Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପାଟଣା : ଛିଡିଲାନି ଭାଗବଣ୍ଟା, ଦୁଇ ପିସ୍ ମାଂସ ପାଇଁ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କଲେ ଭଉଣୀ
  • ||
  • କଟକ : ରେଭେନ୍ସା ବିଶ୍ବବିଦ୍ୟାଳୟର ନୂତନ କୁଳପତି ହେଲେ ପ୍ରଫେସର ସଞ୍ଜୟ ନାୟକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ନାବାଳିକା ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲା, ଅପ୍ରେଲ ୫ରେ ଚୂଡାନ୍ତ ଶୁଣାଣି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୫୪ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମିତ, ୩୩୪୦୨୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ମେ’ ରେ ହେବ କଂଗ୍ରେସର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ପଦ ପାଇଁ ନିର୍ବାଚନ, ସିଡବ୍ଲ୍ୟୁସି ବୈଠକ ପରେ ବଡ ଘୋଷଣା କଲା ଦଳ
  • ||
  • ହୁ ହୁ ହୋଇ ବଢୁଛି ତୈଳଦର, ମୁମ୍ବାଇରେ ୯୧ ଟଙ୍କା ଉପରେ ପେଟ୍ରୋଲ ଦାମ୍
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ନିଆଁ ପୁଇଁବା ହେଲା କାଳ, ଦଳିଦେଲା ଦନ୍ତା, ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||
  • ଝଲସିବ ଅର୍କ କ୍ଷେତ୍ର : ନୂଆ ରୂପ ପାଇବ କୋଣାର୍କ ସୂର୍ଯ୍ୟ ମନ୍ଦିର, ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କୁ ମିଳିବ ବିଶ୍ୱସ୍ତରୀୟ ସୁବିଧା
  • ||
  • ଆଜି ବସୁଛି କଂଗ୍ରେସର ସିଡବ୍ଲ୍ୟୁସି ବୈଠକ, ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ନିର୍ବାଚନ ନେଇ ହେବ ଆଲୋଚନା !
  • ||
  • ଏଥର ନିଜ ସ୍କୁଲରେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ଦେବେ ମାଟ୍ରିକ ପରୀକ୍ଷା, ୨ ଘଣ୍ଟାରେ ଲେଖିବାକୁ ପଡିବ ଉତ୍ତର
  • ||

ନାବାଳିକାକୁ ଅପହରଣ କରି ବିବାହ : ହୀନ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ଚରିତାର୍ଥ ହେବାପରେ ପତ୍ନୀ ସହ ନବଜାତ ଶିଶୁକୁ ଛାଡି ପ୍ରତାରକ ସ୍ୱାମୀ ଫେରାର

4/06/2019 at 7:54 PM

ପଟ୍ଟାମୁଣ୍ଡାଇ  ୪/୬ : ମୁଖା ପିନ୍ଧା କାମୁକ ସ୍ୱାମୀ । ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ପ୍ରେମ ଜାଲରେ ଫସାଇ ଗର୍ଭବତୀ କରିବା ପରେ କରିଛି ପ୍ରତାରଣା । ତେବେ ଜଣେ ନୁହେଁ ଏକାଧିକ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଜଣେ ଯୁବକ ପ୍ରେମଜାଲରେ ଫସାଇ  ନିଜ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ଚରିତାର୍ଥ କରିଛି । ଏହାକୁ ନେଇ ପଟ୍ଟାମୁଣ୍ଡାଇ ଅଞ୍ଚଳରେ ଆଲୋଡନ । ଅଭିଯୁକ୍ତ ଯୁବକ ଜଣକ ଫେରାର ହୋଇଯାଇଥିବା ବେଳେ, ତାର ବାପାକୁ ଗିରଫ କରିନେଇଛି ପୋଲିସ । କିନ୍ତୁ ଏପଟେ ମାଆ ହୋଇସାରିଥିବା ବିଚରା ନାବାଳିକାଟି ପ୍ରତାରକ ସ୍ୱାମୀର ଏପରି ଏକାଧିକ କାରନାମା ନେଇ ଜାଣିବା ପରେ କେବଳ ଲୁହ ଗଡାଇ ଚାଲିଛି । 

ନାବାଳିକାକୁ ଅପହରଣ କରିନେଇ ବିବାହ । ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ଚରିତାର୍ଥ ହେବା ପରେ ନାବାଳିକା ପତ୍ନୀ ସହ ନବଜାତ ଶିଶୁ କନ୍ୟାକୁ ଛାଡି ଦେଇ ପ୍ରତାରକ ସ୍ୱାମୀ ଫେରାର । କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଜିଲ୍ଲାର ତାଳଚୁଆ  ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ରାଜେନ୍ଦ୍ର ନଗରର ଏପରି ଘଟଣାକୁ ନେଇ ଆଲୋଡନ ।

ଅଭିଯୁକ୍ତ ଯୁବକ ଜଣକ ସେହି ତାଳତୁଆ ଥାନା  ଅନ୍ତର୍ଗତ ଶୈଳନ୍ଦ୍ର ନଗର ବାସିନ୍ଦା ଅନାଦି ଦାସ ।୨୦୧୮ ଜୁନ୍‌ ୧ ତାରିଖ ଦିନ ଅନାଦି ବଳପୂର୍ବକ  ନାବାଳିକା ଜଣକୁ ଅପହରଣ କରିନେଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିଲା ।ନାବାଳିକାକୁ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ନେଇ ସେଠାରେ ବଳପୂର୍ବକ ବିବାହ କରିଥିଲା । ଏବେ ସଂପୃକ୍ତ ନାବାଳିକାକୁ ୧୬ ପୂରିନି , ଅଥଚ କୋଳରେ ୪୫ ଦିନର ଶିଶୁ କନ୍ୟା ।

କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କୁ ବାପଘରେ ଛାଡି  ମାଛ ମାରିବାକୁ ଯାଉଛି କହି ପ୍ରତାରକ ସ୍ବାମୀ  ଅନାଦି ଫେରାର୍ । ଆହୁରି ଚିନ୍ତାଜନକ ହେଲା,  ଏବେ କୁଆଡେ ଅନାଦି ସ୍ଥାନୀୟ ପଟାପାରିଆ  ଗାଁ ର ଆଉ ଜଣେ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ  ସେହିପରି ଢଙ୍ଗରେ ବିବାହ କରି ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ରହିଛି । ଏହି ଖବର ପାଇବା ପରେ, ପ୍ରତାରଣାର ଶିକାର  ନାବାଳିକା ମାଆ ର ଆଖିରୁ ଲୁହ ଶୁଖୁନି ।

ଅଭିଯୁକ୍ତ ଅନାଦି ଦାସର ବୟସ ପାଖାପାଖତ୍ ୨୩ ବର୍ଷ  । ମାଛ ବ୍ୟବସାୟ କରୁଥିବା କହି ସେ ଝିଅ ମାନଙ୍କୁ ପ୍ରେମ ଜାଲରେ ଫସାଇ ଏପରି କାରନାମା କରିଚାଲିଥିବା ଚର୍ଚ୍ଚା ହୁଏ । ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଫସାଇ ନେଇ ସେ  ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ପଳାଇଯାଇଥାଏ ।

ଅଭିଯୁକ୍ତ ଅନାଦି ନାମରେ ଏପରି ଅଭିଯୋଗ ପରେ ଏବେ ପୋଲିସର ଭୂମିକା ଉପରେ ସମସ୍ତଙ୍କ ନଜର । ତେବେ  ଏହି ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ ଜାରି ରଖିଥିବା ତାଳଚୁଆ ପୋଲିସ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଅନାଦିର ବାପାକୁ ଗିରଫ କରି କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରିଛି ।  ଅଭିଯୁକ୍ତ ଅନାଦିକୁ ଗିରଫ କରିବା ଲାଗି ବ୍ଲୁପ୍ରିଣ୍ଟ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇଛି, ଏବଂ ଖୁବ୍‌ ଶିଘ୍ର ତାକୁ ଗିରଫ କରାଯିବ  ଓ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ହେବ ବୋଲି ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଇଛନ୍ତି  ଥାନା ଅଧତ୍କାରୀ ।

ଅଭିଯୋଗ ସାଂଘାତିକ । ତାଠୁ ଆହୁରି ଜରୁରୀ ପୀଡିତାଙ୍କୁ ନ୍ୟାୟ । ତେଣୁ ଅନାଦି ଭଳି  ଅଭିଯୁକ୍ତ ବିରୋଧରେ ତ୍ୱରିତ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ପାଇଁ  ଦାବି  କରିଛନ୍ତି ସ୍ଥାନୀୟ ବାସିନ୍ଦା । 

   Related Posts