Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବରିଷ୍ଠ ସାମ୍ୱାଦିକ ବିନୋଦ ଦୁଆଙ୍କ ପରଲୋକ, କରୋନାରେ ହୋଇଥିଲେ ଆକ୍ରାନ୍ତ
  • ||
  • ଚାଲିପାରିଲାନି ବିଧାନସଭା, ସୋମାବାର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମୁଲତବୀ ଘୋଷଣା କଲେ ବାଚସ୍ପତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଚଉଷଠୀ ଯୋଗିନୀ ମା’ ନାରାୟଣୀଙ୍କ ମନ୍ଦିରରୁ ଚୋରି, ମା’ଙ୍କ ମୂର୍ତ୍ତିରୁ ସୁନା ଅଳଙ୍କାର ତାଡି ନେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି ୬୯୭୦ଜଣ ଭିକାରୀ, ୪୧୨୮ ପୁରୁଷ ଓ ୨୮୪୨ ମହିଳା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ରାଜ୍ୟରେ ଓମିକ୍ରନ୍ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇନାହିଁ : DMET
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଗୃହରେ ବିରୋଧୀଙ୍କ ପ୍ରତିବାଦ ପ୍ରସଙ୍ଗ, ବିଧାୟିକା ସ୍ନେହାଙ୍ଗୀନି ଛୁରିଆ କହିଲେ- ‘ଏହା ଗଣତନ୍ତ୍ର ପ୍ରତି ସୁସ୍ଥ ବାତାବରଣ ନୁହଁ’
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଦୁର୍ବଳ ହେବାରେ ଲାଗିଛି ବାତ୍ୟା : ରାଜସ୍ବ ମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମମିତା ଝଡ ଧୀରେ ଧୀରେ ମହାବାତ୍ୟା ଆଡକୁ ମୁହାଁଇବ : ବିଷ୍ଣୁ ସେଠୀ
  • ||
  • ପୁରୀ : ପୁରୀ ବେଳାଭୂମିରେ ଲାଗିଲା ରେଡ୍ ଫ୍ଲାଗ୍, ଜନସାଧାରଣଙ୍କୁ ଯିବା ଲାଗି ବାରଣ
  • ||
  • ପଦାର୍ଥ ବିଜ୍ଞାନୀ ପଦ୍ମଭୂଷଣ ତ୍ରିଲୋଚନ ପ୍ରଧାନଙ୍କ ପରଲୋକ
  • ||

ସ୍ବାମୀଙ୍କ ଗୋଟିଏ ଭୁଲ୍ : ସ୍ତ୍ରୀ ଓ ଗର୍ଭସ୍ଥ ଶିଶୁ ଲଢ଼ୁଛନ୍ତି କରୋନା ସହ

1/04/2020 at 7:57 PM

ପତ୍ନୀଙ୍କ ଡେଲିଭରି ସମୟରେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ନିଜଠାରେ କରୋନା ଭାଇରସର ଲକ୍ଷଣକୁ ଲୁଚାଇ ଥିଲେ ଯାହା ଫଳରେ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ମଧ୍ୟ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଯାଇଥିଲେ। ଏହି ମାମଲା ନ୍ୟୁୟର୍କର ଏକ ହସ୍ପିଟାଲର। ପତ୍ନୀ ମ୍ୟାଟରନିଟି ଓ୍ବାର୍ଡ଼ରେ ଭର୍ତ୍ତି ଥିଲେ ଏବଂ ସ୍ବାମୀ ତାଙ୍କୁ ଦେଖା କରିବାକୁ ଆସିଥିଲେ।

ଗତ ସପ୍ତାହର ଏହି ଘଟଣା ନ୍ୟୁୟର୍କର ଷ୍ଟ୍ରଙ୍ଗ ମେମୋରିୟଲ୍ ହସ୍ପିଟାଲର। ଡେଲିଭରି ପରେ ଯେତେବେଳେ ପତ୍ନୀଙ୍କ ଯାଞ୍ଚ କରାଯାଇଥିଲା ସେତେବେଳେ ତାଙ୍କଠାରେ କରୋନାର ଲକ୍ଷଣ ଦେଖାଯାଇଥିଲା।

ଏବେ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭିଜିଟର୍ସଙ୍କୁ ସ୍କ୍ରିନିଂ କରିବାର ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି। ଭିଜିଟର୍ସଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ସର୍ଜିକାଲ୍ ମାସ୍କ ପିନ୍ଧିବାକୁ ପଡ଼ିବ। ପତ୍ନୀଙ୍କଠାରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣର ଲକ୍ଷଣ ଦେଖାଯିବା ପରେ ହିଁ ସ୍ବାମୀ ନିଜ ବିଷୟରେ ସୂଚନା ଦେଇଥିଲେ।

ଆମେରିକାରେ ପୂର୍ବରୁ ହିଁ ହସ୍ପିଟାଲ୍ ଭିଜିଟର୍ସଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା କମ୍ କରି ଦେଇଛି ଏବଂ ଅଳ୍ପ ଲୋକଙ୍କୁ ହସ୍ପିଟାଲରେ ରୋଗୀଙ୍କ ପାଖକୁ ଆସିବାକୁ ଅନୁମତି ଦିଆଯାଉଛି। କିନ୍ତୁ ପତ୍ନୀଙ୍କୁ ସଂକ୍ରମିତ କରିବାର ମାମଲା ପରେ ହସ୍ପିଟାଲ୍ ଉପରେ ଅନେକ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠୁଛି।

ଶିଶୁ ଜନ୍ମ ହେବାର କିଛି ସମୟ ପରେ ମାଙ୍କଠାରେ ଲକ୍ଷଣ ଦେଖାଯାଇଥିଲା। ଏହି ସମୟରେ ସ୍ବାମୀ ମାନିଥିଲେ ଯେ ତାଙ୍କ ଶରୀରରେ ମଧ୍ୟ ଅନେକ ଲକ୍ଷଣ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି।

ଆମେରିକା ସମେତ ବିଶ୍ବବ୍ୟାପି କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ଦିନକୁ ଦିନ ବଢ଼ିବାକୁ ଲାଗିଛି। ଏବେ ସୁଦ୍ଧା ବିଶ୍ବରେ ୮,୭୨,୯୦୦ରୁ ଅଧିକ ଲୋକ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇ ସାରିଛନ୍ତି। ୪୩,୨୦୦ରୁ ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇସାରିଛି।

କେବଳ ଆମେରିକାରେ ୪୦୦୦ରୁ ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କ କରୋନାରେ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇ ସାରିଛି। ୧ଲକ୍ଷ ୮୮ହଜାରରୁ ଅଧିକ ଲୋକ ଏବେ ଆମେରିକାରେ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇ ସାରିଛନ୍ତି।



   Related Posts