Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁଶୁଡିଯିବ ଘାଘରା ପୋଲ ! ବିପଦରେ ଶହଶହ ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୬ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୨୦କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଖସୁଛି ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୮୫୨୦ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୨୦୪୬୬୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜଧାନୀରେ କରୋନା ବେଲଗାମ୍ : ଆଉ ୧୩ ଅଞ୍ଚଳ ମାଇକ୍ରୋ କଣ୍ଟେନମେଣ୍ଟ୍ ଜୋନ୍
  • ||
  • ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ବଡପୋଖରୀଆ ପଞ୍ଚାୟତ : ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା ହେଲାନି, ନିର୍ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱରେ ଚୟନ ହେଲେ ସରପଞ୍ଚ ଏବଂ ଓ୍ୱାର୍ଡ ମେମ୍ବର
  • ||
  • ରବିବାରଠୁ ବଢିବ ବର୍ଷା, ଏହି ସବୁ ଜିଲ୍ଲାକୁ ୟେଲୋ ଓ୍ୱାର୍ଣ୍ଣିଂ
  • ||
  • ପରିବା ମାର୍କେଟରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ଜଳିଗଲା ସବୁ ଦୋକାନ
  • ||

ଆଖି ପାଉଥିବା ଇଲାକାର ଏକମାତ୍ର ନର: ଗୋଟିଏ ଦ୍ୱୀପରେ ଗୋଟିଏ ମଣିଷ, ବିତିଲାଣି ଦୁଇ ଯୁଗ

28/04/2020 at 8:05 PM

ସିଡନୀ, ୨୮|୦୪:  କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ରୋକିବା ପାଇଁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ମେ ୩ ତାରିଖ ଯାଏଁ ଲକଡାଉନ୍ ବୃଦ୍ଧି କରିଛନ୍ତି । ଜନତା ମଧ୍ୟ ସାମାଜିକ ଦୂରତା ରକ୍ଷା କରି ନିଜନିଜ ଘର ମଧ୍ୟରେ ରହୁଛନ୍ତି । ଏହି ସମୟରେ ସେମାନେ ହଲରେ ପିଲ୍ମ ଦେଖିବା, ବାହାରେ ବୁଲାବୁଲି କରିବା ଆଦି ବନ୍ଦ କରିଛନ୍ତି । ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ ଉପାୟରେ ସେମାନେ ସମୟ ଅତିବାହିତ କରୁଛନ୍ତି । ଲୋକମାନେ ଏବେ ଘରେ ନିଜ ପରିବାର ସହ ସମୟ ବିତାଉଛନ୍ତି . କିନ୍ତୁ ଗତ ୨୩ ବର୍ଷ ହେଲା ଏପରି ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଅଛନ୍ତି ଯିଏକି ଗୋଟିଏ ଦ୍ୱୀପରେ ଏକାକି ରହୁଛନ୍ତି ।

୭୬ ବର୍ଷୀୟ ଡେଭିଡ୍ ଗ୍ଲିସମ୍ ସେୟାର ବଜାରରେ ନିଜର ସମସ୍ତ ସମ୍ପତ୍ତି ହରାଇଥିଲେ । ଏହାପରେ ସେ ଗତ ୨ ଦଶକ ଧରି ଗୋଟିଏ ଦ୍ୱୀପରେ ଏକା ରହୁଛନ୍ତି । ୧୯୯୭ରେ ସେ ନିଜ ସମ୍ପତି ଓ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କୁ ହରାଇବା ପରେ ନର୍ଥ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ରେଷ୍ଟୋରେସନ ଆଇଲାଣ୍ଡରେ ରହିବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ । ଡେଭିଡ୍ ଏବେ ଏକା ସମୟ କିପରି କାଟିବା ଉଚିତ ସେନେଇ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛନ୍ତି ।  

ମେଲ୍ ଅନଲାଇନ୍ ଟ୍ରାଭେଲ୍ ସହ ଆଲୋଚନା କରି ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ସେ ଖାଦ୍ୟପାନୀୟ ବ୍ୟତୀତ ସୋଲାର ସିଷ୍ଟମ ଦ୍ୱାରା ପରିଚାଳିତ ଇଣ୍ଡରନେଟ୍, ବହି ପଡୁଛନ୍ତି । ଏହାସହ ୨ ଟି ଫିମେଲ୍ ମ୍ୟାନିକ୍ୱୀନ୍ ପାଖରେ ରଖିଛନ୍ତି ।ଏହାକୁ ସେ ନିଜ ସାଥୀ ଭାବେ ବ୍ୟବହାର କରୁଛନ୍ତି । ପାଣି ପାଇଁ ବର୍ଷା ଓ ପାହାଡର ଜଳ ଉପରେ ନିର୍ଭର କରୁଛନ୍ତି । ସମୁଦ୍ରରୁ ମାଛ, ନଡିଆ, ଚେରୀ, ବାଦାମକୁ ଖାଦ୍ୟ ଭାବେ ଗ୍ରହଣ କରୁଛନ୍ତି । ସେ ବର୍ଷକୁ ଥରେ ବାହାର ଦୁନିଆକୁ ଯାଇଥାନ୍ତି । ଏହି ସମୟରେ ସେ ବ୍ରସ୍, ପେଷ୍ଟ ଆଦି କିଣିଥାନ୍ତି । ସେ ଏଠାକୁ ବ୍ୟବସାୟ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଆସିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ଏହି ସ୍ଥାନକୁ ଭଲ ପାଇଯାଇଥିଲେ ।

   Related Posts