Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆସୁଛି ବାତ୍ୟା ‘ନିଭାର୍’: ୨୫ରୁ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା, ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ଆଲର୍ଟ ରହିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • ଚିନ୍ତା ବଢାଇଲାଣି କରୋନାର ୨ୟ ଲହର : ଆଜି PM-CM ଆଲୋଚନା, କୋଭିଡ -19 ର ସ୍ଥିତି ଏବଂ ଟିକା ବିତରଣ ନେଇ ସମୀକ୍ଷା
  • ||
  • ଚିନ୍ତା ଘାରୁଛି କରୋନା ମୃତ୍ୟୁ, ସେପଟେ ଆଜି ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଲେ ଆଉ ୯୧୩ ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ଚାଷୀଙ୍କୁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ସହାୟତା ନେଇ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଟ୍ୱିଟ୍: ଲେଖିଲେ, ଗତ ୬ ବର୍ଷରେ ଓଡ଼ିଶାର ଚାଷୀଙ୍କୁ ୬୦ ହଜାର ୮୩୬ କୋଟି ଟଙ୍କା ଦେଇଛନ୍ତି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟର ୬ ବିଶ୍ବବିଦ୍ୟାଳୟରେ ନୂଆ କୁଳପତି ନିଯୁକ୍ତି: ଜାଣନ୍ତୁ କିଏ, କେଉଁଠି
  • ||
  • ନାବାଳିକାକୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ ପରେ ବିଷ ଦେଇ ହତ୍ୟା କରିଥିଲା ସଂପର୍କୀୟ କକା: ଏମିତି ଅଭିଯୋଗ ନେଇ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ଘେରିଲେ ମହିଳା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଓଟିଭିରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଲେ ନିହାର ରଞ୍ଜନ ଭୂୟାଁ
  • ||

୧୨ଟଙ୍କା ୪୦ପଇସା ପାଇଁ କେସ୍, କିନ୍ତୁ ନୋଟିସ୍ ଆସିଲା ୧୫ବର୍ଷ ପରେ… ତାହା ବି ତାରିଖ ଗଲା ପରେ

26/12/2019 at 2:34 PM

ନବରଙ୍ଗପୁର ୨୬।୧୨: ନବଙ୍ଗପୁରରେ ଏକ ଖାଉଟି ମାମଲାରେ ୧୫ବର୍ଷ ପରେ ଆସିଛି ନୋଟିସ୍ । ଧାର୍ଯ୍ୟ ସମୟର ଦୁଇ ଦିନ ପରେ ଉପଭୋକ୍ତାଙ୍କୁ ଏହି ନୋଟିସ୍ ମିଳିଛି । ତେବେ ସବୁଠୁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟର କଥା ଯେ, ୧୨ ଟଙ୍କା ୪୦ପଇସା ପାଇଁ ହୋଇଥିବା ମାମଲାରେ ୧୫ବର୍ଷ ପରେ ଆସିଛି ନୋଟିସ୍ । ଏହି ଘଟଣା ଏବେ ନବରଙ୍ଗପୁର ଜିଲ୍ଲାରେ ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ପାଲଟିଛି ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ୨୦୦୩ ମସିହା ମେ’ ୧୬ତାରିଖରେ ନବରଙ୍ଗପୁରର ଜଣେ ଗାଡି ମାଲିକ ଏନ୍‌. ପରମେଶ୍ବରନ୍‌ ମାଝିଗୁଡ଼ା ସ୍ଥିତ ଏକ ଡିଜେଲ୍ ପମ୍ପରୁ ତାଙ୍କ ଜିପ୍‌ ରେ ୧୦ଲିଟର ଡିଜେଲ ଭରିଥିଲେ । ସେହିଦିନ ସରକାର ଡିଜେଲ୍‌ ଲିଟର ପିଛା ୧ ଟଙ୍କା ୧୦ ପଇସା ଦର ହ୍ରାସ ନେଇ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ। ମାତ୍ର ପମ୍ପ୍ ମାଲିକ ପୁରୁଣା ଦର ଲିଟର ପିଛା ୨୨ ଟଙ୍କା ୯୬ ପଇସା ନେଇଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ସେହିଦିନ ଅନ୍ୟ ଏକ ପମ୍ପରୁ ଲିଟର ପିଛା ସରକାର ହ୍ରାସ କରିଥିବା ଦରରେ ୨୧ଟଙ୍କା ୭୫ ପଇସାରେ ସେ ୨ ଲିଟର ଡିଜେଲ କ୍ରୟ କରିଥିଲେ । ମାଝିଗୁଡା ପମ୍ପ୍ ମାଲିକ ଅଧିକ ଟଙ୍କା ନେଇଥିବାରୁ ସେ ତାଙ୍କ ସହ ଯୁକ୍ତିତର୍କ କରିଥିଲେ । ମାତ୍ର କୌଣସି ସୁଫଳ ମିଳିନଥିଲା । ଶେଷରେ ନ୍ୟାୟ ପାଇଁ ସେ ନବରଙ୍ଗପୁର ଖାଉଟି ଅଦାଲତଙ୍କ ଦ୍ବାରସ୍ଥ ହୋଇଥିଲେ ।

ଖାଉଟି ଅଦାଲତ ଏହି ମାମଲାର ବିଚାର କରି ୨୦୦୩ରେ ଡିଜେଲ ପମ୍ପ୍ ମାଲିକଙ୍କୁ ଅର୍ଥଦଣ୍ଡରେ ଦଣ୍ଡିତ କରିଥିଲେ । ୫ହଜାର ଟଙ୍କା ସହ ମକୋଦ୍ଦମା ଖର୍ଚ୍ଚ ବାବଦକୁ ୧ ହଜାର ଟଙ୍କା ସମୁଦାୟ ୬ହଜାର ଟଙ୍କା ଉପଭୋକ୍ତା ପରମେଶ୍ବରନ୍‌ଙ୍କୁ ପ୍ରଦାନ କରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଥିଲେ । ଏହାକୁ ଚାଲେଞ୍ଜ କରି ଡିଜେଲ ପମ୍ପ୍ ମାଲିକ ରାଜ୍ୟ ଖାଉଟି ଅଦାଲତରେ ୨୦୦୪ରେ ଅପିଲ୍‌ କରିଥିଲେ । ପମ୍ପ୍ ମାଲିକଙ୍କ ଅପିଲ୍‌କୁ ବିଚାର କରି ରାଜ୍ୟ ଖାଉଟି ଅଦାଲତ ଉପଭୋକ୍ତାଙ୍କୁ ୧୫ବର୍ଷ ପରେ ଅର୍ଥାତ୍ ୨୦୧୯ ଡିସେମ୍ବର ୨୦ ତାରିଖରେ ରାଜ୍ୟ ଖାଉଟି ଅଦାଲତ କଟକରେ ହାଜର ହେବାକୁ ନୋଟିସ୍‌ ଜାରି କରିଛନ୍ତି । ଏହି ନୋଟିସ୍‌ ଟି ହାଜର ତାରିଖ ଚାଲିଯିବା ପରେ ଅର୍ଥାତ୍ ଡିସେମ୍ବର ୨୩ ତାରିଖରେ ପରମେଶ୍ବରନ୍‌ଙ୍କ ନିକଟରେ ପହଞ୍ଚିଛି । ଯାହାକୁ ନେଇ ପରମେଶ୍ବରନ୍ ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ।

   Related Posts