଛନ୍ତି ସନ୍ଦେହ ।

ସୀତାରାମ ନିଖୋଜହେବା ପରେ ସ୍ତ୍ରୀ ତିନୋଟି ପିଲାଙ୍କ ସହ ବାପଘରକୁ ଚାଲିଯାଇଥିଲେ । ସୀତାରାମଙ୍କର ବୁଢ଼ାବାପା ବି ଝୁରି ଝୁରି ମରିଯାଇଥିଲେ । ସୀତାରାମଙ୍କ ମାଆ କେବଳ ଆଖିରୁ ଲୁହ ଝରାଇ ଅପେକ୍ଷା କରିବା ସାର୍ ହୋଇଛି । କେବେ ମୁକ୍ତି ହେବ ପୁଅ ସୀତାରାମ ପାକିସ୍ଥାନ ଜେଲରୁ ।

ବୁଢ଼ୀମାଆଟି ସୀତାରାମକୁ ଅପେକ୍ଷା କରିଛି ସିନା ହେଲେ ସୀତାରାମ ଫେରିବ କି ନାହିଁ କିଏ କହିବ । ଏ ଉତ୍ତର କାହା ପାଖରେ ନାହିଁ । 

   Related Posts