Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କମୁଛି କରୋନା ପ୍ରଭାବ: ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଲେ ୬୪୮ ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ଲଭ୍‌ ଜିହାଦ ଉପରେ ଅଧ୍ୟାଦେଶ ପାରିତ କଲା ୟୁପି କ୍ୟାବିନେଟ୍‌, ଧୋକା-ଧମକ ଦେଇ ଧର୍ମ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରାଇଲେ ୧୦ ବର୍ଷ ଜେଲ୍‌
  • ||
  • ଅତ୍ୟଧିକ କାମର ବୋଝ ସହିନପାରି ଆଖି ବୁଜିଲେ ବାପା: ଉପର ଅଧିକାରୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ସଂଗୀନ ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ଝିଅ, କହିଲେ…
  • ||
  • Snack Video ସମେତ ପୁଣି ୪୩ଟି ମୋବାଇଲ୍‌ ଆପ୍‌ ବ୍ୟାନ୍‌ କଲେ ଭାରତ ସରକାର
  • ||
  • ୨ ବାରହା ଶିକାରୀ ଗରିଫ: ମାଂସ ଭାଗବଣ୍ଟା ବେଳେ ମାଡି ବସିଲେ ବନ ବିଭାଗର କର୍ମଚାରୀ
  • ||
  • କରୋନାରେ ଜୀବନ ହାରିଥିବା ଠିକାଦାରଙ୍କୁ ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା ଦେଲା ଠିକାଦାର ସଂଘ
  • ||
  • ୧୦ ଡଲାରରୁ କମ୍‌ ମୂଲ୍ୟରେ ମିଳିବ ଋଷ କରୋନା ଭ୍ୟାକ୍‌ସିନ Sputnik V, ଜାନୁଆରୀରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ ଡେଲିଭରି
  • ||
  • ହାଇଓ୍ବା ଧକ୍କାରେ ଜଣେ ଶିଶୁଙ୍କ ସମେତ ୬ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ: ଚାଲି ଚାଲି ଯିବା ବେଳେ ପଛରୁ ମାଡିଗଲା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ପୁରୀ ହାଜତ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣାର ବିଚାର ବିଭାଗୀୟ ତଦନ୍ତ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • ଯୋଜନାବଦ୍ଧ ଲୁଟ୍ : ସାଙ୍ଗଙ୍କୁ ଲଗାଇ ଡକାୟତି କରାଇଥିଲା IIFL କର୍ମଚାରୀ ଲାଲା ଅମ୍ରିତ ରାୟ
  • ||

ସହଯାତ୍ରୀଙ୍କ କରୋନା ରିପୋର୍ଟ ପଜିଟିଭ ଆସିବା ପରେ ଆତଙ୍କରେ ଟ୍ରେନ୍ ଯାତ୍ରୀ ଓ ରେଳ କର୍ମଚାରୀ

1/08/2020 at 5:57 PM

କରୋନା ଭାଇରସ୍ ସମଗ୍ର ବିଶ୍ବରେ କାୟା ବିସ୍ତାର କରିଛି ଏବଂ ଭାରତ ମଧ୍ୟ ଏଥିରେ ପୂରାପୂରି ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇଛି। ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଏହି ରୋଗକୁ ନେଇ ଭୟ ସୃଷ୍ଟି ହେଲାଣି । ଏହି ସମୟରେ ଏକ ଟ୍ରେନରେ ହଇଚଇ ସୃ​‌ଷ୍ଟି ହୋଇଥିଲା ଯେତେବେଳେ ସେହି ଟ୍ରେନରେ ଯାତ୍ରା କରୁଥିବା ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ହଠାତ୍ କରୋନାରେ ସଂକ୍ରମିତ ଥିବା ଜଣା ପଡ଼ିଥିଲା।

ଏହି ବ୍ୟକ୍ତି କୋଜିକୋଡ-ତିରୁବନ୍ତପୁରମ ଜନ ଶତାବ୍ଦୀ ଏକ୍ସପ୍ରେସ୍ ଟ୍ରେନରେ ଯାତ୍ରା କରୁଥିଲେ। ଅଧିକାରୀ କହିଥିଲେ ଯେ କନ୍ୟାକୁମାରୀରେ ରହୁଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ଟେଷ୍ଟ ରିପୋର୍ଟ ଆସିବା ପୂର୍ବରୁ ଟ୍ରେନରେ ଚଢ଼ି ସାରିଥିଲେ। ରିପୋର୍ଟ ପଜିଟିଭ ଆସିବା ପରେ ତାଙ୍କୁ ଟ୍ରେନରୁ ଓହ୍ଲାଇ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା।

ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଅନୁସାରେ,କୋଝିକୋଡ ଜିଲ୍ଲାର କୁନ୍ନମଙ୍ଗଳମରେ ଜଣେ ଶ୍ରମିକ କିଛି ଲକ୍ଷଣ ଅନୁଭବ କରିବା ପରେ କୋଝିକୋଡରେ ୩ଦିନ ପୂର୍ବରୁ କରୋନା ଟେଷ୍ଟ ପାଇଁ ସାମ୍ପଲ୍ ଦେଇଥିଲା। ଟେଷ୍ଟ ରିପୋର୍ଟ ଆସିବା ପୂର୍ବରୁ ହିଁ ସେ ନିଜ ଗର୍ଭବତୀ ପତ୍ନୀଙ୍କୁ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରିବା ପାଇଁ ନିଜ ଘରକୁ ଯାଉଥିଲେ।

ଏହି ବ୍ୟକ୍ତି ତାମିଲନାଡ଼ୁରୁ ନିଜ ଘରକୁ ଯିବା ପାଇଁ ଟ୍ରେନରେ ଚଢ଼ିଥିଲେ। ଯାତ୍ରା ସମୟରେ ତାଙ୍କୁ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଫୋନ୍ ଆସିଥିଲା। ତାଙ୍କୁ ଏର୍ଣ୍ଣାକୁଲମ୍ ଟାଉନ୍ ରେଲଓ୍ବେ ଷ୍ଟେସନରେ ଓହ୍ଲାଇବାକୁ କୁହାଯାଇଥିଲା। କରୋନା ପଜିଟିଭ ଜଣା ପଡ଼ିବା ପରେ କୋଝିକୋଡ଼ରେ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ଅଧିକାରୀ ତାଙ୍କ ସହ ସମ୍ପର୍କ କରିଥିଲେ,କିନ୍ତୁ ଟ୍ରେନ୍ ପୂର୍ବରୁ ହିଁ ଷ୍ଟେସନ ଛାଡ଼ି ସାରିଥିଲା।

ଏହା ପରେ ସେମାନେ ତ୍ରିଶୂର ଜିଲ୍ଲାର ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ସୂଚିତ କରିଥିଲେ। ଏର୍ଣ୍ଣାକୁଲମରେ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ଅଧିକାରୀମାନେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଟ୍ରେନରୁ ଓହ୍ଲାଇ ହସ୍ପିଟାଲ ନେଇ ଯାଇଥିଲେ।

ରେଲଓ୍ବେ ଅଧିକାରୀମାନେ କହିଥିଲେ ଯେ ସେହି ସଂକ୍ରମିତ ବ୍ୟକ୍ତି ଓହ୍ଲାଇବା ପରେ ଯେଉଁ ଡବାରେ ସେ ଯାଉଥିଲେ ସେହି ଡବାକୁ ସିଲ୍ କରି ଦିଆଯାଇଥିଲା। ଯେଉଁମାନେ ସେହି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସହ ସେହି ଡବାରେ ଥିଲେ ତାଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଟ୍ରେନର ଅନ୍ୟ ସିଟକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତରିତ କରି ଦିଆଯାଇଥିଲା।

   Related Posts