Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୦୫ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୧୦୫୦୩୫୪ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୮୪୨୩କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୨୧୧ ମୃତ
  • ||
  • ଗୁଜୁରାଟରେ ଓମିକ୍ରନ ଗଞ୍ଜାମକୁ ବିପଦ : ବଢିବ ସଂକ୍ରମଣ ! ସତର୍କ କଲା ପ୍ରଶାସନ
  • ||
  • ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କୁ ମାଗିଲେ ଲାଞ୍ଚ, ନଦେବାରୁ ଆକ୍ରମଣ କରି କଲେ ଲହୁଲୁହାଣ
  • ||
  • ଆଉ ବର୍ଷା ନାହିଁ, ବଦଳିବ ପାଗ : ୧୧ରୁ କମିଯିବ ଶୀତ
  • ||
  • ଆସୁଛନ୍ତି ପୁଟିନ : ମୋଦୀଙ୍କୁ ଭେଟିବେ, ବହୁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ପ୍ରସଙ୍ଗ ଉପରେ ହେବ ଆଲୋଚନା
  • ||

୧୨ଟଙ୍କା ୪୦ପଇସା ପାଇଁ କେସ୍, କିନ୍ତୁ ନୋଟିସ୍ ଆସିଲା ୧୫ବର୍ଷ ପରେ… ତାହା ବି ତାରିଖ ଗଲା ପରେ

26/12/2019 at 2:34 PM

ନବରଙ୍ଗପୁର ୨୬।୧୨: ନବଙ୍ଗପୁରରେ ଏକ ଖାଉଟି ମାମଲାରେ ୧୫ବର୍ଷ ପରେ ଆସିଛି ନୋଟିସ୍ । ଧାର୍ଯ୍ୟ ସମୟର ଦୁଇ ଦିନ ପରେ ଉପଭୋକ୍ତାଙ୍କୁ ଏହି ନୋଟିସ୍ ମିଳିଛି । ତେବେ ସବୁଠୁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟର କଥା ଯେ, ୧୨ ଟଙ୍କା ୪୦ପଇସା ପାଇଁ ହୋଇଥିବା ମାମଲାରେ ୧୫ବର୍ଷ ପରେ ଆସିଛି ନୋଟିସ୍ । ଏହି ଘଟଣା ଏବେ ନବରଙ୍ଗପୁର ଜିଲ୍ଲାରେ ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ପାଲଟିଛି ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ୨୦୦୩ ମସିହା ମେ’ ୧୬ତାରିଖରେ ନବରଙ୍ଗପୁରର ଜଣେ ଗାଡି ମାଲିକ ଏନ୍‌. ପରମେଶ୍ବରନ୍‌ ମାଝିଗୁଡ଼ା ସ୍ଥିତ ଏକ ଡିଜେଲ୍ ପମ୍ପରୁ ତାଙ୍କ ଜିପ୍‌ ରେ ୧୦ଲିଟର ଡିଜେଲ ଭରିଥିଲେ । ସେହିଦିନ ସରକାର ଡିଜେଲ୍‌ ଲିଟର ପିଛା ୧ ଟଙ୍କା ୧୦ ପଇସା ଦର ହ୍ରାସ ନେଇ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ। ମାତ୍ର ପମ୍ପ୍ ମାଲିକ ପୁରୁଣା ଦର ଲିଟର ପିଛା ୨୨ ଟଙ୍କା ୯୬ ପଇସା ନେଇଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ସେହିଦିନ ଅନ୍ୟ ଏକ ପମ୍ପରୁ ଲିଟର ପିଛା ସରକାର ହ୍ରାସ କରିଥିବା ଦରରେ ୨୧ଟଙ୍କା ୭୫ ପଇସାରେ ସେ ୨ ଲିଟର ଡିଜେଲ କ୍ରୟ କରିଥିଲେ । ମାଝିଗୁଡା ପମ୍ପ୍ ମାଲିକ ଅଧିକ ଟଙ୍କା ନେଇଥିବାରୁ ସେ ତାଙ୍କ ସହ ଯୁକ୍ତିତର୍କ କରିଥିଲେ । ମାତ୍ର କୌଣସି ସୁଫଳ ମିଳିନଥିଲା । ଶେଷରେ ନ୍ୟାୟ ପାଇଁ ସେ ନବରଙ୍ଗପୁର ଖାଉଟି ଅଦାଲତଙ୍କ ଦ୍ବାରସ୍ଥ ହୋଇଥିଲେ ।

ଖାଉଟି ଅଦାଲତ ଏହି ମାମଲାର ବିଚାର କରି ୨୦୦୩ରେ ଡିଜେଲ ପମ୍ପ୍ ମାଲିକଙ୍କୁ ଅର୍ଥଦଣ୍ଡରେ ଦଣ୍ଡିତ କରିଥିଲେ । ୫ହଜାର ଟଙ୍କା ସହ ମକୋଦ୍ଦମା ଖର୍ଚ୍ଚ ବାବଦକୁ ୧ ହଜାର ଟଙ୍କା ସମୁଦାୟ ୬ହଜାର ଟଙ୍କା ଉପଭୋକ୍ତା ପରମେଶ୍ବରନ୍‌ଙ୍କୁ ପ୍ରଦାନ କରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଥିଲେ । ଏହାକୁ ଚାଲେଞ୍ଜ କରି ଡିଜେଲ ପମ୍ପ୍ ମାଲିକ ରାଜ୍ୟ ଖାଉଟି ଅଦାଲତରେ ୨୦୦୪ରେ ଅପିଲ୍‌ କରିଥିଲେ । ପମ୍ପ୍ ମାଲିକଙ୍କ ଅପିଲ୍‌କୁ ବିଚାର କରି ରାଜ୍ୟ ଖାଉଟି ଅଦାଲତ ଉପଭୋକ୍ତାଙ୍କୁ ୧୫ବର୍ଷ ପରେ ଅର୍ଥାତ୍ ୨୦୧୯ ଡିସେମ୍ବର ୨୦ ତାରିଖରେ ରାଜ୍ୟ ଖାଉଟି ଅଦାଲତ କଟକରେ ହାଜର ହେବାକୁ ନୋଟିସ୍‌ ଜାରି କରିଛନ୍ତି । ଏହି ନୋଟିସ୍‌ ଟି ହାଜର ତାରିଖ ଚାଲିଯିବା ପରେ ଅର୍ଥାତ୍ ଡିସେମ୍ବର ୨୩ ତାରିଖରେ ପରମେଶ୍ବରନ୍‌ଙ୍କ ନିକଟରେ ପହଞ୍ଚିଛି । ଯାହାକୁ ନେଇ ପରମେଶ୍ବରନ୍ ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ।

   Related Posts